Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Opel Astra elektromos hibák
 
Témaindító: nrgie, idő: Júl 19, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   137 / 137
(#) VIM válasza Gelemb hozzászólására (») Feb 15, 2024 /
 
Szia! Azt ellenőrizd le, hogy az irányjelzők izzói kapnak e testet mindkét oldali lámpatestben ill. más világítási probléma nem adódik ebből a hibából pl. féklámpa ha működik akkor. A relét levett burkolattal lehet vizsgálni, hogy az érintkezik e vagy be van égve az érintkezője stb. Az irányjelző relé miért nem a foglalatában van a biztitáblában?
(#) Gelemb válasza VIM hozzászólására (») Feb 18, 2024 /
 
Szia! Az irányjelzők test pontjai elvileg hátul jók! Elől még utána járok (ha van, nem tudom biztosan) de szerintem azokkal sem lesz baj!
A relékkel meg teljesen megakadtam! Föleg, hogy van benne tákolás!
Olvastam a javitási könyvben, hogy hidaljam át a kapcsolt szálat a relé alatt..
Ez mennyire müködő képes dolog? Nem szeretnék nagyobb kárt okozni csak azért
(#) Gelemb válasza VIM hozzászólására (») Feb 18, 2024 /
 
Majdnem elfelejtettem mondani!
Az autón van vonohorog! Lehetséges, hogy ezért vannak furcsa helyen relék?
Persze ez csak egy felvetés!
(#) VIM válasza Gelemb hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
Pedig az az irányjelző relé (ütemadó) pozitív szálába szokott bekötve lenni és ha a bekötéssel vagy ezzel az utánfutó visszajelzővel van probléma az kihat az irányjelzés egészére. Meg kell keresni, hogy ez hová van bekötve és a kötések meg a visszajelzőt tartalmazó kapcsolás jó e.
(#) Georgee hozzászólása Sze, 6:31 /
 
Sziasztok!
Valaki járt már úgy, hogy a hibakód olvasó nem látja az ECU-t? Van valahol esetleg biztosíték vagy merre keressem a hibát? Másik autóval tökéletesen kommunikál (opcom). Az autó egyébként indul, tehát az ECU is teszi a dolgát.
A hozzászólás módosítva: Sze, 6:32
(#) levaitamas válasza Georgee hozzászólására (») Sze, 9:59 /
 
Szia!
Hasonló hibával foglalkoztam, igaz ott nem indult az autó, a műszerfal sem működött.
A tűzfalon a tengelykapcsoló pedál fölött van egy átvezető, nekem ott voltak érintkezési gondok.
(#) Georgee válasza levaitamas hozzászólására (») Sze, 11:37 /
 
Ránézek.
(#) antikzsolt hozzászólása Hé, 17:00 /
 
Már egy ideje szenvedek az opelommal.
1990 astra 1.8 g
Gondol egyet és a km mutató víz és üzemanyagjelző leesik és elsötétül. Majd egy idő után újra éled. Hiába állítom le a motort nem indul újra valami tipp hogy melyre induljak el?
A hozzászólás módosítva: Hé, 17:01
(#) Hp41C válasza antikzsolt hozzászólására (») Hé, 17:12 /
 
(#) antikzsolt válasza Hp41C hozzászólására (») Hé, 17:29 /
 
Köszi.
Ezzel már el tudok menni a szerelőhöz. Péntek este menet közben megint megállt és nem akart újra indulni. Szerencsétlenségemre bekaptam egy radart és vakuzott is, nem tudom mennyivel, de több mint 50km/h volt Persze a szerelőnél egyszer sem csinálta és indításkor én sem tudtam előcsalogatni egyszer sem hogy levideózzam. A szerelő meg nem foglalkozott vele tovább érdemben csak azt mondta hogy akkor vigyem el ha megvan a hiba
(#) Hp41C válasza antikzsolt hozzászólására (») Hé, 17:58 /
 
A javítás egy megfelelő méretű radir behelyezése volt a műszerfal mögé, ami csatlakozóját nem engedte mozogni. Magad is meg tudod csinálni. Az auto indult, ha a műszerfal csatlakoztatva volt, az indítás után a csatlakozót lehúzva tovább járt a motor. Ha ekkor leállították, már nem indult. A műszerfal csatlakoztatása után indult megint.

Idézet:
„...csak azt mondta hogy akkor vigyem el ha megvan a hiba...”

Akkor nem indul. Ha odaszállítatom, akkor a rázástól megjavulhat. Ronda egy hiba volt.
A hozzászólás módosítva: Hé, 18:00
(#) antikzsolt válasza Hp41C hozzászólására (») 1:41 /
 
Elég könnyen javítható hibának hangzik. De inkább szerviz csinálja meg mert ha jön a büntetés akkor tudok rá hivatkozni hogy átmenetileg nem ment a km óra. Ez a +1km többel megyek és büntetnek kész vicc De két 40.000ft csekket nincs kedvem kifizetni a két fényképért főleg úgy hogy eddig 0 pontom és büntetésem volt.
Következő: »»   137 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem