Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videókártya probléma
 
Témaindító: bozsokiandras, idő: Jún 19, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   21 / 21
(#) img válasza xxxyyy hozzászólására (») Szept 19, 2023 /
 
"állítólag a 3db aktív kábel is noti kimenetére kötve"

Mivel? Gondolom egy szintén aktív, saját tápos eszközzel, ami szétosztotta nekik a jelet. És itt a saját tápon van a hangsúly, ami elég erős ahhoz, hogy mindent megtápláljon.
(#) deebo válasza img hozzászólására (») Szept 19, 2023 /
 
Ugyanmár, jelentéktelen áramfelvételekről van szó.
(#) xxxyyy válasza img hozzászólására (») Szept 19, 2023 /
 
Nem, félreérthető voltam: Egyenként, egymás után voltak a notira kötve.
De tegnap már akkor sem működtek az aktív kábelek ha nem voltak egyszerre mindhárman a kártyára kötve.
(#) deebo válasza xxxyyy hozzászólására (») Szept 19, 2023 /
 
Nem is kell új berendezés, elég egy régi, ami instabil lett.
(#) img válasza xxxyyy hozzászólására (») Szept 19, 2023 /
 
Valahonnan szereznék egy saját tápos HDMI splittert és azt kötném a VGA meg a 3 kábel közé, mert így megmaradhat a VGA és a kábelek is (feltéve, hogy ugyanaz a tartalom megy egyszerre mindegyik megjelenítőn).
(#) xxxyyy válasza deebo hozzászólására (») Szept 19, 2023 /
 
Igen, már egy ideje én is ezen töröm az agyam...Van ott minden mint a vásárban...
(#) xxxyyy válasza img hozzászólására (») Szept 19, 2023 /
 
Természetesen más a tartalom, máskülönben már eredetileg is HDMI splitterrel lett volna megoldva ami töredékáron kijött volna (Csak 1db hosszú HDMI kábel kellett volna és a drága, 4 kimenetű VGA kártyára sem lett volna szükség)
(#) img válasza xxxyyy hozzászólására (») Szept 19, 2023 /
 
Ebben az esetben mégis érdemes lenne vennetek egy másik kártyát ha használni szeretnétek, mert ez, magától, valószínűleg nem fog megjavulni. Vagy ha nem számít a kiesés, akkor lehet tovább barkochbázni.
(#) deebo válasza img hozzászólására (») Szept 20, 2023 /
 
Meglepődnék, ha a kártya lenne hibás.
(#) img válasza deebo hozzászólására (») Szept 20, 2023 /
 
Ezt, innen a távolból elég nehéz még csak megtippelni is tekintve, hogy halványlila dunsztunk sincs, hogy pontosan milyen eszközökből áll a rendszerük (még a VGA pontos típusát sem tudjuk, mert Asus GTX1050-ből is van sima, OC, 2 ill. 4 GB RAM-os, TI, stb), illetve még milyen, nem szokványos elemek vannak benne, amik a működést befolyásolhatják.

Véleményem szerint vagy a VGA-t kellene másik gépben (tesztkörnyezetben) tesztelni és kimérni, vagy egy másik VGA-t kell tesztelésre abba a gépbe rakni, mert a VGA a közös pont. Legalábbis ha elfogadjuk, hogy a kérdező elvileg kiszűrte a szoftveres (driver) hiba lehetőségét.
(#) xxxyyy válasza deebo hozzászólására (») Szept 20, 2023 /
 
Lekapcsoltam a kábel mellől vagy 10db kapcsolóüzemű tápos eszközt de sajnos nem jött be.
A kártya pontos típusát viszont most is elfelejtettem megnézni...
(#) xxxyyy válasza xxxyyy hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
A történet folytatása: Miután 2 napig stabilan ment az új optikai HDMI kábel beszerzésre került másik 2db is belőle. A 3db viszont már nem működött együtt...
A VGA kártya cseréje orvosolta a végén a problémát.
(#) img válasza xxxyyy hozzászólására (») Okt 21, 2023 /
 
99%-ban biztos voltam benne, hogy ez lesz a megoldás: ezért írtam is, hogy az a közös pont.
Következő: »»   21 / 21
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem