Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA1554Q
 
Témaindító: milan, idő: Szept 4, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 16
(#) milan hozzászólása Szept 4, 2006 / 1
 
Ősszedobtam egy erősítőt, TDA 1554Q-val,(2x22w) de mendig csak egy hónapig bírja.Csak 4ohm-al terhelem.Egyébként LM 1036N van előtte.Stabil 12v-ról megy,a tápban két 3300mfd-s kondi van.Ha valakinek van valami jó ötlete,akkor írjon.Sajnos feltenni nem tudom,mert nem találtam rajzot.
(#) Georgee válasza milan hozzászólására (») Szept 4, 2006 /
 
ha az a kondi 3300mfd akkor az egy kicsit sok nem mikrofarádos véletlenül??? Mert még én nem hallottam mega farádosról, ha azt kisütnéd leshetnéd azt a célszerszámot amivel kisütötted. Szerintem valami más nem működik abban az erölködőben és az nyirja az IC-t
(#) milan válasza Georgee hozzászólására (») Szept 4, 2006 /
 
el kell hogy mondjak valamit:
Azt hogy mega, nagy betűvel rövidítik,a mikrot kicsivel. Egyébkén régen is igy szokták írni a kondikra az értékeket (pl.:470mfd mikrofarad 220nfd nanofarad) Egyébkén megafarádos kondi tényleg nincs, mert a Puskás stadiont kéne a dobazának használni.
(#) Peti_85 válasza milan hozzászólására (») Szept 4, 2006 /
 
Pontosan mit csinál az erősítő?
Mert nekem is volt vele problémám régen.
(#) frrrrr válasza milan hozzászólására (») Szept 4, 2006 /
 
Összegezve:
pF: pikofarad
nF: nanofarad
uF: mikrofarad
mF: millifarad
1000 mF = 1 farad
(#) maestro válasza milan hozzászólására (») Szept 4, 2006 /
 
(#) maestro válasza frrrrr hozzászólására (») Szept 4, 2006 /
 
Főleg a régi szovjet kondenzátorokon van nagy M-el jelölve a mikrofarad. De nem értelek titeket, hogy miért kell ezen fennakadni mindig, mert már nem először látok ilyet a fórumon. Értsétek úgy ahogy kell. Otthon találtam egy kondenzátort, és ez van ráírva: 1MK / 500B (és a kezemben elfér ). Hát igen... ez a bámulatos orosz technika . Különben is a mikro jele nem u, hanem μ. És ez a nem mindegy. Az u a csúcsfeszültség jele inkább.
(#) G-Lex válasza maestro hozzászólására (») Szept 4, 2006 /
 
Szar a 1554q én is építettem egyet de az bírta kb 1,5 évig. aztán csak úgy magától meghatl. egyszer csak nem kapcsolt be...
(#) maestro válasza G-Lex hozzászólására (») Szept 4, 2006 /
 
Én meg nem rég összedobtam egy TDA2030-as erősítőt. De max kivezérlésnél sem vesz fel nagyobb áramot a tápegységből, mint "min" kivezérlésnél. Pedig jól szól. Egy 14W-os erősítőnek nem kellene legalább 14W teljesítmény felvennie a tápból? Egyáltalán milyen teljesítményt adnak meg egy hangfrekvenciás ic-re? (komolyan mondom, hogy ezekbe a teljesítményekbe össze lehet zavarodni)
(#) Moderátor hozzászólása milan hozzászólására (») Szept 4, 2006
 
cím javítva
(#) G-Lex válasza maestro hozzászólására (») Szept 4, 2006 /
 
A teljesítményt egy ilyen ICs ketyerénél nehéz megsaccolni, általában sokat szépítenek az adtokon. egy 14W erölködőnek legalább 20Wot kéne fogyasztania...
(#) milan válasza Peti_85 hozzászólására (») Szept 5, 2006 /
 
Peti 85-nek válasz
KB.:1 hónap múlva az ic úgy kezd el torzítani, mintha gyorsan elmenne a hangja, meg visszajönne, szóval elég fura vibráló hangja van mindkét csatornjának. És a tápból is többet vesz fel, és eléggé el kezd melegedni.
(#) fortuna válasza milan hozzászólására (») Szept 5, 2006 /
 
Na figyu!
Én már pontosan nem tudom milyen problémát okozott nekem ,de azt tudom hogy egyetlen egy alkatrész szarakodott!!!
Dobd már fel a fényképet a cuccról hogy lássam!
Addig előkororászom az enyémet és megmondom hogy mi a különbség!

Amúgy asszem hogy nekem valami olyasmit csinált hogy pl. egy óra után (vagy még kevesebb) elkezdett zizegni, recsegni és szép lassan átment torzba, talán el is halkult egy picit... Mikor valamit - már nem emlékszem mit - rövidrezártam egy csavarhúzval akkor megint tisztán szólt!

Majd akkor tedd fel a fotót!

Hali
Peti.

Jah egyébként ne fikázzátok, mert szerintem a maga módján nagyon is jó erősítő! Még annó nagyon ki volt hajtva a kis lelke (első kapcsolásom egyike volt), rengeteg buliba vittem! egy sima kis hálózati adapterrel (12 V, 100 mA) duruzsolt! Na jó persze az adapter jobban melegedett mint a hűtőbolrda az IC-n, de az hogy 12 órás üzemben kibírta az már az ő érdeme!
(#) milan válasza fortuna hozzászólására (») Szept 6, 2006 /
 
A fényképet nem tudtam feltenni, mert kollégiumból netezek, és ott nincs scanner, de megtaláltam ugyanazt amit építettem.Egyébként láttam már ahoz az ic-hez olyan rajzot is, amin még volt 3 dióda+2-3 ellenállat, csak az a baj, hogy azt a rajzot sehol sem taláopm.
(#) milan válasza milan hozzászólására (») Szept 6, 2006 /
 
Még valami: én úgy csináltam, hogy a 14-es lábat a tápra kötöttem, szóval a stand by funkció ki volt iktatva, és egy külön kapcsolóval, ami a trafó előtt volt, azzal lehetett ki/be kapcsolni.
(#) huhuu válasza milan hozzászólására (») Szept 6, 2006 /
 
Én is megépítettem és eddig frankón megy, gagyi aktív hangfal helyett ilyet használok a számgéphez és 1000szer jobb, felteszem a pdf-et, én a 2*22 wattosat építettem meg.
Amúgy én is szeretem, mert ennél egyszerűbbet még nem láttam és ehez képest viszont teljesen jól szól.

TDA1554Q.pdf
    
(#) Oneill válasza huhuu hozzászólására (») Szept 8, 2006 /
 
Sziasztok!
Énnekem a tda 1554 3 éve szolgál minden nap és hajtom is mert 2 200W-os JBL hangfal van rajta
Én egy pár dolgot változtattam a pdf-es rajzon. Így tutira jól műxik. Ha jellemeznem kéne akkor egyszerű és nagyszerű.
A kapcsolási rajzot mellékelem a irományhoz.
A felhasznált alkatrészek:
C1: 4700 MIKRO FARAD
C2: 100 NANO FARAD
C3: 2000 NANO FARAD (110V elko típusú)
C4: 2000 NANO FARAD (110V elko típusú)
K1: a ki/be kapcs
K2: a ST/ Mono kapcsoló
A mellékelt rajz NEM FÓLIA oldal, hanem felülnézet!!!
Ez a kapcsolás tuti jól működik! Ment már ezen szólógitártól kezdve a technoig minden és semmi baja nem volt. (pedig az ic-k nem nagyon szeretik a négyszög és fűrészjelet úgytom)
Ha valaki megépíti arra vigyázzon, hogy a hangfal és a táp meg az Ic hűtőfüle egy potenciálra NE kerüljenek.
Ezen kívűl mellékelek pár képet az általam elkészített darabról is. Én egy CD-meghajtó tokját alakítottam át az erősítőnek és a gépben helyeztem el.
Kérlek mondjátok el véleményeteket az erőlködőmről, mert nekem is visszajelzés lenne, hogy máskor esetleg mit csináljak jobban.
Sikeres utánépítést!
Üdv: O'neill
(#) huhuu válasza Oneill hozzászólására (») Szept 8, 2006 /
 
Ügyes! Nekem tetszik!
(#) Hurka válasza huhuu hozzászólására (») Szept 8, 2006 /
 
Használjatok TDA1557-est! Az még eccerűbb és olcsóbb!!! Üdv.: Hurka
(#) szabi83 válasza Hurka hozzászólására (») Szept 8, 2006 /
 
sokkal rosszab, mint a 1554-es...
(#) huhuu válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 10, 2006 /
 
Lenne egy kérdésem. Tud valaki valami más ic-ről ami hasonlóan a tda1554q-hoz nagyon nagyon egyszerű csak épp nagyobb teljesítményű? a csatorna szám az mindegy, lehet akár mono is, csak tényleg minnél egyszerűbb legyen. köszi
(#) szabi83 válasza huhuu hozzászólására (») Szept 10, 2006 /
 
tda8560 az 2*25W 4ohmon, 2*40W 2 ohmon

gépkocsi aksiból ne akkarj 1 icvel kiszedni többet 25W-nál többet 4 ohmon és 2 ohmon 40W-ot, ha ennél több kell akkor kapcsüzi táp és jöhet nagyobb tda ic pl.

esetleg a tda1562, 55W-os ami bazi drága(br 2300ft), ennyiért kijönn 1 kapcsoló üzeműtáp talán és ha jól méretezed, akkor nem csak egy tda7294/3 -t tudsz rákötni :yes: .

üdv
(#) rooney hozzászólása Feb 14, 2007 /
 
Én is csináltam egy TDA1554Q esrősítőt, raktam bele egy TDA1524 es előerősítőt,2x10 ledes kivezérlésjelzőt
LM3915 ös IC-vel,+bemenetválasztó meg minden.
4 ohm-os hangfalakkal halgatom, és nagyon megy.
Legelőször egy LM1036N-es előerősítővel próbálkoztam de az nem volt jó! Nagy volt az alapzaj és a végfok 2 perc után leégette az ujjamat!Ez a TDA-s nagyon jól működik,csak véletlenül nem vettem észre, hogy nem logaritmigus hanem lineáris poti kellet volna. A feléig el kell tekerni hogy valami hangot adjon.
de nem cserélem ki mert sokba kerult!

Képet most nem tudok felrakni!
(#) fureszk válasza rooney hozzászólására (») Feb 14, 2007 /
 
a hangerőszabályzáshoz LOGARITMIKUS poti kell, talán túl nagy ellenállásút raktál bele, azért viselkedik úgy, ahogy.
(#) X Sügi X válasza fureszk hozzászólására (») Feb 14, 2007 /
 
A TDA1524 egy feszültségvezérelt előerősítő, tehát mono potik kellenek hozzá, és az ic "belülről" állítja a hangszínt, hangerőt.. Tehát nem logaritmikus.. Egyszóval: rooney elk..ta!
(#) fureszk válasza X Sügi X hozzászólására (») Feb 14, 2007 /
 
oks...
Ne politizáljunk!
(#) dr_uhu hozzászólása Feb 14, 2007 /
 
Sziasztok!

Építettem már magamnak is meg haveromnak is erősítőt ezzel az ic-vel. Semmi baj nincs vele, sem részemről, sem haverom részéről. Igaz nem csúcs minőség és nem egy nagy teljesítményű szönyeteg, de csak 12 volt kell neki meg 4-5 alkatrész és elég olcsó. Elég egy kis borda is (biztos nem ezzel fogsz fűteni a télen ). Csináltam anno saját nyákrajzot, az ic a közepén van mert:
-Kicsi borda kell rá és elbírja az ic mert sok lába van.
-Így jobban befért a dobozomba.
(fa doboza van, annak az oldalára meg aztán csavarozhatom, nem sokat hűt nameg )
Nyákrajz a fólia felöli oldalról van. Beültetést is csináltam.
(#) rooney hozzászólása Feb 14, 2007 /
 
Sikerült végre felraknom a képeket! Ja, és rooney nem elk..ta, hanem mellé lőtt!!
(#) X Sügi X válasza rooney hozzászólására (») Feb 14, 2007 /
 
akkor mellé lőtt! De ezzel az erősítővel nem annyira! Grat, egész pofás kis darab, sztem a Ki, mit épített? topicba is linkeld be!
(#) szabi83 válasza rooney hozzászólására (») Feb 14, 2007 /
 
grat
Következő: »»   1 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem