Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Westen 240 Fi gázkazán hiba
 
Témaindító: mics, idő: Máj 29, 2010
Lapozás: OK   7 / 82
(#) gazszeres válasza hpaa hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Szia!
Az első, takarítsd ki a csöveket, ha továbbra is hiba áll fel majd gondolkodunk.
Egyelőre ennyi.
(#) kisgabusa hozzászólása Nov 14, 2011 /
 
A kazán nyáron volt savazva.Most füt rendesen, de akkora hangja van, hogy több falon keresztül is hallható.Mi lehet a baja?Hivjak szerelőt vagy próbálkozzak valamivel?
(#) ferko19 hozzászólása Nov 22, 2011 /
 
Sziasztok!
Westen Energy 240 Fi kazán olyanokat művel,hogy melegvíz üzem közben kikapcsolgat. Melegvizet nyitom kazán indul,kb.10mp. múlva kikapcsol a főégő, közben a ventilátor megy és újra gyújt. Kicseréltem az NTC-t, és még néha így is kikapcsolgat már nem 10mp.-ként de még mindig előfordul.
(#) ferko19 hozzászólása Nov 22, 2011 /
 
A kazán jól működött most a burkolat nélkül,de ha visszateszem ugyanúgy kikapcsol. Megszívtam a vákuumcsövet,és leállt kiment hibára és vége.
Nem indul a ventilátor sem, csak hiba jel van a resetelés után sem törli a hibát. Ilyenkor mi van?
(#) gazszeres válasza ferko19 hozzászólására (») Nov 22, 2011 /
 
Valószínű a túlfűtés érzékelő is elfáradt, cseréld ki azt is.
(#) gazszeres válasza kisgabusa hozzászólására (») Nov 22, 2011 /
 
Westenek jellegzetes hibája a zúgás. Kivédhető!
Sajnos csak bontással. A szivattyú forgó lapátját savazni kell, a tisztítás gyengíti a hangot. A szivattyú hőcserélőbe nyomó rézcsövének műanyag bilincsét ( ami a kazán jobb oldalán található) elkel távolítani. A szivattyú ezen a bilincsen keresztül ad át rezonanciát a fém burkolatra. Lehetséges hiba még a gáz szelep iker tekercseinek rezgése, ezt úgynevezett ékeléssel lehet orvosolni, avagy cserével, bár ez ritka.
Jó munkát!
(#) ferko19 válasza gazszeres hozzászólására (») Nov 22, 2011 /
 
Kicserélem holnap. Köszönöm!
(#) gazszeres válasza ferko19 hozzászólására (») Nov 22, 2011 /
 
Ritkán előforduló hibát produkál kazánod. Amennyiben nyitott kazán testtel indul, ( már pedig ezt írtad ) akkor valószínű kevés levegőt kap, zárt állapotban. Javaslom tisztítsd ki, mind az égéstermék kivezető, és a légbeszívó csöveket ( turbó szett ). A további hibákra: Bizonyára többször próbálkoztál az újra indítással ( kényszerítéssel ). Ez gyengíthette a túlfűtés érzékelőt esetleg az NTC-t. Javaslom ezeket ellenőrizd. Remélem a vez. panel megúszta a sok próbát.
(#) Galó Erzsébet hozzászólása Nov 27, 2011 /
 
Üdv !
Lenne-e valakinek tippje a következőre: Westen Star Master kazán 1 éves, eddig tökéletes volt. Most folyamatosan pirosan villog a kijelző és E25 üzenetet küld. Ez elvileg szivattyú szorulást jelent. Szerelő tüzetesen átnézte, utána 1 napig ment, aztán újra E25, és természetesen nincs fűtés, nincs melegvíz.
Lenne valakinek ötlete ?
(#) gazszeres válasza Galó Erzsébet hozzászólására (») Nov 27, 2011 / 1
 
Szia!
Az E25 hibakód túlfűtést jelent, valóban okozhatja szivattyú hiba is, de ellenőrizni kellene a túlfűtés érzékelőt.
Továbbá: a háromjáratú szelep motorja is rakoncátlankodhat.
Kérd meg a szerelőt ezeket is ellenőrizze.
A kazán egyébként NTC vezérlésű nem árt ezek vizsgálata sem.
(#) sandok hozzászólása Dec 2, 2011 /
 
Sziasztok szép napot.
nekem egy Western Energyi 240Fi gázkazánom van.Jól működött de gondoltam,hogy 2 év után már aktuális kimosatni.Meg is történt,de azóta sem működik jól a meleg víz része.Ugyan is az van,hogy ha nem nyitom meg teljesen a csapot nem kapcsol be a meleg víznél a gáz és nincs meleg víz.Még egyszer leszereltem a hőcserélőjét is meg a váltószelepjét is és újra mostam,de semmi változás.Az első kimosásig fél megnyitással is jól üzemelt a meleg víz,sőt nagyon forró vizet adott le.Most meg teljes kinyitásnál is alig alig kapcs be,nem beszélve arról,hogy a tusolásnál be sem kapcsol csak ha még egy csapot megnyitok félig.
Az a kérdésem,hogy mivel lehet a baj?? Köszönőm előre is a segítségeteket,üdv mindenkinek Sanyi.
(#) gazszeres válasza sandok hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Szia!
Szerintem, valamit rosszul raktatok össze. Netről letöltheted a kazán pdf-jét, nézd át jól raktad e össze. Ha nem bírsz vele, írj nyugodtan.
(#) sandok hozzászólása Dec 4, 2011 /
 
Minden jól van összerakva,és mikor a fűtés működik nincs semmi gond.Köszi a véleményét.
(#) Galó Erzsébet válasza gazszeres hozzászólására (») Dec 6, 2011 /
 
Üdvözletem !
Nagyon köszönöm a választ. A véleményed alapján a szerelő kicserélte a "hőfok szabályozót". Ez valószínűleg a távfűtés érzékelő lehet. Azóta van fűtés és meleg víz is.
Megszűnt minden hibajelzés. Ez eddig tökéletes lenne.
De ha a csapból engedjük a meleg vizet, akkor a kazánban kialszik a láng. A meleg víz elzárása után, ha a meleg vizes csapot nagyon lassan újra kinyitjuk, akkor a láng újra begyullad. Gondolom, hogy ez azért még mindig nem tökéletes. Mi a véleményed ? Válaszodat előre is köszönöm. Üdv.
(#) gazszeres válasza Galó Erzsébet hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Szia!
Folyamatos meleg víz elvételkor, ha a gázláng ki be kapcsol, akkor az NTC hiba.
(#) Berendi Barbara hozzászólása Dec 9, 2011 /
 
Sziasztok,
segítségre lenne szükségem!
Anyumnak Westen enegy 240i kombi kazánja van, és kb. 2 napja vette észre, hogy a fűtés oldalon nem üzemel, a melegvíz oldalon folyamatosan ki-be kapcsol, és állandóan megy a kazán.
Volt kint a szerelő, és vezérlőpanel cserét javasolt 50-60ezer Ft-ért.
Valóban ez a megoldás a problémára és tényleg ennyibe kerül??
Előre is köszönöm
(#) toro válasza Berendi Barbara hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
A kérdés az, hogy milyen funkciót lát el a kazán amikor ez a hiba fennáll?
Fűtésre - melegvízre van kapcsolva vagy kikapcsolt állapotban van?
(#) Berendi Barbara válasza toro hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Be van kapcsolva, téli funkció van.......a fűtés hőfokszabályzóját hiába állítjuk nullára, a fűtés akkor sem kapcsol ki.
(#) gazszeres válasza Berendi Barbara hozzászólására (») Dec 9, 2011 / 1
 
Szia! kedves Barbara
Már oly sokszor leírtuk ilyenkor mit kell tenni. A fórumban már többször szerepelt leírás, ennek a hibának megoldásáról. Ha többet olvasol itt, nagy valószínűséggel
sokat tanulhatsz, még mielőtt kérdést teszel fel. De szerelő vagyok, hát ismétlünk. A kazánban, alul bal oldalt elhelyezett, a nagy membránnal szemben szerelt mikró kapcsoló cseréje, megoldja problémádat.
Sok szerencsét a javításhoz.
(#) Berendi Barbara válasza gazszeres hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Szia kedves gazszeres!
Ma találtam a fórumra...asszem végig is olvastam.....
Sőőt, mondtam is Anyukámnak, hogy mi lehet a gond, de nem akartam magamnak sem elhinni, h 60ezerrel szemben pár Ft-ból meg lehet oldani.
Még egy kérdés: ezt Mi is ki tudjuk cserélni? Pl párom, gondolom Ö jobban tudná, én még sosem láttam mikró kapcsolót, meg membránt sem
Köszönöm a gyors választ!!!!
(#) Berendi Barbara válasza gazszeres hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Bocsi,
milyen típusú mikrókapcsolót kell venni?
(#) gazszeres válasza Berendi Barbara hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
V-162-1C5
Én ezt a típust építem kazánba. Biztosan van jobb is, víz álló-stb, de még online nem találtam csak ezt. De biztatlak ezzel megjavítod a kazánt.
Üdv.
(#) Berendi Barbara válasza gazszeres hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Köszönöm, hálás vagyok az információért!!!
Jóéjt
(#) gazszeres válasza Berendi Barbara hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Bocsánatot kell kérnem, nem vettem figyelembe, hogy te nem szerelő vagy. Természetesen párod, ha műszaki érzéke van, megtudja csinálni. A régi kapcsolót egyszerűen lekel fúrni, vagy vágni ( de mindenesetre el kell távolítani ) a tartó lemezről. Az új kapcsolót felszerelni és bekötni. Felülről lefele a vezetékek, a következő színűek. Legelső a barna színű, utána kék, és a legalsó a fekete.
Jó munkát.
(#) toro válasza gazszeres hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Azért bosszantó egy állapot, hogy vannak "kollégák" akik piti dolgokkal próbálják a KUNCSAFTOT lenyúlni!
Sok sikert a cseréhez és tényleg pár száz forintból megvan!
(#) toro válasza toro hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Szevasz Andris!
Pihentetsz?
(#) Berendi Barbara válasza gazszeres hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Szia,
szerintem nem kell bocsánatot kérni
Én csak egy "közönséges" ember vagyok, aki véletlenül talált erre a fórumra, és nagyon örülök, hogy ilyen gyors segítséget kaptam.
Ma reggel vettem is 2db-ot 500,-Ft-ért
Már csak ki kell cserélni....remélem, hogy a párom meg tudja csinálni, majd megmutatom neki amit a szerelésről írtál!
Remélem, hogy ezzel megoldódik a kazán probléma, majd
beszámolok.
Üdv
(#) Berendi Barbara válasza toro hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Szia,
igazából én nem feltételezek elsőre rossz szándékot, csak azt gondoltam, hogy nem ért annyira hozzá....bár én naiv vagyok.
Na most ugyebár nem is annyira fiatal, és mindig ezt csinálta, tehát akkor mégis csak le akart nyúlni. Ez van!
Szerencse, hogy itt találtam hozzáértő embereket!!!
Üdv
(#) toro válasza Berendi Barbara hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Ok, jó melegedést a mamának!
(#) Berendi Barbara válasza gazszeres hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Kedves Gazszeres,
tegnap este ki lett cserélve a mikró kapcsoló, még akad egy kis probléma, leírom a tüneteket:
-ha átkapcsolja a meleg vizes oldalra fűtés nem indul, mint csere előtt, csak ha megnyitja a meleg vizet, és ha elzárja ki is kapcsol
- a fűtési oldalon a termosztátot ha felvesszük, akkor bekapcsol, ha levesszük akkor meg kikapcsol a kazán...a csere előtt nem így működött, hanem ment folyamatosan
-most az a probléma, hogy ha beállítja a termosztátot 13 fokra, akkor van a lakásban 21fok.
(én úgy gondolom, hogy a szobatermosztát nem működik jól).....várom a tanácsot!!!

Remélem, h tényleg csak az a gond, amire én gondolok!!!
Üdv
Következő: »»   7 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem