Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop javítás, tuning
 
Témaindító: angelero, idő: Jún 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   277 / 277
(#) elactrofan válasza peter810 hozzászólására (») Feb 15, 2024 /
 
Udv
Nagyon valószínű hogy BIOS hibás, illetve a cr2032 lehúzhatód, hátha szerencséd lesz vele
(#) peter810 válasza elactrofan hozzászólására (») Feb 15, 2024 /
 
Hello az sem segített.
(#) peter810 válasza peter810 hozzászólására (») Feb 15, 2024 /
 
Ja Az lemaradt a num lock billentyű ledje világít folyamatosan.
(#) img válasza peter810 hozzászólására (») Feb 15, 2024 /
 
Ahogy rádugtad a tápot, vagy csak onnantól, hogy megnyomtad a bekapcsoló gombot?
(#) elactrofan válasza peter810 hozzászólására (») Feb 15, 2024 /
 
újra kell írni a BIOS-t az már több hozzáértést kíván meg
(#) moltam hozzászólása Feb 22, 2024 /
 
Helo.
Gondoltam rakok még ramot a gépbe mert csinál hülyeségeket mikor elfogy a memória, összeomlik a firefox pl. Lenovo g505 20240 a gép, amit vettem ram modul meg 2db Kingston KVR16LS11/8. De sajnos nem jó hozzá, a maximum amit elértem vele hogy a meglévő 4GB mellé betéve látta a win hogy 12GB de zárójelben ott volt hogy csak 3.45 használható belőle. Valahogy össze lehet hozni hogy működjön ezzel vagy hagyjam? Most 6GB van, ha már egy modul magában működne az is jó, persze a 16GB lenne az igazi. Bármelyik új nyolcas modullal el sem jut a biosig sem.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2024
(#) img válasza moltam hozzászólására (») Feb 22, 2024 /
 
Üdv!

Hynix chipes modulokkal próbáld.
(#) moltam válasza img hozzászólására (») Feb 22, 2024 /
 
Ezen pont ez van de sajnos nem megy vele.
(#) img válasza moltam hozzászólására (») Feb 22, 2024 /
 
Nem csak az egyiken kell annak lennie hanem mindkettőn, ráadásul teljesen egyforma, lehetőleg egy kit-ből való moduloknak kell lenniük.
(#) moltam válasza img hozzászólására (») Feb 22, 2024 /
 
Pont ez a helyzet, de egyik modul sem működik, külön külön és a kettő egyszerre sem.
(#) img válasza moltam hozzászólására (») Feb 22, 2024 /
 
Ha egy kitből való teljesen egyformák amik szerepelnek az alaplap QVL listáján is, akkor kizárásos alapon vagy valamelyik modul hibás, vagy a géppel nem stimmel valami.

Esetleg teszt jelleggel próbáld meg a Windowst tisztán feltelepíteni úgy egy másik meghajtóra, hogy mindkét modul a kezdetektől benne van a gépben.
(#) moltam válasza img hozzászólására (») Feb 22, 2024 /
 
A Biosig nem jut el egyikkel sem. Szerintem a listával lesz a gond, pedig rákerestem mielőtt rendeltem, de csak típus alapján, alaplap szerint nem. Ez van, szerintem így jártam.
(#) img válasza moltam hozzászólására (») Feb 23, 2024 / 1
 
Még egy lehetőség, hogy a működő modullal frissíthetsz BIOS-t a lapon (ha nem a legutolsó), aztán újra megpróbálhatod a két modullal. De ezzel már tényleg kilőttünk minden lehetőséget.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2024
(#) Udvari Zsombor válasza moltam hozzászólására (») Feb 23, 2024 /
 
Tedd vissza a működő modult és frissíts BIOS-t, ahogy img is írja.
(#) moltam válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 23, 2024 /
 
Jó. Majd ha adnak ki újat hozzá ami nem valószínű mert lejárt a támogatása.
(#) Udvari Zsombor válasza moltam hozzászólására (») Feb 23, 2024 /
 
Az elérhetőek közül a legfrissebb BIOS van a laptopon?
(#) moltam válasza img hozzászólására (») Feb 23, 2024 / 1
 
Köszönöm a segítséget, szerintem ez így maradt sajnos, legfrissebb a bios. Nem értem miért nem megy de megb..... Mindegy, megpróbálom az ismerősi körben hátha van valaki akinek jó lesz, ha ad nekem működő 8GB érte akkor már nem is buktam akkorát mintha kétszer akkorát buktam volna
(#) pappeter hozzászólása Márc 12, 2024 /
 
Sziasztok!

Énnékem két égető problémám lenne, azonban ezek nem az általános laptop problémák, és ugyan lehet velük élni, de ha olcsó javítási lehetőség lenne rájuk, az lenne az igazi öröm

THINKPADEK.

Az egyik egy X260-as pici gép, ami leesés következtében elvesztette azt a képességét hogy megtartsa a külső akkut. (Az akkun nem látok sérülést), a rögzítő "eltolható" fülek belső "kampói" törhettek le. Sajnos ezt nem tudom jobban megfogalmazni.

A másik egy T440p lenne, amely kapott mechanikai sérülést szintén, így a billentyűzete tönkrement. Szereztem új billentyűzetet, ami elvileg világít, de mivel az alaplap egyik (a kettő közül a keskenyebb) szalagkábel lefogató fésűs műanyagja eltört, így a trackpoint nem működik, sem a háttér világítás. A billentyűzet viszont tökéletesen.

Ha ezek valamelyikére (vagy mindkettőre) nem horror áron, tud valaki gyors megoldást, azért nagyon hálás lennék.
Én sajnos nagyon fakezű vagyok, ezért magam nem tudok ezen segíteni. (Egy alap szétszedéssel is okoztam már kisebb töréseket :| )

Köszönöm szépen, hogy olvastátok.

Péter
+36 30 *******
*****@****.hu

Mod: Saját érdekedben adataidat ne írd ki nyilvános fórumra, ez a mindenhol jelenlévő adathalászoknak fantasztikus csemege.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2024
Moderátor által szerkesztve
(#) elactrofan válasza pappeter hozzászólására (») Sze, 6:39 /
 
Szia!
Első esetben vagy kimozdult a sínből a rögzítő esetleg ki ugrott a rugó szétszedésnél kül többre nem gondolnák.
Második esetben azt a kis szorító lemezkét lehet pótolni illetve a csati cserélhető.
Szemely szerint beszoktam feszíteni a szalagkábelt arra alkalmas kis műanyag darabbal (vastagabb fólia)
Nem tudom merre vagy Földrajzilag, én Bp-n vagyok
Következő: »»   277 / 277
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem