Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   410 / 489
(#) kly válasza attika hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Mar nem kell kvarc.
Csak azert volt rátervezve mert f€ltem hogy a wpower bezavar a belső RC nek. Mint kiderült nincs hatással rá. Így lehagyható a kvarc. Csak biztonsági tartalék volt...... -200Ft
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2017
(#) KKobra válasza kly hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Nekem is efféle gondjaim akadtak. PI 2 VAGY PI 3 van csak mindenhol
(#) kly válasza KKobra hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Azt furcsállom hogy millioszámra adták el a pi ket és igazából semmire nem jó a pi1. Már akkor elavult volt mikor kijött, csak a maketingje volt jó.
Erre nagyjából mindenki rájött aki megvette. Akkor viszont hol vannak? Kéne egy csomó eladónak lennie.......
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Aki valamibe beépitette az ott végzi a dolgát nem bolygatja szerintem.
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Pont ez a lényeg. Nem volt érdemes beépíteni. MP3 lejátszónak vagy torrentre jó de kell hozzá még egy NAS abban még úgyis benn a torrent CL,....Viszont a HDMI miatt sokan média centernek szánták de nem tud lejátszani 1080as videót normálisan.
Számítógép helyett sem jó mert megőrülsz annyira lassú a böngésző alatta. Ráadásul a hang kimente is ócska.
Valahol ezek a motyók pedig vannak
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2017
(#) Mircsof hozzászólása Feb 14, 2017 /
 
Sziasztok!
9V tápra méretezve kész a WP is. terhelés nélkül 11,6V ekkor a tápból 40mAA áramot vesz fel.
Terhelve 12V 5W izzóval 7,6V ekkor 330mA.

Közben kaptam 2db RFM75 v1.0 modult is. Már csak nyákok kell terveznem a WP alkatrészeinek.
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Úgy néz ki lesz egy pi olyan milyen a tiéd.Az árát már elutaltam..
(#) patexati válasza patexati hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Most írta kitől vettem van még egy ha kell valakinek..
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Mondtam én, hogy ha te homokot szórsz bele is elindul mi meg szívunk vele meg cserélgetjük a kondikat
Nekem már más nincs is az asztalon csak MKP meg WIMA.
(#) kly válasza attika hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Röhej de igazad van. Nem tudom miert szívsz vele. De nem nagyon publikálsz így nem tudunk segíteni. Egy biztos ferritben 4 menet ,68nf es az a fet amit adtam működő kombináció. 6V tápról hajtva.
Pontosan az van megépítve nálad mint a rajzon van? Nálam igen,még a zenerek is benn vannak.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2017
(#) kly hozzászólása Feb 14, 2017 /
 
Szóval PI.

Kb ez is microchip színvonal nem képesek két egyforma cuccot gyártani.
Olvasnivalót:
Bővebben: Link

Nekünk a rev2 jó. A rev egy is jó csak minimális SW módosítás szükséges. Más portjai vannak a csatlakozón.......Senki ne csináljon RFM hez ocsipanelt mert megpróbálok olyan portokat keresni ami azonos a két cuccon. Ahogy elsőre néztem csak hagyni kell a "hézagot"
De még nézegetm hátha máson is variáltak.

Nem tudom hova tették a GPIO27 et de akár ártalmas is lehet most a rev1 en futtatni a rev2 re írt sw_t. Senki ne próbálja ki.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Akkor az amit jelöltél az jó a másik kétes ugye..Akkor a v2 ,v3 gondolűm alapból bukás tesztek nélkül..
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2017
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Igen a rev2 vedd meg. Rev1 ről most olvasgatk még. Számomra ez a rev1 szívatás új információ de 99% hogy az is jó lesz.
V2 semmiképpen. V3 verzió lesz ha majd veszek egyet egyszer.....
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2017
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Nekem nem tudom milyen van mert nincs ráírva de én már csináltam az rfm-hez panelt és működik is vele. Nekem akkor maradhat az vagy lesz új sw más gpio kiosztással??
(#) kly válasza attika hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Másik port lesz és rev2 van neked. Lehet hogy jó lesz a panaled mert csak egy tuskevel kell tovább menni. A 27 és kimarad.
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Ha egy tüskével megy feljebb akkor nekem pont kiesik a GND.

PI_GPIO.png
    
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Addig jutottam a táppal, hogy egy 7805-ös stabról járatva üresjárat 60mA, összezárt ferritel és egy 12V/2W izzóval 220mA de mind ez CX kondi nélkül és semmi meleg. CX kondival 9nf,100nf,68nf, minddel 400mA lesz az üresjárat és ha ráteszem az izzót el sem indul, de a fet meg izzad rendesen. Fontos oda az a CX kondenzátor? Pontosan mi jelentősége van és mit okozhat ha kihagyom?
(#) attika hozzászólása Feb 15, 2017 /
 
Kipróbáltam 9 voltról táplálva egy 7909-el és a következő történt.
Nyugalmi áram 1,5nf CX-el 160mA, Fet melegszik.
Terheléssel 12V/2W izzóval 1,5nf CX-el 320mA,Fet hideg.
Nyugalmi áram CX nélkül 90mA.Fet hideg
Terheléssel 12v/2W izzóval CX nélkül 330mA, Fet hideg.
Nagyobb CX-el próbálva nő a nyugalmi árama is és az izzó meg sem nyekken de a Fet szinte megfoghatatlan.
Ha úgy indítom, hogy rajta van a terhelés és össze van zárva a 2 ferrit akkor akár órákig is működik minden hiba nélkül.
Ha terhelésen széthúzom a 2 ferritet egymástól akkor néha" de nem mindig" felugrik a nyugalmi árama 200mA fölé is és a Fet forrósodik.
Erre nem tudtam rájönni, hogy az mitől lehet, hogy ha terhelésen széthúzom a két ferritet akkor mitől ugrik meg a nyugalmi áram felvétele olyan drasztikusan.
Lehet ezzel nem is kéne foglalkozni, hiszen ha össze van szerelve a fej akkor az nem fog egymástól eltávolodni soha!?
A 2db 16V zener ami a táp kapcsolási rajzán is van azt be se tudom tenni mert egyfolytába forrósodik.
Ha azokat kihagyom lehet valami gond?

izzó.jpg
    
(#) kly válasza attika hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Nem úgy van hogy gondolod.
Ez a két lehetőség közül lesz valamelyik.
A jobb oldali lenne a szerencsésebb mert így tudnék DMA-t használni. Próbáltam már de elsőre nem ment. Nekifutok még egyszer.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2017

Névtelen.png
    
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
A táppal kapcsolatban lenne valami ötleted, már leírtam mindent amit tapasztaltam.
Zener, CX, Nyugalmi áram ugrás??
Zener,CX esetleg elhagyható? nyugalmi árammal ne foglalkozzak, hogy néha megugrik ha széthúzom a ferritet?
Ezeken túl úgy néz ki, hogy 9 volttal működne a dolog, ha 12V-ot adok rá akár egy pillanatra is akkor a fet elmegy a túlvilágra.
A tekercs már nem gyári, megtekertem úgy ahogy neked is van 4 menet van alul primeren.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2017
(#) kly válasza attika hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Én még ezt próbálnám ki.
XC mindenképp kell valamekkora mert különben csak gerjed az egész. Lásd Patexati méréseit.
A zenerek semmiképp nem melegedhetnek. MIlyen értékű a zener? Semmiképp nem lehet a tápfesz magasabb mint a zéner, sőt egyforma se. Zéner értéke legyen legalább pár volttal magasabb.
A tápfojtót (100uH) értékét is növelheted ízlés szerint....
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
A zenerek 16 voltosak és a tápfesz meg 5 és 9 volttal próbáltam.
Itt írtam a zenerek feszültségét.
Ezt még kipróbálom, hogy beteszem azt a 10K-s ellenállásokat.
A 68uh-nak sajnos maradnia kell ha tetszik ha nem mert nincs más itthon és ezekből vásároltam be, és végül is működne ezzel is csak ez az áramugrás nem tetszett.
A fet is ugyan az ami a rajzon van.
(#) kly válasza attika hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Rakhatsz sorba több 68uH így növelve az értéket. Több darabot is próbából sorbaközhetsz.

Ha a zéner 16V akkor nem melegedhet mivel nem is nyithat 5-9 V táptól. Ha mégis meleg akkor gerjed az egész cucc.
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Most meg azt csinálja, hogy csak akkor indul el, hogy ha kézzel hozzáérek a GND-hez.
Így a nyugalmi árama 30mA és terhelve izzóval meg 330mA.
Zener még nincs benne a fet nem meleg.
Videó
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2017
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
A két ellenállat csak segíti/gyorsítja a lezárást igaz? Csak mert most tervezem a panelt ami befér a videófejbe, és akkor lehet rátervezem.
Felraktam töltőre a zsugorító pisztolyt.
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Igen azért gondoltam berakni, hogy tuti lezárjon. Nehogy valami parazita kapacitás miatt maradjon nyitva.
(#) kly válasza attika hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Cx mindenképp tegyél anélkül ne is próbálgasd felesleges.
Próbáld növelni a 10K egy nagyságrenddel.
Tedd be a zenert is.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2017
(#) kly válasza attika hozzászólására (») Feb 15, 2017 / 1
 
Másik ötlet ,hogy mostantól sajnos életed végéig fognod kell
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Úgy néz ki a műszerem szarakodik és azért kellett fognom.
Nem értem miért de ha a műszer nincs bent sorba és nem mérem az áramát hanem csak direktbe adok tápot neki akkor nem kell fognom a gnd-t és elindul rendesen.
Egyenlőre ott tartok, hogy 40mA nyugalmi és 330mA terhelésen 9V-al járatva ha hihetek ezek után ennek a műszernek.
Most teszek bele egy fokkal nagyobb 16v zenert mert amit a kapcsolási rajz írt BZX84C16 350mw sot 23 szerintem kicsi bele és azért melegszik de mindjárt kiderül.
(#) kly hozzászólása Feb 15, 2017 /
 
Mai fejlesztés

WEB oldalról fényerőállítás

VIDEO
Következő: »»   410 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem