Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DC-DC konverter
 
Témaindító: Placi84, idő: Nov 10, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   134 / 134
(#) albinolynx hozzászólása Kedd, 21:41 /
 

széles bemeneti feszültség tartományú dc-dc

Sziasztok!

Kapcsolás, esetleg kész feszültség átalakító eszköz után érdeklődnék, ami bemenet oldalról képes lenne fogadni DC24V-60V feszültség tartományt. A kimenete esetleg állatható/jumperelhető lenne 5-, vagy 12V-ra. Zárt dobozon belül helyezkedne el, értelmes légáramlás hiányában. Szakaszos üzemről van szó. 1-2A terhelhetőség elvárható ilyen körülmények között? Mit tudnátok ajánlani?

Valami ilyesmit találtam: Bővebben: Link

Előnyös lenne potting-, kábelek nélkül. Egy további nyák lapon használnám fel.
A hozzászólás módosítva: Kedd, 21:44
(#) Bakman válasza albinolynx hozzászólására (») Kedd, 21:54 /
 
Pl.:

Traco Power THL 15-4811WI (5 V / 3 A)
Traco Power THL 15-4812WI (12 V / 1.25 A)
Mean Well SKMW30G-05 (5 V / 6 A)
Mean Well SKMW30G-12 (12 V / 2.5 A)

És még sokan mások...
(#) albinolynx válasza Bakman hozzászólására (») Kedd, 22:03 /
 
Nem írtam, de ez más ársáv sajnos...

Ez vajon tudja a leírtakat? Bővebben: Link
(#) erbe válasza albinolynx hozzászólására (») Kedd, 22:17 /
 
Beleesik az általad elvárt tartományba. Nincs hűtőbordája, tehát nem kell hűteni. 5A helyett 2, az már jó. Ha gyakran várható 60 V bemenő, a kondikat cserélném 100 V-osra.
(#) user1914 válasza albinolynx hozzászólására (») Sze, 6:49 /
 
Ha közelebb lennél, lenne.
SKA60C-12 de ez 36-75V.
Vagy esetleg MHB100-48S24
de a nagy panelből neked kellene kibányászni.
Üdv. M.
(#) albinolynx válasza albinolynx hozzászólására (») Csü, 18:34 /
 
Mint utólag kiderült, hogy akkumulátor pakkokról van szó. Azaz az elméleti 60V az lehet 67V is. Az sct2650 adatlap szerint ehhez kevés. 12V esetén maximum 2A is bőven túlmutat még a pillanatnyi csúcs áramfelvételektől is. Van erre olcsó megoldás, mint a hw 636 panel?
(#) Bakman válasza albinolynx hozzászólására (») Csü, 20:15 /
 
Mekkora hely áll rendelkezésre?
(#) albinolynx válasza Bakman hozzászólására (») Csü, 23:38 /
 
Nem lett behatárolva. A hw 636 körülbelüli 80 x 25 x 25mm mérete elférne.
(#) bbatka válasza albinolynx hozzászólására (») Pé, 9:20 /
 
Érdemes azt is megnézni hogy a bemenő és a kimenő feszültség között mennyi lehet a különbség maximálisan. Éppen most néztem egy már kifutott terméket. Ott 24V.
(#) albinolynx válasza albinolynx hozzászólására (») Szo, 19:01 /
 
Ennél értelmesebb megoldást relatív olcsón nem találtam: Bővebben: Link
Következő: »»   134 / 134
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem