Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Egér (rágcsáló) riasztó
Lapozás: OK   19 / 19
(#) szemlélő hozzászólása Ápr 6, 2023 /
 
Arról mit lehet tudni, hogy ezek az eszközök hogyan hatnak kutyákra, cicákra és egyéb házi kedvencekre?
(#) uniman válasza szemlélő hozzászólására (») Ápr 6, 2023 /
 
Az "ezek" mégis mi lenne? Csak mert, ahogy a "kütyük" is különböző típusúak/működési elvűek...a kutya is van kutya, meg eb! Míg az egyik rá se bagózik, a másik iszkolva elmenekül, ha meghallja a hangját...
...vagy te a "működési elméletükre" vagy kíváncsi?
(#) szemlélő válasza uniman hozzászólására (») Ápr 6, 2023 /
 
Gondolom, ezek valami hangkeltő vackok.

Szerintem gondolni kéne a környezetre is.
(#) uniman válasza szemlélő hozzászólására (») Ápr 6, 2023 / 1
 
A nálam lévők napelemesek és mozgásérzékelősek...ezért "gondolva" van a környezetre.
"Embertársaim" mémelyike nagyon érzékeny a hangjukra, mások meg nem hallanak belőle semmit.
A növények nem tudom hogy reagálnak ezekre a vackokra...bizonyára van amelyik 2x gyorsabban nő miatta, másfajták meg megállnak a növekedésben. Aáá, csak vicceltem!
Mikor a nyest szétrágja a polisztirol hőszigetlést a padlásomon és azt a szél széthordja százméterekre...te milyen környezetre gondolsz?
Olvasnivaló: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2023
(#) bbb válasza szemlélő hozzászólására (») Ápr 6, 2023 1 / 2
 
Nálunk se a kutyát se a macskát nem zavarja az aldi ultrahangos egérriasztója. Az egereket még nem kérdeztem meg mi a véleményük róla...
(#) szemlélő válasza uniman hozzászólására (») Ápr 6, 2023 /
 
Én arra gondolnék, hogy a hőszigeteléssel van a probléma.
(#) kaqkk válasza bbb hozzászólására (») Ápr 6, 2023 /
 
Szedd szét nézd meg van e benne ultrahangsugárzó (ne a kutyát !)
(#) bbb válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 6, 2023 /
 
Nem lehet sérülésmentesen szétszedni, ezért mikor megvettem akkor is megnéztem egy mobilos appal, hogy vajon hallatszik-e valami, s most is, hogy be tudjam ide illeszteni.
A 12kHz-nél látható dobbanásokat produkálja a kütyü. Mondjuk az kérdéses mennyire jó maga az alkalmazás és a telefon mikrofonja
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2023
(#) Gafly válasza bbb hozzászólására (») Ápr 6, 2023 1 /
 
Életműve
Nem szabad senkit elítélni elsőre, minenkiben van fejlődési potienciál.
(#) kaqkk válasza bbb hozzászólására (») Ápr 6, 2023 /
 
A legtöbb ilyen cuccos modulált ultrahangot sugároz (20Khz felett) a 12Khz még az emberi hallás tartományába bőven belefér , ha számottevő hangerőt progukálna akkor te is hallanád .
(#) ferci válasza szemlélő hozzászólására (») Ápr 6, 2023 /
 
Nekem pl. olyan gondolataim vannak, hogy egy ilyen riasztónak azért van némi teljesítmény igénye is. Aztán kell egy olyan sugárzó, ami bizonyítottan le is tud sugározni minimum pár wattot a hatásos frekvencia tartományban.
A zseb-kütyük eleve ki is esnek ezért a felhasználhatóak közül.
Aztán... amikor végigzongoráznak sacc 10-15 kHz tartományt, már bukik a mutatvány: ha elegendő is a lesugárzott teljesítmény, még mindig ott a kérdés: melyik állatfajra mégis mi az a frekvencia, 2-3 kHz, amire nagyon allergiás lesz? - a többi elpocsékolt idő.
A másik: egy egér vagy patkány akkor is elcsen, elrág pár máasodpercig is valamit, ha ki kell bírni neki egy nagyon zavaró zajt és amikor észleli, rászokik, hogy nincs következmény, akkor odamegy . máskor is.
Egy kutya sem foglalkozik egy kis "cincogással", ha támadni akar... oda legalább még többszörös teljesítmény kellene, olyan szerkezet senkinek se fér el a zsebében.
Nem hamukázok ám, mert jó régen volt a kezemben pár komolyabb gyári cucc, amiket műszerekkel letesztelve jót nevettem..
(#) bbb válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 6, 2023 /
 
Ezt én is tudom, de olyan műszerem, amivel mérni tudnám a lesugárzott hangot, nincs. Ezt a hangerőt, amit a képen látsz, a saját légzésem hangja is elnyomja, viszont a dobbanások egyértelműen megszűnnek mikor kihúzom a tápból a riasztót.
(#) kaqkk válasza bbb hozzászólására (») Ápr 6, 2023 /
 
Lehet (sőt biztos ) hogy csinál valamit de az nem az amit elvárnánk tőle . Vagy gyári hibás vagy egyszerűen átverés.És azt sem hiszem hogy véletlenül gyártották úgy hogy nem szétszedhető ...
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2023
(#) bbb válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 6, 2023 1 / 1
 
Amit el tudok róla mondani, hogy kutya-macska nem foglalkozik vele, egérből viszont kevesebb volt mióta be van dugva. Persze ez lehet sok mindentől, s akár még véletlen egybeesés is előfordulhat. Nem védem a terméket, olcsó volt, meg villogtatja a piros ledjét, ezen kívül nem feltűnő.
Klinikai tesztet egereken nem folytattam vele
Következő: »»   19 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem