Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Spektrum-analizátor

Témaindító: (Felhasználó), idő: Okt 26, 2005
Lapozás: OK   18 / 18
(#) pisti89 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 11, 2017 /

Speckó cél IC-re gondoltam...
De ha van mikrokontrolleres megoldás az se gáz.
Addig jó míg vannak elvárások, igenyek...
(#) elektroncso hozzászólása Hé, 19:53 /

Sziasztok.
Egy kis segítségre volna szükségem. Osztálytársam a suliban nekiállt ennek az audió spektrum analizátor megépítésének. Összeszerelte, de sajnos nem működik. Az érdekelne, hogy az LM3916 melletti 1/2 LM358 mi célt szolgál? Zavar, hogy előttem ez az elektronika, és nem értem teljesen a működési elvét.
Maga a hibajelenség az, hogy a szumma oszlopban az összes LED világít, a többi oszlop pedig egyáltalán nem reagál semmire. Felettébb megkönnyítené a dolgom, ha tudnám hogy az a műveleti erősítő mire szolgál, ilyen bekötésben még nem láttam műveleti erősítőt, hogy az invertáló bemenet és a kimenet össze van kötve.
Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Hé, 19:54
(#) Ivan93 válasza elektroncso hozzászólására (») Hé, 19:59 /

Szia. Ez egy feszültségkövető kapcsolás, a kimeneti feszültség megegyezik a neminvertáló bemenetre kötött feszültséggel. Tehermentesítésre használják például ellenállásosztó vagy passzív szűrő után.
(#) elektroncso válasza Ivan93 hozzászólására (») Hé, 20:11 /

Köszönöm. Múltkor olvastam az Analaóg áramkörök és rendszerek című könyvet, sok okosság van benne a műveleti erősítőkről, de erre a kapcsolás technikára nem emlékszem. Ebből már ki tudok indulni.
Következő: »»   18 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Jan, 18. Sze
2:50:09
Jelenleg 78 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu