Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ház vezérlés PC és BUS kapcsolók segítségével
Lapozás: OK   1 / 3
(#) zupermen hozzászólása Júl 29, 2011 /
 
Keresek egy alternatív megoldást, amivel kb: 5-10 relékimenetet tudok felügyelni, illetve címzett (bus rendszerű) kapcsolóval kapcsolni.
Ha valaki tudna segíteni, akkor nagyon hálás lennék.
(#) adameus válasza zupermen hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Halli
Ha pc-den van nyomtató port akkor ő a barátod 8+4 kimenete és 4 bemenete van leválasztod galvanikusan és már csak a vezérlő progit kell megoldanod
(#) zupermen válasza adameus hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Igen, Köszönöm!
Már gondolkodtam ezen a lehetőségen, csakhogy nekem egy korszerű laptophoz kellene csatlakoznom.
Esetleg az lehetne megoldás, hogy hálózati kapcsolaton keresztül, egy távoli asztal szerű progival vezéreljek egy pc alaplapot?
Esetleg el tudnád küldeni a rajzát a 8+4 kimenetes kártyának?
(#) adameus válasza zupermen hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Nem vagyok benne biztos, hogy engedi-e vezérelni a portokat távoli asztalból. Rajz sajna nincs de itt :Bővebben: Link van egy jó leírás amiből ki lehet indulni, van egy példa program is. Esetleg ha úgy van akkor egy pic-el, vagy egy avr-rel is meg lehet oldani de ebben a témában még nem vagyok nagyon jártas.
(#) zupermen válasza adameus hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Nagyon köszönöm a segítséged.
Sajnos nem pont erre van szükségem, de azért egy részét nagyon hasznosnak találtam.
Jó lenne, ha valaki tudna PIC vagy AVR vezérlős címzésben.
(#) pici hozzászólása Júl 29, 2011 /
 
Neked akkor egy WEB szerveres kontroller kell.
Nekem van ilyen.
Rányomod hálózatra és saját weboldalán tudod bizgálni a biteket.
Ezt persze proramból is me tudod oldani.
Az egész 5x7 cm és van 4 portja (4x8 bit) amiből 8 analóg bemenet.
Csak az ETH kábel kell neki meg 4-9V (akár elem is)
A relé vezérlést iény szerint meg tudod oldani hozzá
(#) idlob válasza zupermen hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Még Arduino-t szokták szeretni nyüstölni azok, akik annyira azért nem akarnak elmélyedni mikrovezérlőzésben, de egy kicsit azért hajlandóak programozni.
Vagy AVR-re ott van V-USB, van sok példaprojekt is hozzá, kicsit mélyebb víz, de nem vészes.
(#) watt válasza zupermen hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Olvasd el a HID-es cikkemet. Azzal bármit lehet vezérelni, csak a programot kell tudni megírni hozzá, illetve kibővíteni a meglévőt.
(#) SALáta válasza zupermen hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
MODBUS és hasonló témakörben keress. De a vezérlő programot neked kell megírnod.
(#) harald válasza zupermen hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Én távoli gépnek egy Pc104-et használnék et egy teljes értékü gépnek felel meg oprendszer futtatható rajta és ha teszel rá egy wifi kártyát (mondjuk usbt akkor már kábel sem kell és egy távoli asztal programmal simán kezelhető Bővebben: Link
(#) watt válasza zupermen hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Azt is nézd meg, mennyit fog neked fogyasztani a vezérlő! Nekem kb. 6W-ot az egész! Valamint hányszor tud lefagyni, be tudnak-e törni a hálózatába stb. Én nem tartom jónak az oprendszert futtató megoldásokat. Az igaz, hogy kényelmesebb(és drágább).
(#) tomat5 válasza zupermen hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Szia
Pont egy hasonló dolgon ügyködöm. Nekem egyforma I/O moduljaim vannak egyedi címmel. Minden modulon van 4 input és 2 output.Az I/O modulok pic vezérlésűek, PC oldalon pedig egy saját program fut. A kommunikáció RS485-ön megy. A prototípus kész van, a pc-s programot bütykölöm éppen. Eléggé az elején vagyok, de már működik rajta pár dolog.
Üdv.
(#) makrodom válasza zupermen hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Én tudok neked egy AVR-es megoldást ajánlani, épp én is egy olyanon dolgozok.

Bővebben: Link
(#) watt válasza makrodom hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Na ez már egy jó megoldás! Garatulálok a cikkhez!
(#) xunil válasza zupermen hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Megoldható lego szerűen is, komolyabb elektronikai ismeretek nélkül. Az egész a 1-wire buszra épül. Én így csináltam:

1. Vettem egy NSLU2 NAS-t. Bővebben: Link
2. Raktam fel rá Debian Linuxot. Bővebben: Link
3. Telepítettem (fordítottam) rá owfs-t. Bővebben: Link
4. Csatlakoztattam hozzá egy DS9490R adaptert. Bővebben: Link
5. Erre RJ11-es csatlakozón és telefonkábelen felfűzhető elég sok DS2406-os címezhető kapcsoló. Bővebben: Link
6. A relé illesztése pedig rutin feladat.

Internetről webes felületen is adminisztrálható.
(#) kameleon2 válasza zupermen hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Szia!
Esetleg Propeller P8x32? Én most a redőnyvezérlésem csinálom vele.
Van eleve 32 be-kimenet (szoftverfüggő) stb.
Hihetetlenül egyszerű programozni -még nekem is sikerült Létezik C, SPIN BASIC, BASIC, Assembly, PICPLC program is hozzá, ahol létrában megírt szoftvert hajthat végre (PIC-eken is működik állítólag) Most akciós a protoboardja is a chipcadnél. (7500Ft - a gyári!).
Ha kész megoldás kell : Olcsó intelligens relé, vagy PLC (15-30.000Ft)
(#) pici válasza makrodom hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
bár a cikket én írtam, de nem azt ajánlanám.
Mert a távoli írányításhoz kell neki egy PC... az meg pazarlás.
Inkább a képen látható webszervert.
Hálózati kábel + táp bedug, bárhol a lakásban, irodában. És akár a világ másik feléről is külön program nélkül is vezérelhető böngészővel.
Több portja is ki van vezetve. Vezérléshez illik egy relé panelt csinálni. És befele is megy adat, ami lehet digit vagy analog. (8 csatornás analog van benne)
Az SD kártya meg pl adatgyüjtésre jó.
Hálozati kémkedésre illegális.

LumiNet.jpg
    
(#) xzilon válasza pici hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Hogyan lehet ilyenhez jutni?
(#) pici válasza xzilon hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Keress meg priviben.
(#) S.Roland hozzászólása Aug 6, 2011 /
 
Szerintem meg lehetséges. Veszel egy átalakítót USB--> nyomtató port akár többet is be tudsz dugni a gépbe és már kész is. Programot megírod hozzá meg a kapcsolást és meg is vagy. ilyet
(#) xzilon válasza S.Roland hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Ezis jo, hogyan?
(#) S.Roland válasza xzilon hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
Nem értem a kérdésedet. Amikor ezt a kábelt csatlakoztatod a géphez és feltelepíted azt fogja kiírnia gép eszközkezelője , hogy új nyomtató portot észlelt. Amúgy tudsz számítógépen programozni vagy ez csak egy hírtelen ötlet volt?
(#) kly válasza watt hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
szia

Nálam egy SLOT-os pentium II vezéli az internetet,hűtést fűtést,konektorokat, rákötve mozgásérzékelők,szilárdtest relék,hőmérő IC-k,fogyasztásmérők, weben piszkálható minden rajta (php,mysql) és az össz fogyasztása 35W. HDD egy CFcard
szerintem nem sok , főleg úgy hogy lekapcsolja a szobákban lévő stand-by (tv,erősítő,stb)cuccokat 30 percután ha elhagyom a szobát,és vissza ha bejövök.
(#) S.Roland válasza kly hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
kly
Neked min megy a vezérlés USB vagy LTP? Hány eszközt kezel a gép? Ebből amit leírtál mi pontosan a gép feladata?
(#) Gyula77 hozzászólása Aug 8, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!

Rátaláltam a keresett témakörömre.
Segítséget szeretnék kérni tőletek, főleg olyantól akinek gyakorlati tapasztalata van a következővel kapcsolatosan.
A cél a lakás világítás, szellőzés, stb vezérlése.
A vezérlés reléket (Finder 16A -1ÁK) kapcsolgat amelyekre terhelések vannak akasztva pl. lámpa, ventillátor, szelep, stb.
A tapasztalatokra vagyok kíváncsi:
-mennyi időt bírnak az alkalmazott relék, illetve
-mekkora értékű és milyen kivitelű kondenzátort alkalmazzak (relé kapcsolt lábaival párhuzamosan kötve) az ívhúzás csökkentése végett

Azt szeretném elérni, hogy hosszú ideig ne kelljen vele foglalkoznom illetve stabil legyen.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv: Gyula
(#) kameleon2 válasza Gyula77 hozzászólására (») Aug 8, 2011 /
 
Szia!

Javasolom a Finderből az ezüst- cinkoxidos érintkezők használatát. Jelenleg ezek a legjobbak. Én is ezeket használom. Ha kell egyenesbe összekötlek a Finderrel. Éppen most beszéltünk át néhány idevágó részletet. Például azt, hogy ne a forrasztás és tisztításálló változatot építsd be mert az nem tud annyira szellőzni. Ha LED világítást használsz (mint én is), jócskán csökken a terhelésed és megnő az élettartamod is. Nagyobb terhelések kapcsolására inkább használj mágneskapcsolót. Ha kell, nekem is van pár db 20A Finder relé árban - lásd .Hirdetés. A kondik használatát inkább mellőzd, hacsak nem vagy elektroszmog érzékeny Nekem jópár relé és mágneskapcsoló van a házban és kevesebb a zavar, mert a relék gyorsabbak mint a villanykapcsolók. Nálam 8 éve megy a rendszer és még nem kellett relét cserélni - kivétel egy helyen - ahol én is aláméreteztem az érintkezőket - de ez az én hibám volt.
(#) Gyula77 válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Helló!

Köszi a segítséget!
A relé kiválasztásánál mindenképpen a AgNi kontaktussal rendelkező termék jöhet szóba (Finder 40.61.07.024.202). Nagyon kedvező árral és jó paraméterekkel rendelkezik.
A kapcsolási teljesítmény egyik körön sem haladja meg a 100-150W -ot, mivel vagy kompakt fénycsövet vagy led-lámpát fogok használni. Való igaz a kezdeti bekapcsolási áram egy kicsit magasabb, mint az üzem közben felvett. Erre viszont bőven túlméretezett (16A) relé lesz a válaszom.
A kondenzátorra azért is gondoltam, mert ezzel csökkenthető lenne a kikapcsoláskor keletkező kontaktok közti ívhúzás, ami jelentősen rontja a kontaktusok állapotát, élettartamát (összeégés veszélye). Igaz ezeknél a teljesítményeknél amiket fentebb említettem nem valószínű, hogy be fog következni.
Amennyiben esetleg van javaslat az alábbi kondenzátor típusára illetve kapacitására, akkor azt szívesen veszem.

Üdv : Gyula
(#) vilmosd válasza Gyula77 hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
A kondit a mellekelt abra szerint kell bekotni Egy 10 nF/275VAC X2 kategoriaju kondi sorba egy 47 ohm 2W ellenallassal.

SW_RC.JPG
    
(#) kameleon2 válasza Gyula77 hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Szia!

Ha már mindenáron ívet akarsz csökkenteni (bár szerintem adott körülmények között többet árt mint használ) Javasolom a gyári RC modulok beépítését, vagy a velük műszakilag egyenértékű megoldásokat. Úgy emlékszem a Findernek is van. De most csak ezt találtam: Schrack
(#) vilmosd válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Bocs de en ezeket nem javasolnam. Egyik hogy nagyon draga, a masik, hogy idovel elromlik, es cserelni kell. Van egy sztorim erre. A 90-es evekben epitettem egy PC-s vezerlest takarmanykeverohoz. Minden szep volt, de amikor a releket kapcsolgatta, mindig elszallt a program. Na gyorsan csinaltam egy segedpanelt, 10 RC aramkorrel. Rendbe is jott szepen a rendszer, es dolgozott evekig. Majd egyszer egy karbatartasnal, mondjak a kezelok, hogy " Vili neha elugrik a program". nezegettem es nem talaltam semmi problemat. Majd kovetkezoleg mar ugy mentem, hogy vittem egy masik RC-s panelt. Kicsereltem es ujra rendbe jott. A regi panelt gorcso ala vettem es kiderult hogy a kondik kapacitasa erosen lecsokkent. Miert? A kondi femezett polieszter X2 osztalyu volt. Ezek a kondik ongyogyulo tulajdonsaggal rendelkeznek, ami azt jelenti, hogy atuteskor nem marad zarlatos, hanem az eges helyen elgozolog a folia es a femezes is. Mivel magneskapcsolokat kapcsolgatott a rendszer, a megszakitaskor keletkezo feszultsegcsucs szepen elhasznalta a kondit egy par ev alatt. A legkozelebbi panel mar kapott parhuzamosan VDR-t is es a mai napig szepen dolgozik a rendszer.
Na ezert nem ajanlanam ezt az egybeepitett zavarszurot. Regen volt hasonlo a Remixnek is. Na azokat is ki kellett vagni egy par ev utan, es ujat rakni a helyere.
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem