Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Órakészítés PIC-kel
Lapozás: OK   12 / 12
(#) Bakman válasza cupika97 hozzászólására (») Okt 24, 2015 /
 
Volt itthon DCF vevős óra, mondhatni eléggé hektikusan működött, de inkább sehogy. Nyílván nem mindegy hol laksz, de erre számíts.

Építettem már egyszerű órát DS1307-tel, fél év alatt két perc sietést szedett össze. HEStore-ban kapható hozzá kristály is.
(#) zolek hozzászólása Dec 2, 2015 /
 
Készülőben van az első beszélő órám,most itt járok az építésben.
A project , tavir.hu van.
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2015

B.ora.jpg
    
(#) zolek hozzászólása Ápr 27, 2016 /
 
Módosítottam az órán a tl072 lecseréltem lm4871-re, új nyákot terveztem neki .
A tl072 azért váltottam le mert egy kis jel mindig megjelent a hangszórón ,építési hiba ,alkatrész hiba
nem sikerült megszüntetni. De az lm4871 -el ez mind meg szünt hangzásilag is jobb lett, és ez lett a végleges. Hetek óta üzemel hibátlanul. Elem táplálás esetén a ki-be kapcsolót használni kell úgy hosszabb az élet tartama.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2016
(#) kaqkk hozzászólása Júl 16, 2023 / 1
 
(#) zamatőr hozzászólása Dec 13, 2023 /
 
Üdv!
Segítséget kérnék a "vicsys" óra javításhoz. 12 évig folyamatosan ment hibátlanul. Kikapcsoltam kivettem az elemet is és kvarcot cseréltem a DS1307-nél (előtte mértem a frekvenciát ). Az új kvarc egy másik készülékbe menne és ki akartam próbálni de nem indult el az óra . Visszaraktam a régit de már azzal sem működik. Amikor bent van az elem és a DS1307 akkor 00:00:00 az óra állás ha kiveszem akkor 45:85:85. Sajnos már nincs meg a kapcsolási rajz és a hex sem.
Mi lehet a hiba?
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2023
(#) kaqkk válasza zamatőr hozzászólására (») Dec 13, 2023 /
 
A 45:85:85 azt jelenti hogy a pic nem látja az RTC-t a 00:00:00 meg azt hogy nem indul az rtc . A beállításra reagál a cuccos ? Másik kvarccal próbáltad ?
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2023
(#) zamatőr válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 13, 2023 /
 
Próbáltam, nem indul az RTC oszcillátor. Lehet meghalt az IC ? Tudok lépkedni a beállításokban.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2023
(#) kaqkk válasza zamatőr hozzászólására (») Dec 13, 2023 /
 
Nemtudom hogyan van a nyák tervezve , de a 1307 helyett nyugodtan használhatsz DS3231 et
(#) proba válasza zamatőr hozzászólására (») Dec 13, 2023 /
 
Ez a fajta IC kapásból indul, vagy valami init rész kell hogy áramszünet után magához térjen?
Ha beállítod, akkor az órát az RTC-be lementi?
(#) kaqkk válasza proba hozzászólására (») Dec 14, 2023 /
 
A beállítást elmenti és ha elmegy a táp akkor az RTC tovább jár, újbóli bekapcsolásnál a pontos időt fogja mutatni .
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2023
(#) zamatőr válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 14, 2023 /
 
Nem kel a PIC programját változtatni -csak bekötöm az ajánlott panelt és működik?
(#) kaqkk válasza zamatőr hozzászólására (») Dec 14, 2023 /
 
Elméletileg nem kell semmit változtatni .
(#) zamatőr válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 14, 2023 /
 
Köszönöm. "Elméletileg" nekem nem elég -nem szeretnék egy olyan alkatrészt venni ami vagy működik vagy nem . Megveszem az 1307-est még ha drágább is azzal működött és remélem fog is.
Keresem még a kapcsolást és a hex-et , hogy lementhessem.
(#) kaqkk válasza zamatőr hozzászólására (») Dec 14, 2023 /
 
Lehet hogy csak a kvarc rossz azt is érdemes megnézni mielőtt kicseréled az ic-t
(#) Bakman válasza proba hozzászólására (») Dec 14, 2023 /
 
DS1307: áramtalanítás után, ha az elmemet is kiveszed a rendszerből, nem indul automatikusan az idő számlálása, mert az első indításkor a CH (Clock Hold) bit értéke 1. Az RTC-t kezelő programnak kell azt nullára állítania, hogy elinduljon az óra. Nem ismerem a programot, de ezt a helyzetet nagy valószínűséggel kezeli, ha máskor nem, akkor az idő beállítása után indítja az RTC-t.
(#) zamatőr válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 14, 2023 /
 
4 új kvarccal próbáltam de nem működik -nem indul az oszcillátora. Hestor-ból vettem. Majd folytatom ha lesz ic.
(#) proba válasza Bakman hozzászólására (») Dec 14, 2023 /
 
Erre gyanítottam, ezen a kvarc csere nem segít. Bár elsőre valahogyan beindult, így az óra valószínű lekezeli, esetleg nincs valami resetelő, vagy első beindítás... menüpont benne?
(#) proba válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 14, 2023 /
 
A 7. regiszter az egyikben kontrol, a másikban ébresztés másodperc, ettől kezdve szerintem bukta. Bár lehet, ha csak az időt olvassa jó lehet, de necces.
(#) zamatőr válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 19, 2023 /
 
Elfelejtettem, hogy a beállítás nem egyenlő az első indítással. Megtaláltam a leírást és a rajzot meg a hex-et is. Működik és jó mindegyik kvarc.archívum
kapcsolási rajz, hex
Következő: »»   12 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem