Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kondenzátor prefixumok
 
Témaindító: Kiszebele, idő: Jún 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 8
(#) botesz válasza kadarist hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Nos a csere megtörtént sajnos változatlanul összeomlik a táp.Utána kicseréltem még pár gondit(a kapacitásuk megegyezett a fesznél 10 volt plusz volt gondolom az nem számít) most az van hogy eltűnik az egész aztán egy 10 sec múlva újraindul... fesszel mennyit lehet kondinál variálni?Kevesebb lehet vagy csak több mint az eredeti?
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2014
(#) fecameca válasza botesz hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Kevesebb semmi szín alatt. Ami ráírva az azt jelenti mennyi, amit kibír. Ha többet adsz rá, ami rajta van, akkor durran. Fordítva nem igaz. Egy 1000 Voltos kondira ezerig bármekkora feszültséget adhatsz, nem jelenti azt, hogy annyinak kell ott lennie, hanem annyi, amit meghibásodás nélkül elvisel. A kondenzátornek egyetlen paramétere van, az a kapacitás. A feszültségtűrés ugyanolyan adat, mint a 85, vagy 105 celsius fok hőmérsékletben, az alatt használhatod, csak annyit jelent. Ha az összes kondi csere után is rossz a táp, akkor lehet ott félvezető hiba is. Zéner diódák gyakran szeretnek például lezárlatosodni. Vagy valami szakadt ellenállás is lehet ludas.
(#) botesz válasza fecameca hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Köszönöm!!!!
(#) Hp41C válasza fecameca hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Idézet:
„A kondenzátornek egyetlen paramétere van, az a kapacitás.”

A kondenzátoroknak a kapacitás mellett több fontos paraméterük is van. Kapcsoló üzemű tápegységekben az ekvivalens soros ellenálls (ESR) és a garantált élettartam is. Egy kapcsoló üzemű tápegységben való cseréhez figyelembe kell venni az ESR értékét is. Egy jóval nagyobb feszültségre tervezett kondenzátor ESR értéke sajnos nagyobb, mint a kisebb feszültségű példányé.
(#) fecameca válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
OK. 1.:Ez esetben nem ismert az alkalmazás helye. 2.:Az általad említett paraméterek nincsenek a házon feltüntetve. 3: Az általad említett dolognak sajnos még magyar nyelvű irodalma sincs:
Idézet:
„Nagy ESR kondenzátorok okozhat "5V csökken meglehetősen alacsony, és ami minden feszültség menni ég magas”
Akkor ezt fordítsa le nekem valaki érthető magyarra. By:Google Translate from Wikipaedia En.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2014
(#) Hp41C válasza fecameca hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
1. Igazad van. Azonban azt is írta, hogy a kondenzátor csere után sem működik a ketyere.
2. A házon nincs közvetlenül feltüntetve, de az adatlapon már olvasható. A boltok weblapján a típusnál olvasható. Bővebben: Link
3. Máskép keresve mégiscsak van magyar nyelvű leírás: Bővebben: Link Egy szomszédos topikokban még mérőkészülék építéséről is van leírás. Analóg ESR mérő LCM3
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2014
(#) fecameca válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Kösz. Majd próbálkozom, ha ráérek, egy ESR mérő megépítésével. Nagyobb teljesítményeknél ha hidegítésre használod, a melegedést az ujjammal néztem, bár nem igazán értettem, mi számít,a geometriai méret, vagy a kapacitás? talán ha lesz műszer is, jobban megértem, min múlik a melegedésük.
(#) ptesza hozzászólása Jún 12, 2016 /
 
Sziasztok.
Vettem két db 47pF kondit. Viszont a kódból nem ez derül ki. A kép alapján ez kibírna 100V-ot? Egy erősítő visszacsatolásába akarom beépíteni. (VF6)
Előre is köszi a válaszokat.
(#) Alkotó válasza ptesza hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Sajnos a kód erre nem ad információt (valamiért ez a kondenzátoroknál így alakult ki). A felirat az értéket és a tűrést adja meg. Az SMD-nél még az érték se derül ki semmiből.
Ha feltételezzük, hogy valamilyen kerámia kondi van a bakelit alatt, akkor azok általában 50V-osokat. Ha garantáltan 100V-os kell, akkor eleve olyat kell venni, mert a csomagolásán már fel van tüntetve, egyéb dolgokkal együtt.
(#) ptesza válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
100V-osnak lett kérve csak az nem passzol hogy a 47pF az 470B felirat lenne. Ez könnyen lehet ,hogy csak 4.7pF ami elég ritka érték.
Köszönöm.
(#) gaborozo hozzászólása Nov 25, 2016 /
 
Jó estét a szakértőknek!
Régi hangszóró hangváltójában cserélem ki a kondenzátorokat. Az egyiken "22u/T" áll. A 22 mikrofaradot értem (érteni vélem), de mit jelent a "/T". Esetleg a tűrésre vonatkozik?
Köszönöm szépen a választ előre is!
(#) Bakman válasza gaborozo hozzászólására (») Nov 25, 2016 / 1
 
A melléklet szerint -10 - +50 % tűrés a kapacitásra vonatkoztatva.
(#) gaborozo válasza Bakman hozzászólására (») Nov 25, 2016 /
 
Hát ez nem egy kicsi intervallum Köszönöm!
(#) lukovicsek hozzászólása Aug 22, 2017 /
 
Van két kondim, valaki megmondja hány uf ?
u47 és 1.70MKP
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2017
(#) elektroncso válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Az első nagy eséllyel 470nF, ugyanis ahol a u (mikro) jel, ott a tizedesvessző (u47=0u47=0,47u=470n)
A másikról jó volna egy kép, lehet, hogy 1,7uF, de ilyen nincs az értéksorban (illetve ha van is, akkor nagyon ritka madár).
(#) lukovicsek válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Hali. Kb 2 cm hosszúak
(#) vargaf válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
A jobb oldali .22 jelölésű az 220 nF értékű, nem 1.7 µF.
(#) elektroncso válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
A másik nagy eséllyel 220nF lesz, csak ott tizedespontot használtak. A /5 pedig szerintem a pontossági osztály, +-5%.
(#) lukovicsek hozzászólása Aug 22, 2017 /
 
OK . Kösz mindenkinek a segitséget.
(#) lukovicsek hozzászólása Aug 22, 2017 /
 
Ha a 470 nF helyett csak 75 mutat az nem jó ?
(#) proli007 válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 23, 2017 /
 
Hello! Az bizony nem jó. Ezek a "váltós kondik" átütésre öngyógyulóak, amitől aztán a kapacitása folyamatosan csökken is.
(#) MilettDani21 hozzászólása Feb 23, 2020 /
 
Sziasztok!

A Lomex oldalán néztem kondenzátorokat. Van különbség (és mi az) a wal és yag megjelölésűek között?

220nF 0603 -20+80% 16V Y5V CC0603ARY5VBB224 (YAG)
220nF 0603 10% 16V X7R 0603B224K160CT (WAL)

A válaszokat előre is köszönöm!
(#) deebo válasza MilettDani21 hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
220nF 0603 -20+80% 16V Y5V CC0603ARY5VBB224 (YAG)
220nF 0603 10% 16V X7R 0603B224K160CT (WAL)
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2020
(#) Ge Lee válasza MilettDani21 hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
A zárójel a gyártót jelöli, a YAG az a Yageo, a másikat meg nem mondom. Ami ennél is szembetűnőbb különbség az az anyagukban van, a felső Y5V (semmire sem való, hacsak nem valami olyan dolgot építesz amibe brutálisan hőfokfüggő kapacitás kell) a másik pedig X7R az már egész használható.
(#) Hp41C válasza MilettDani21 hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
(#) nedudgi válasza MilettDani21 hozzászólására (») Feb 24, 2020 /
 
A Lomex a gyártót is jelöli a termékleírásban, mint már előttem írták.
YAG = Yageo
WAL = Walsin
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2020
Következő: »»   8 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem