Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 555-ös IC-vel lehet-e?
 
Témaindító: Carter, idő: Máj 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   14 / 14
(#) proli007 válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 27, 2019 /
 
Most láttam, hogy itt, nem is Neked akartam válaszolni, csak automatikusan rányomtam az utolsó hozzászólásra. De Arnoldnak is illett volna valamit mondani, ha már próbáltunk segíteni és itt is járt a fórumon pár perce..
Amúgy nem kell tranzisztor a kettő közé mert lefutó él vezérli a monostabilt. Viszont diffrenciáló tag kell a két fokozat közé, hogy trigger legyen az "L" szintű jelből.
(#) kaqkk válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 27, 2019 /
 
Mondtam hogy a te asztalod , kb 15 éve volt utoljára 555 a kezemben ...
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2019
(#) proli007 válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 28, 2019 / 1
 
Ha már ilyen jól elbeszélgettünk.. Egyszerűbb megoldások mindig a végén jutnak az eszembe.
(#) kaqkk válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 28, 2019 /
 
Ugye hogy ugye ? Mondtam én hogy lehet.
(#) zoly15 hozzászólása Máj 8, 2022 /
 
Sziasztok,
Meg lehet-e esetleg oldani azt, hogy lenne egy 555-ös időzítő, ami kapna egy 100mV-3V Ac jelet (áramváltó) amire az 555 kimenete kapcsol egy relét, majd amikor az indító jel eltűnik, még a kimenet 10mp-ig tartja a relét, majd elejt..
Ez egy "automata porszívó" lenne... Tehát a porszívóba bedugott kéziszerszám (ütvefúró, csiszoló, horonyvágó) árama vazérelné a porszívót. A 100mV Ac az áramváltó "szekunderén" mérhető, ekkor a "primer tekercsen" 0.2A folyik.
Előre is köszönöm szépen!
(#) Gafly válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 8, 2022 /
 
Ha cégnek kell számlával és hasonlók, akkor két ilyennel meg lehet csinálni.
Ha meg magadnak a fiókból, akkor még 555 sem kell hozzá, akár.
(#) zoly15 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 8, 2022 /
 
Köszönöm az infót, saját használatra szeretném.
Sinre szerelhetős szerelvények ezek, amik viszonylag sok helyet foglalnak, és brutál ára van
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2022
(#) Imi65 válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 8, 2022 /
 
Áramváltó szekunder kapocsfeszültsége csak a terhelő ellenállás ismeretében releváns. Az áramváltó szekunder kapcsait adott - a terhelhetőség által meghatározott - legnagyobb ellenállással terhelheted, ha nem használod, rövidre kell zárni.
Pl. Egy 20VA-es /5A-es áramváltó kapocsfeszültsége U=P/I=20/5=4V lehet. Ebből a max terhelő ellenállás 4V/5A= 0,8 Ohm. Ennél nagyobb ellenállással nem terhelheted.
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2022
(#) Gafly válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 8, 2022 /
 
Volt ez már egyébként itt is, mondjuk innentől nézd meg mi lett a végeredmény.
(#) proli007 válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 8, 2022 /
 
Hello! Pld. (Tápszűrő kondit ne feledd!)
(#) zoly15 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 8, 2022 /
 
Szia,
Koszonom szepen, ki fogom probalni.
Egy dolog nem teljesen vilagos... A bemenetnel az "SW 1 0" azt a resz hogyan ertelmezzem?
(#) proli007 válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 9, 2022 /
 
A bemenet az "Rs" sönt ellenállással kezdődik. Az terheli majd az áramváltódat. De én önkényesen 100 Ohm-ra választottam, Te pedig akkorára, ahol az áramváltód majd a 0,2A-re leadja a 100mV-ot. Az előtte lévő generátorok és a kapcsoló, csak leszimulálja az áramváltó/motor működését.
Vagy is egyik előállítja a 100mV/50Hz jelet, a másik pedig az elektronikus kapcsolót működteti, vagy is 1 másodpercre a bemenetre kapcsolja az 50Hz-es jelet.
(Máskor ezeket a részeket, ami nem tartozik az áramkörhöz csak a szimulációhoz, le szoktam törölni a képekről. Most nem tettem, meg is van az eredmény..)
(#) zoly15 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 9, 2022 /
 
Koszonom a pontositast! Nem volt egyertelmu mik azok a rajzony ezert kerdeztem meg inkabb
A muveleti erosito lehet akar valami a TL sorozatbol is akar?
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2022
(#) proli007 válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 9, 2022 /
 
Nem, tekintve hogy a bemenet a GND kötelében van. Azt a TL nem díjazza.
(#) Rosszmáj hozzászólása Júl 25, 2023 /
 
Van egy 5V tápfeszű rezgésérzékelőm, amivel egy 555-ös időzítőt szeretnék indítani. A rezgésérzékelő valami 10-100 mV értékű jelet ad ki, (komolyabb műszerek hiányában passz, hogy mit) viszont van egy led is, ami rezgésnél 1 másodpercig világít, azaz van egy +2V-os jelem.
Ezzel a pozitív impulzussal lehetne valahogy indítani az 555-öt?
(#) Tomi111 válasza Rosszmáj hozzászólására (») Júl 25, 2023 / 1
 
Persze. Egy NPN tranyó, ami egy pl. 47nF-on keresztül a testre húzza az 555 2-es lábát. A tranyó emittere a testre, kollektora egy 10kOhmon keresztül a +5V-ra és a 47nF-on keresztül a 2-es lábra ( ez is legyen tápfeszre húzva ) Bázisára a jel, persze ide is két ellenállás, egy lehúzza testre, egy a LED-re. De tudni kéne a LED bekötését. Egyik lába fixen a GND-n van és egy ellenálláson keresztül kap tápot? ( fordítva is lehet!!!) Vagy a tranyó helyett egy optocsatoló és akkor erre nem kell figyelni.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2023
(#) Rosszmáj válasza Tomi111 hozzászólására (») Júl 25, 2023 /
 
Kösz a választ.
Hogy ne legyen egyszerű a dolog, a led nem a GND-n van, valahonnan jön a negatív, a pozitív viszont 2 ellenálláson keresztül egy LM358 kimenetéről jön. A (piros) leden 1,7 V, a LM358 kimenetén 3,3 V mérhető (a led katódjához képest), ha világít.
Oktondi pákavitéz vagyok, mindenféle elektronikai tudás híján. Gondolom, most már az optocsatoló játszik. Lehetek olyan pofátlan, hogy egy kapcsolási rajzot kérjek?
(#) proli007 válasza Rosszmáj hozzászólására (») Júl 26, 2023 / 1
 
Hello! Az Opto diódáját a Led helyére kötöd.

OPTO-STRT.png
    
(#) Rosszmáj válasza proli007 hozzászólására (») Júl 26, 2023 /
 
Köszönöm! Az optocsatoló igen leegyszerűsíti a dolgot.
Következő: »»   14 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem