Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű feszültség szabályozó kismotorhoz
Lapozás: OK   9 / 9
(#) ferci válasza attika hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Az nem gond.. a 4007 sokkal nagyobb zárófeszű, de itt semmi jelentősége nincs.. viszonylagos " pazarlás".
(#) attika hozzászólása Jún 15, 2017 /
 
Sziasztok.
Erről a kapcsolásról nem tud véletlenül valaki valami kapcsolási rajzot?
Ez ugyan úgy Bt 151-el van felépítve mint ez csak ebbe nincs benne a 2d 2n222 tranzisztor és a leírása szerint hibátlanul működik Sajnos így alkatrész oldalról nem igazán tudom kivenni belőle, hogy merre futnak a vezetősávok. 2700ft-ot nem szeretnék kiadni érte de kitben 2000ft sem mert van itthon hozzá minden alkatrészem és kb egy óra alatt össze lehetne dobni.
(#) ferci válasza attika hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Nem nagyon tudom elképzelni, hogy le is tudna szabályozni...
(#) Szasza9668 válasza attika hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Én ugyanazt építettem meg és nekem se megy föl 13v fölé. De ezzel szerntem semmi gond, mivel a 12v akkunak nem is kell több. Szép lassan tölti. És meg is marad a feszültség az akkuban. Nekem 2 hét állás után is 12,2 az akku fesz terhelve.

Üdv!
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2017
(#) Szasza9668 hozzászólása Júl 23, 2017 /
 
Sziasztok!

Ismét megépítettem a Mex féle fesz. szab.-ot.
Sajnos valami nincs rendben mert 16v felmegy a fesz. Akksi nélkül 14,4. Ahogy ráakasztom kúszik fel. Ac 16v trafórol használom. Nem tudok rájönni mi a gond. Ha berakom a simsonba akkor fordulattól függően feljebb is megy a feszültség.
Kérek ötleteket! Köszönöm!
(#) ferci válasza Szasza9668 hozzászólására (») Júl 24, 2017 /
 
Szia!
Ha minden alkatrészed jó és jól is raktad össze, akkor a zener láncon módosítsál.
Vezesd ki az egyik 6v8 végeit és tegyél be átmenetileg 5v6-ot, aztán +nyitóirányú schottkyt, vagy 1N4148-at - ha így is sok, akkor a hiba nálad van mégis.
Akksi nélkül felesleges próbálkoznod. Legjobb lenne egy szabályozható toroid, a 16 VAC trafó csak 1 állapot.
Az akksi elé pedig tegyél átmenetileg egy ampermérőt IS, ne csak a feszültséget mérd.
(#) Szasza9668 hozzászólása Máj 30, 2018 /
 
Sziasztok!

Eljött a pillanat, hogy a Mex féle fesz.szabályozó áramkör kevésnek minősül. Telefon töltő került a simsonra. Van valakinek ötlete milyen kapcsolással lehetne kicsit nagyobb töltőáramot produkálni?

Üdvözlet!
(#) villanyipi hozzászólása Okt 28, 2018 /
 
Üdv!
Megépítettem Bővebben: Link áramkört, bt152-vel többi elem csak teljesítményben tér el, viszont nekem 14.4 helyett 17,5 volt jön ki belőle.
3 testfüggetlen tekercs mindegyik külön graetz híddal egyenirányítva majd ezek közösítve vannak rákötve.
Miért szalad fel nekem ennyire a feszültség, és hogy tornászhatnám lejjebb?Egyik zener helyett rakjak be 9 voltost?
Köszönöm előre is!
ipi
(#) ferci válasza villanyipi hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Szia!
Még annyira sem olvasható az a rajz, mint a középső sorod..
(#) villanyipi válasza ferci hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Bővebben: Link
Én szerintem ennél nem lehet jobban leírni azt a sort de a tuti megoldotta a hozzászólás minden hibámat
A linkért mindenkitől elnézést kérek óvatlanul nem kattintottam rá hogy mit nyit meg de a linkelt hozzászólásban szereplő kapcsolás van rajta.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2018
(#) ferci válasza villanyipi hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
A zener fesz csökkentés biztos segíteni fog... vagy a test felé menő 1k-t növeld meg 2k2-3k3-ra.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2018
(#) gulyi88 válasza villanyipi hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Szia!
Nem írtál kokrétumokat, de ezekre figyelni kell:
1. A tekercseid villamos fázishelyzetei azonosak? Ehhez a szabályozáshoz kell az, hogy meglegyen a nullátmenet, illetve egyenirányítás után kell a nulla feszültség, hogy a tirisztor kikapcsolhasson.
2. Kimenet szűrése és terhelése nélkül ez nem működik (akku és terhelés kell mögé), vagy több 10mF meg egy pici izzó.

Elsőnek csak egy tekerccsel próbáld (1. hibalahatőség kizárva). Aztán tegyél rá 10-20mF (milifarád) kondit meg egy 5W-os izzót és úgy mérd meg a feszt. Majd tegyél rá egy töltött kicsi akkut (2-5Ah) és azon mérj töltőáramot és töltőfeszt (mikor a töltőáram 50mA közelébe ér, ott van kb vége a töltésnek).
(#) villanyipi válasza gulyi88 hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Szia
A fázishelyzetben egyáltalán nem vagyok biztos, majd sorba próbálom a tekercsekkel külön külön, terhelés mindig van rajta régóta használom így a motort, és akku van benne arról is megy minden, eddig se lemerülés se pedig akkuforrást nem tapasztaltam.
Köszönöm a tanácsokat ha nem javul a dolog még jelentkezem!
(#) Szasza9668 hozzászólása Okt 26, 2019 /
 
Sziasztok!

Újra megépítettem a Mex féle szabályzót kiegészítve egy trafós táplálással. A szekunderen 23v ac van. Az áramkör kimenetén meg 18v mérek dc állásban. A 2n2222 helyettesítettem bc639, már egyszer bevált. Miért mérek ekkora feszültséget a kimeneten terhelés nélkül? le kéne szabályozzon a zéner elvileg.

Köszönöm!

P1020327.JPG
    
(#) Kinka István válasza Szasza9668 hozzászólására (») Okt 27, 2019 / 1
 
Szia!
A kimenetre kell az akku, vagy legalább egy ezer mikrofarádos kondenzátor, mert így minden nullaátmenetnél a kimeneten is megszűnik a feszültség, ezért a következő fél színusz hullámba ismét vezetni fog a tirisztor. Ha van kondenzátor a kimeneten, az 14,4V-nál nyitva tartja a 2n2222-őt, ami nem engedi begyújtani a tirisztort a következő nullaátmenet után, így nem emelkedik a feszültség. Ha csökken a kimeneten a feszültség, a 2N2222 lezár, engedi a tirisztort begyújtani, ismét töltődik a kimeneti kondenzátor, emelkedik a feszültség 14,4V-ig.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2019
(#) mex válasza Kinka István hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Pontosan.
(#) Szasza9668 válasza Kinka István hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Találtam 2 db 2200uf kondit. Rákötöm a kimenetre és megnézem mit mutat.
Következő: »»   9 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem