Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Westen 240 Fi gázkazán hiba
 
Témaindító: mics, idő: Máj 29, 2010
Lapozás: OK   8 / 82
(#) Berendi Barbara válasza toro hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Köszönöm, már melegszik
Még maradt egy pici probléma, azt leírtam.....
Üdv
(#) tonsor hozzászólása Dec 11, 2011 /
 
WESET NOVADENS BOYLER hiba
a láng meggyújtása után kialszik néhány másodperc múlva. A kijelzőn nem jelenik meg a láng ikon.
Láng érzékelő elektróda ki van cserélve, a hiba ugyanaz.
Ha kiengedem a melegvizet, a kazánt kihúzom a konektorból és kb 10 perc után újra bedugom a kazán elindul melegvíz készítéssel, majd átkapcsol fűtési üzemre és így tudok fűteni. Ha felfűtött kikapcsol, majd újra kell kezdenem. Segítséget kérek, hogy mi lehet a gond.
Köszönöm!
(#) toro válasza tonsor hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
A kondenzációs kazánoknál nagyon fontos a bejövő gáznyomás!
Ezt a beüzemeléskor (KÖTELEZŐEN) kellene ellenőrizni. Mo.-on ez 25 mBar.
Melegvíz készítéskor azért indul el, mert rögtön felmegy max. értékre. Meg kell mérni a gáznyomást-, esetleg korrigálni. Fontos a füstgáz mérést is elvégezni, mert ebből adódik, hogy mit kell beállítani.
(#) toro válasza toro hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Mellékelem a gépkönyvet. Valamilyen hibakódot ki kell írnia! Van magyar nyelv is valahol a vége felé!
(#) toro válasza Berendi Barbara hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Ha a mikrókapcsolót úgy cseréltétek ki, ahogy Andris írta, a kazánnak nem lehet baja. Valamelyik vezetéket felcseréltétek. Milyen tipusú a szobatermosztát?
(#) Berendi Barbara válasza toro hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Meg kell néznem a kazánt.....ez beletelik egy kis időbe....
A termosztát MMG SZ
(#) tonsor válasza toro hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
e133 hibakódot ír ki ami gázhiányt jelent, de ha a burkolatot eltávolítjuk látszik az égéstérben, hogy meggyullad a gáz, viszont a kijelzőn nem jelenik meg a láng ikonja. a szerelő panelhibát jósol, illetve a panelon valamelyik relé hibás szerinte.
(#) gazszeres válasza Berendi Barbara hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Szia!
Véleményem szerint a termosztát megérett a cserére.
Az MMG-s termosztátok éteres membránnal működnek, amik idővel kiszáradhatnak és a működési tartományuk igen csak meg nő.
Már 4 ezer ft-ért lehet venni digitális termosztátot, ami lényegesen megbízhatóbb. Cseréljétek ki.
Üdv. András
(#) Berendi Barbara válasza gazszeres hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Szia,
a vezetékek jól vannak kötve....holnap ki lesz cserélve a termosztát!
Köszönöm szépen
(#) szerviz válasza Berendi Barbara hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Nem biztos, hogy a szerelőd le akart volna húzni egy panel árával.
Ugyanis hiába cserélte volna ki a panelt, a mikrokapcsoló miatt a kazán ugyanúgy hibásan működött volna.

Tanulságként azt kéne megjegyezni, hogy javítás után csak kifogástalanul működő készülékért fizetni!

Persze itt is kell érezni a határokat, tehát ha kimegyek elektromos hibát javítani, aztán fél év múlva a vízkő miatt elkezd üvölteni a kazán, akkor nehogy garanciában akarja azt valaki megcsináltatni.........
(#) Berendi Barbara válasza szerviz hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Amikor mondta a panelcserét, azt még hozzátette, hogy ha kicseréli, akkor is elképzelhető, h nem fog jól működni, DE azután már csak egy kisebb kiadás várható........szerintem akkor cserélte volna ki a mikró kapcsolót
Leírom röviden az egészet, h mi volt, amiből erre kellett következtetnem:
Csütörtökön Anyu kihívta azt a szerelőt, aki a kazánt anno felszerelte, az nézte is a bizonyos kapcsolót....de Ő nem készülék szerelő, így felhívta azt a szerelőt, aki pénteken jött, és panelcserét mondott. Neki már akkor mondta telefonon az első szerelő, azt a kapcsoló dolgok, de akkor mi még nem voltunk ebből a "témából kiképezve", így utólag összerakva jelentettem ki a lehúzást. Az elején nem feltételeztem ezt.
Jó hosszúra sikerdett...bocs
(#) Berendi Barbara válasza Berendi Barbara hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Kedves gazszeres és toro!
Ki lett cserélve a szobatermosztát is, és már tökéletesen működik minden
Szeretném megköszönni Nektek a segítséget.
Anyukám is nagyon köszöni ezt a szép karácsonyi ajándékot (nem kellett 60ezret kifizetnie).
Üdv
(#) toro válasza Berendi Barbara hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Boldog Karácsonyt!
(#) toro válasza tonsor hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Meg kellene mérned az ion áramot! Az ionokus kábel egy csatlakozóval meg van szakítva, hogy a műszert rá lehessen tenni. 5-20 mikroamper kb.
Lehet, hogy csak oxidos az ionikus elektróda.
(#) Galó Erzsébet válasza gazszeres hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Kedves Gázszeres !
Nagyon köszönöm a véleményedet és jelzem, hogy most már minden jól működik, remélem tartós lesz ez a helyzet.
Mégegyszer köszönöm a segítséget.
Üdv. Erzsi
(#) gazszeres válasza Galó Erzsébet hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Köszönöm!
Kellemes ünnepeket és természetesen hibamentes éveket kívánok.
Üdvözlettel: András
(#) sunad válasza gazszeres hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Csak annyit a mikrokapcsoló cserélgetéshez,ha nem megfelelően gyári szigetelésű mikrokapcsoló van beépítve akkor ezáltal a kazán IP védettsége megváltozik.A tömszelence hibájából,vagy hőcserélőből csöppenő víz zárlatot vagy áramütést okozhat, mivel ezen mikrokapcsolón 230volt feszültség van.aztán majd lehet keresgetni, hogy ki volt az ismeretlen elkövető.A gyári szigetelt mikrókapcsoló 4000 ft. szerintem ennyit megér a biztonság.
(#) gazszeres válasza sunad hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
Igaz amit írsz!
Azt azért tudnod kell, én csak hiba javítási tanácsokat adok. Nem döntöm el senki helyett, hogy milyen típusú alkatrészt építsen be. Bár ötleteket adok a beszerzéssel kapcsolatban, akkor is azt mondom, a tulajdonos dönti el számára mi fontosabb, ár-biztonság kérdésében. De sajnos kis hazánkban, ahol így agyon vagyunk fizetve az ár vált a legfontosabbá.
(#) sunad válasza gazszeres hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Ebben igazad van ,valóban a tulaj dönti el mit épít be.csak gondolat ébresztőnek írtam le az előbbieket, hogy azért pár ezer forintért érdemes-e a biztonságot kockáztatni.Amikor a gyári oda való alkatrész is beszerezhető.
(#) zsolti720 hozzászólása Dec 19, 2011 /
 
w240 i problémám a következő.nem tudom kitörölni a hibát,ha nagy nehezn sikerül magátol előjön függetlenül attol,hogy müködésbe hoztam vonla a készüléket vagy sem NTC ellenálása 800-1300 közöt mozog mikrokapcsolók jok,elfogyott a tudásom valaki segíthetne
(#) gazszeres válasza zsolti720 hozzászólására (») Dec 19, 2011 / 1
 
Szia!
Nem írtad le pontosan milyen hibát produkál a kazánod.
Az NTC ellenállása 2-12 K ohm közt kell hogy legyen.
Támpontként: szobahőmérsékleten 10-11 K ohm.
Írj bővebben!
(#) zsolti720 válasza gazszeres hozzászólására (») Dec 20, 2011 /
 
Elöször is köszönöm a segitséget! Szoval:3ledböl 2villog folyamatosan,nem tudom törölni a hibát.Kicsit szorakozok vele(fordított fázis,megforgatom benne a vizet stb) akkor néha tudok törölni,de ha el is indul meleg viznél nem reagál a potira ,fütésnél viszont szépen modulálja a lángot.Van viszont olyanis,hogy azért áll le induláskor mert nem hadja abba a szikráztatást viszont a lángérzékelője jó. Igaz Én nem gáz hanem fütés szerelő vagyok de még ilyennel,hogy össze-vissza dolgozon nem találkoztam.Ötlet?
(#) sunad válasza zsolti720 hozzászólására (») Dec 20, 2011 / 1
 
A jelenséget nagy valószínűséggel az NTC hiba produkálja.Az NTC értéke ahogy gázszeres írta akörül mozog.A szikráztatás a fázis fordítás miatt is lehet, mert fázis érzékeny a készülék.
(#) zsolti720 válasza sunad hozzászólására (») Dec 20, 2011 /
 
NTC baja volt .másodszori mérésnél már szakadást mutatott.Köszönöm a segítséget.....
(#) latya73 hozzászólása Dec 23, 2011 /
 
Sziasztok!
Boyler digit 240 Fi hibám van. A melegvíz zuhanyzás közben is elfogy, de a legrosszabb kádtöltés közben, akkor kb 3 és fél percig van melegvíz. Kínomban megcseréltem a HMV és a fűtés NTC-t de így sem történt változás, de lehet hogy mindkettő rossz.
Falun lakom, a gázszerelő nem jön ki mert messze van neki a 21km.
(#) gazszeres válasza latya73 hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Szia!
Nagy valószínűséggel a háromjáratú szelep motorja adta be az unalmast. Szereld ki,szedd szét, többnyire javíthatóak.
(#) cepo hozzászólása Dec 29, 2011 /
 
sziasztok,1 kérdésem lenne nekem BOYLER 240FI m van es már meg van 3 éve,de csak most vettem észre hogy a fűtésjelző zöld led néha villog rajta.normális jelenség ez ennél a készüléknél.köszönöm előre is a segitségeteket.
(#) toro válasza cepo hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Ha folyamatosan világít a led, akkor a felső sor a hőmérséklet mérést mutatja.
Ha villog a led,akkor az alsó piktogramok hibajelzése!
Nézd meg a gépkönyvét!
(#) kopiapa hozzászólása Jan 18, 2012 /
 
Westen energy 240 Fi gázkazán hiba: olyan gondom van hogy a termosztát/vezeték nélküli/ kéri a fűtést de a kazán hol bekapcsol rendesen hol nem,ilyenkor termosztáton teszt gomb megnyomásával előbb utóbb beindul,utána pár napig semmi hiba,aztán kezdi előröl. Melegvíz oldalon semmi hiba, nyomás van.Bárki tud segíteni előre is köszönöm.
(#) kopiapa hozzászólása Jan 19, 2012 /
 
Sziasztok! Westen energy 240 Fi gázkazánnal olyan gondom van hogy a termosztát/vezeték nélküli/ kéri a fűtést de a kazán hol bekapcsolja a fűtést rendesen hol nem,a termosztát vevője kapcsol csak a kazán nem indul el,ilyenkor termosztáton teszt gomb megnyomásával előbb utóbb beindul,utána pár napig semmi hiba,aztán kezdi előlröl. Melegvíz oldalon semmi hiba, nyomás rendben van.Bárki tud segíteni előre is köszönöm.
Következő: »»   8 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem