Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   607 / 607
(#) Fidel hozzászólása Aug 23, 2023 /
 
Sziasztok!
Van egy kis erősítő panelem, amiben egy tda7057aq ic van, de semmit nem csinál, valószínű rossz, azért is lett kiszedve a monitorból, amihez tartozott.
A sztenderd kapcsolásba van valami kicsit erősebb ilyen lábkiosztású ic, amit be tudok építeni helyette?
Ha pár kondit kell esetleg cserélni, csak, akkor inkább olyat rendelnék bele.
(#) reloop válasza Fidel hozzászólására (») Aug 23, 2023 /
 
Szia! A TDA7057 nem ehhez a topichoz tartozik. Az egy feszültségvezérelt erősítésű kétcsatornás IC. Ha rossz, az akkor a kimenetek nincsenek féltápon, mivel a csatornák hídkapcsolásúak. Meg kell mérned, hogy az 1 és 7 lábakon kap-e egyáltalán pár voltnyi vezérlő feszültséget, mert ennek hiányában néma marad. Használok TDA7075-öt és meg vagyok vele elégedve. Nem tudok helyettesítőről, de szerintem nem is szükséges ezt a jó kis IC-t leváltani.
(#) Fidel válasza reloop hozzászólására (») Aug 24, 2023 /
 
Nekem TDA meg erősítő, azt hittem, hasonló a kettő.
Az 1 és 7 lábon valami 12V körüli értéknek kéne lennie?
(#) reloop válasza Fidel hozzászólására (») Aug 25, 2023 /
 
Az erősítésszabályzó feszültség 0,4-1,2 V között hatásos.
(#) Fidel válasza reloop hozzászólására (») Aug 26, 2023 /
 
Köszönöm, a rövidítések! Összekevertem a vcc-vel!
(#) fakezű hozzászólása Aug 29, 2023 /
 
Sziasztok,

Van egy TDA7497 típusú erősítő, ami egy Sony tévéből származik. Csatoltam az adatlapjából az ajánlott kapcsolást. Mikor nincs némítás, ha a 10-es láb 5V-ot kap, vagy amikor le van kötve a földre? (most nem kap 5V-ot)

Azért kérdezem, mert egyrészt nem tudom , és mert ha megkapja a tápfeszültséget, akkor nem kapcsol be egyből. Kb. 20 másodperc mire lesz hang, de az is recseg, nem tiszta, és utána fokozatosan tisztul ki.

alap.jpg
    
(#) david87 hozzászólása Jan 13, 2024 /
 
Sziasztok!
Volna egy technikai jellegű kérdésem TDA7294 ic adatlapba nem lelem hogy hány voltól kezd el torzítani?
Hány volt kel a bemenetére hogy torzítson. +-38 voltról hajtom.
Mert ezt szeretném el kerülni.
(#) reloop válasza david87 hozzászólására (») Jan 13, 2024 /
 
Szia! Az adatlap 5. és 7. ábrája a mérvadó.
A konkrét válaszhoz ismerni kéne milyen mértékű torzítást tartasz még elfogadhatónak, esetleg a clippelésre gondolsz ami a kimenő szinusz jel tetejének vágását jelenti.
Ismernünk kéne mekkora erősítésre állítottad az áramkör visszacsatolását. Az adatlapi alkatrészekkel 22680/680=33,35.
Ismernünk kéne milyen impedanciájú hangsugárzóval terheled, mert ebből számolható a maradékfeszültség, azaz a tápfeszültség és a maximális jel-amplitúdó különbözete.
Torzítást okozhat az IC áramkorlátjának, vagy termikus védelmének aktiválódása.
Szerintem clip-indikátorra van szükséged, amit megtalálsz a rajzaim között.
Ha a torzítást okozó legnagyobb bementi jelre vagy kíváncsi azt legegyszerűbb, ha megméred, mert mint fentebb láthattad számos tényező függvénye, az alkatrészek gyártási szórásán keresztül a hangsugárzó impedancia menetén át egészen a hűtés hatékonyságáig.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2024
(#) david87 válasza reloop hozzászólására (») Jan 13, 2024 /
 
Adatlapi alkatrészekkel van megépítve.
8ohm -os hangszóró van rajta.
Bemeneti jel nagyságára gondoltam.
(#) reloop válasza david87 hozzászólására (») Jan 13, 2024 /
 
Úgy az adatlap, mint az általam korábban feltett tapasztalati képlet alapján 720 mV.
Ezt a bemeneti érzékenység adatot mire szeretnéd felhasználni?
(#) david87 válasza reloop hozzászólására (») Jan 13, 2024 /
 
Akkor azért tudom ki vezérelni a keverővel.
Múltkorába ki kapcsoltam a keverőn a kivezérlés jelzőt és szoktam nézni az erősítőkön levőt de az egyik erősítőmön nincs hát sikerült torzításba vinem.
(#) Alkotó válasza david87 hozzászólására (») Jan 14, 2024 /
 
Talán elkerülte a figyelmed Reloop ajánlása: "clip-indikátorra van szükséged".
Ez néhány alkatrész, akár utólag is beépíthető. Felvillan (vagy akár folyamatosan világít) ha kimeneti feszültség megközelíti a tápfeszültséget (azaz túlvezérlés történik).
(#) david87 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 14, 2024 /
 
Azt mindenképpen meg fogom építeni.
Következő: »»   607 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem