Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ház vezérlés PC és BUS kapcsolók segítségével
Lapozás: OK   3 / 3
(#) kameleon2 válasza xzilon hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
2-3000 Ft-nál? Esetleg SET-RESET 2 relével, de az sem sokkal olcsóbb... D-Q tároló is ugyanezt tudja, de 230-at akkor is kapcsolnia kell valaminek+táp stb... Azaz van egy megoldás - 1 vezetékes húzókapcsoló és 15m madzag....
(#) xzilon válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
"2-3000 Ft-nál?" Hol lehet kapni?
En 5e-hez kozel tudok
(#) kameleon2 válasza xzilon hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Ha leírom reklámnak számít.... De nálam is megveheted LQ611230 Sorbaépíthető impulzuskapcsoló, 1z, 230VAC, 16A, 1KE 2900Ft+ÁFA, nagyobb mennyiségnél kevesebb. Raktáron 30db van most. ... Persze van drágább is . Illetve most épül a prototípus a "csodamodul"-ból. Ez 8 relét vagy SSR-t tartalmaz és 8 impulzusreléként is rátölthető a vezérlőprogram USB kábelen keresztül. Ehhez egy ingyenes szoftver kell, valamint szintén ingyenesen lesz hozzá mindenféle működtető szoftver.- letölthetően a honlapomról. Ennek a fajlagos költsége szintén kedvező lesz.

Mod: A kép kérésre törölve!
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2014
(#) xzilon válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Mi a cime a honlapodnak?
(#) kameleon2 válasza xzilon hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
to.pa.hu - de még nem elérhetőek a csodamodul szoftverei - még regisztrált felhasználóknak sem, mivel még csak az első prototípus első panele van gyártás alatt. Ez 3 panelből áll össze, az elsőt most fotózzák, mert házilag már macerás lett volna. Ennek a képét láthattad az előző hozzászólásomban. 8 év munkája fekszik benne...
(#) xzilon válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Nehogy megelozzon az ido.
Mit tud a masik 2 panel?
(#) sirály12 válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
8 év?
(#) kameleon2 válasza sirály12 hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Hát igen! A tapasztalataimat mind ezekbe a modulokba sűrítem - most is ezen dolgozom éjjel-nappal. A lényege, hogy jóval kevesebb hardvervariáció kell, ami jobban kihasználható. A modulok mind autonóm, mind elosztott hálózatban működhetnek. A másik két panelből az egyiket most készítem. Az a kijelzést és a kezelést teszi egyszerűbbé, de tartalmaz 2 alternatív USB prog lehetőséget és egy RJ 45-öt is, valamint opcionális nyomógombokat, a harmadik panel az RS 485 fizikai illesztését végzi. Így a cseréjével MODBUS, vagy DMX vagy ...... használható. Gyakorlatilag RX és TX jelet fogad, és azt illeszti a buszra. A végeredmény 3 termék, ami lefed egy teljes épületautomatizálást. Beleértve a digitális és az analóg feladatokat is - audiót is.... Kitalálni mindezt - felépíteni, erre kellett 8 év. Megcsinálni gyorsabb, de 3 mérnök sem értette mire is jó, miközben 4 megrendelőm volna a rendszerre, hiszen a kis panelek cseréjével szinte bármelyik rendszerhez használható lesz.... A szoftverek pedig ingyen hozzáférhetőek lesznek - illetve szabadon továbbfejleszthetőek. Ez a bosszúm a mérnöki kicsinyességgel és szűklátókörüséggel szemben... Amiért többszázezer forinttól megszabadítottak és még egy nyamvadt forráskódot sem adtak át a pénzemért és a belefeccölt időmért....
(#) sirály12 válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Hát nem semmi. Gratula!
Én is gondolkodtam itthonra hasonlón, de sem időm, sem annyi tudásom révén, még bele sem fogtam. Majd talán egyszer.
(#) xzilon válasza sirály12 hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Sok sikert hozza. It jo forumot talalsz ra, hogy ismertesd, hogy mire jutottal.
(#) kameleon2 válasza xzilon hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Részben sajnos megelőzött. 2003-ban indultam neki. Mint utólag kiderült a németek is rázizzentek - tőlem függetlenül a témára. Nekik több pénzük volt. Az eredmény megtekinthető a www.seebacher.de oldalon és ... Dubaiban... . Ennyit ér, hogy magyar vagyok... Azonban az én rendszerem - egyszerűbb felépítésű - ami a használatot illeti-nem a felépítést. Ha találtam volna tőkéstársat, már késztermékről lenne szó. Mivel azonban munkanélküli lettem, így saját magam fejlesztek, a számtól megvont falatok árán.... Lehet, hogy az idő túllép rajta, de az elsőség vitathatatlan A három panelből egy az erőátvitelért felelős, egy a user interface, egy a kommunikációs modul. Most a user interface-el nyűglődök, mert otthon csak 1206-os SMD-t tudok forrasztani és cipőkanalas a furatszerelt alkatrészek miatt. Most ott tartok, hogy a mikrokapcsolókat is SMD-re kell cserélnem, vagy pattanógombosra, mert másképp elveszítek 6cm2-t....
(#) dave77 hozzászólása Nov 1, 2011 /
 
Sziasztok!

Egyszerűen megépíthető Modbus I/O modul kapcsolást keresnék, ami RS-485-ön a szabványos Modbus parancsokkal olvasható/írható, és van pár be illetve kimenete. Valami ilyesmire gondolok:
http://konverter.hu/termek-input-output-rs485-izolalt-modul-modbus-...8.html
Tudnátok ebben segíteni?
(#) kameleon2 válasza xzilon hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
SZiasztok!
Némi csend után ismét... Elkészült az első, működőképes prototípus. 3 napja már a redőnyöket vezérli nálam
Sajnos a felső panel nem lett olyan bonyolult mint szerettem volna - egyenlőre csak a pénz okoz problémát, nem a technikai tudás... 3 felhasználási mód azonnal kínálta magát: redőnyvezérlés, impulzusrelé üzemmód (8db egy modulban), 2 motoros kapu vezérlés. Ha esetleg van ötlet, a szükséges szoftvereket megírom, tesztelem... Ehhez még nem kell a modulok közötti kommunikáció.
(#) Nagyapa_ válasza zupermen hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Új vagyok és nem nagyon szoktam fórumozni, illetve inkább csak olvasgatom.
A Te problémádra a legegyszerűbb megoldás szerintem a Maxim-ic 1 wire eszköze lehet.
Tehát kell egy ds9490-es usb portos kütyü,
és ehhez annyi ds2406-os (ennek két ki-, bemenete van) ahány relét vagy valami mást kell vezérelni, egyszerű és rugalmas, mint windows, mint linux alatt van rá nagyon sok segítség a neten.
Én owfs-el használom linux alatt.
Bocsi ha elkéstem volna, de nem nagyon vagyok idehaza.
(#) kameleon2 hozzászólása Jan 15, 2012 /
 
Sziasztok! Elkészült a 3.4 a saját vezérlőmből. Tudás: 8db 12A terhelhetőségű(230V) relés kimenet 16db drykontakt bemenet, RS 485 alapú 4 vezetékes busz, 1 vezetékes kiegészítő busz max 80Mbit sebességgel, TCP/IP csatlakozó felület és USB A-B programozó csatlakozó, Keresek Biatorbágy környékén fórumtársat, aki a programok bővítésében tudna segíteni, főleg a modulok közötti kommunikációban. A tesztekhez van kész hardverem. A modulok MODBUS Slave-ként is képesek viselkedni, csak nem volt MODBUS MASTER-em a tesztekhez. Ha a szabadalmi ügyvivő visszavágja még egyszer. Eldöntöttem, hogy nyilttá teszem a projekt minden részét. Bővebben: Link

csk1_v3.jpg
    
(#) Hp41C válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Szia!

Próbálj meg letölteni MODBUS tesztelő programokat vagy azok ingyenesen használható demo / teszt változatát. Pl. ModScan, Python modbus, stb. Egy RS232 - RS485 átalakítóval a PC lehet a MODBUS master.
(#) kameleon2 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Köszönöm - megpróbáltam. Ezen már túl vagyok. Nekem hardveres MODBUS kellene. Lehetőleg Master. Illetve, amihez segítséget keresek, az a két modul közötti kommunikáció - ez esetben az egyiknek Masternek kellene lennie. Több modult kellene felfűznöm egy rendszerre és monitorozni TCP/IP-n, de multimaster rendszer is jó lehet. Hogy érthetőbb legyen: A modult és a PC-t az USB-n is és a TCP/IP-n is tuttin össze tudom kötni - tesztelni. De van egy RS485-ös 4 vezetékes busz is, ami a saját rendszerhez (is) készült. Címezni kell a modulokat stb. Ehhez keresek egyszerűbb megoldásokat. 1 vezetékse rendszert is ki tudok vele alakítani max 80Mbit-ig de azt csak rövid távon.
(#) mgy válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Szia !
Jó dolog amit csinálgatsz, de nem értem mi benne a szabadalmaztatni kívánt dolog.
Az általad eddig nagyvonalakban vázolt egységek alkatrészeit (uP + IC-k), ilyen és hasonló célokra gyártották.
Ha te szabadalmi oltalommal levéded, akkor én már nem használhatok ilyen IC-ket ?
Üdv Mgy
(#) kameleon2 válasza mgy hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Nem egészen. Ez egy olyan konstrukció, ami lehetne akár egy kompakt PLC is - de nem csak az, annál jóval több. Egy olyan konstrukció, ami nincs a piacon (én legalábbis nem tudtam venni). De ez messzire vezetne és sok vitát eredményezne. Ezért ha nem megy az oltalom, marad a nyílt platform. Ebben az esetben meg vagyok győzve arról, hogy semmi különleges nincs benne - pedig az, hogy így lett kialakítva 25 év tapasztalatot és 8 év fejlesztést tartalmaz. De ezt hiába magyaráznám - belefáradtam. Nyilván nem arra irányult a szabadalom, hogy te ilyen IC-ket ne használhass, hanem arra, hogy a fejlesztést ne hagyjam teljesen szétlopni. Ennél viszont ami most van az is jobb - ha én teszem közkinccsé....
(#) zenetom válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Szia!
Én teljes mértékben megértelek, és le a kallappal a munkád előtt!
(#) kameleon2 válasza zenetom hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Köszönöm. Kicsit megfeneklettem, aminek egyik része az anyagiak, a másik inkább a modulok közötti kommunikáció. Leginkább az a baj, hogy amikor még én kezdtem a szakmát még mindent a nulláról kellett előállítani. Az impulzusokat és az azokat fogadó vevőket is. Ehhez a modulhoz illetve leginkább magához a mikrokontrolleréhez számos kész elem van amiket csak paraméterezni kellene, de ehhez már kevés a tudásom. Az autonóm szoftvereket még csak-csak megcsináltam - és tökéletesen mennek is már két házban, de szeretnék továbblépni. Némileg kényszerűség is, mert a házam is erre épült és már kellene a modul kisméretű változatán dolgoznom - ehhez azonban elengedhetetlen a modulok közötti kommunikáció és a címzések.
(#) zenetom válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Megértem, kitartást és sok sikert kívánok a projekthez!
(#) SzAndras00 válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Először is maximális tiszteletem, és elismerésem a projekt miatt!! Sok-sok éve én is elhatároztam, hogy építek egy ilyet, de aztán mindig több meló volt, mint idő.
Néhány kérdésem volna: az 1 vezetékes busz az 1wire buszt jelent? Valahol olvastam, hogy KNX bemenetet is le tudsz kezelni? Tervezel "terepi" bemeneteket, kimeneteket? 0-10V-os be-kimeneteket? Esetleg dimmert?
A konfiguráció milyen "nehéz"?
András
(#) kameleon2 válasza SzAndras00 hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Szia! Gyakorlatilag éppen ettől "csodamodul", hogy mindennel összeköthető. A titok egyik nyitja egy kis belső kommunikációs modul - ami lehet KNX is. 1 wire is lehet, illetve duemmegi, vagy dmx busz. Az 1 vezetékes a propeller belső kommunikációja, ami lehet 80Megabit is két vezérlő között. Aanalóg jelet azért nem tud ez a vezérlő, mert az árban sokkal húzósabb. Az a CS2 dolga lesz. ugyanez gyakorlatilag, de szilárdtestrelés kevésbé terhelhető kimenetek, dimmer, 0-10V-os és audio bemenet, udio kimenet. A CSK3 pedig ehy olyan modul ami 65-ös szerelvénydobozba építhető. Ez a 3 modul kitesz egy teljes épületfelügyeletet.
(#) villszer válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Szia! Egy ideig én is keresgéltem hogy a modulok közötti kommunikációt valami gyári célhardveres megoldással oldjam meg, de aztán letettem róla.Ugyanis az egyes alkatrészek perifériáinak beállítása olyan összetett volt hogy ennyi energiával inkább saját protokollt hoztam létre RS485-re.Bár én nem akartam semelyik gyári készülékhez sem illeszteni! Ez az RS485 annyira stabilnak bizonyult hogy már vagy 3 éve ezen beszélgetnek a moduljaim! Bár hozzáteszem nem vagyok valami profi programozó ,csak hobbi szinten űzöm.
(#) kameleon2 válasza villszer hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Szia! Én nem minden cél nélkül építettem fel így a modult. Az egyik cél a Duemmegi 4 vezetékes buszához való illeszthetőség volt. A jelenlegi "RS 485" modul a gyári duemmegi gyártmány. Ha csináltál saját kommunikációt - az is érdekelne - amennyiben publikus, mert részben itt akadtam meg. Igazán az lenne a tökéletes, ha a Duemmegi kommunikációját tudnám használni, de ahhoz még nagyos sok idő kellene - vagy pénz, mert az egyik fejlesztőm éppen akkor lépett ki az egészből, amikor már a kezében volt a teljes folyamat, ment a gyári modulokkal minden - nekem meg a savanyú tapasztalat maradt csak. Én sem vagyok profi programozó - azaz a végzettségem nem az. Ettől függetlenül igen sok nyelvben otthon vagyok. Kezdtem BASIC-el, Z80 Assembly, HTML, JAVA, hardverspecifikus C, létra, AS2, flowchart, spin - mikor mire volt szükség - már nem számolgatom. De egyikben sem mélyedtem el annyira, hogy profinak mondhassam magam - programozóként.
(#) villszer válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Üdv! Nekem egészen más célkitűzéseim voltak a rendszerrel kapcsolatban, legfőképp hogy olcsó és bővíthető legyen.Az egyes modulok önállóan végzik a feladatukat, nincs központi vezérlő.Ezért bármikor ráakaszthatok egy újabb modult a rendszerre.Nálad ezek szerint kissé komplikáltabb a helyzet a gyári protokollok miatt! Nálam ez vált be:startbájt-címbájt-adatbájt....amennyit az adott modul kíván.Ezzel a felépítéssel elég olcsó rendszert sikerült kialakítani pl.PIC+75176+doboz+egy két alkatrész !
(#) kameleon2 válasza villszer hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Kiváncsivá tettél. Lehet bővebbet is tudni a rendszerről?
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem