Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orion Orister 1015
 
Témaindító: Resident, idő: Jún 26, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   13 / 13
(#) HA5AWS válasza lele hozzászólására (») Jún 14, 2022 / 1
 
Szia!
Amit leírtál DC munkaponti adatokat az teljesen hibás működést mutat. Pl a T5 B-E feszültsége eleve nem lehet 0,6V nál sokkal nagyobb itt meg közel 10 V !!! a T6-os teljesen le van zárva B-E 0V! A többi tranzisztornál is nagyon vad értékek mutatkoznak, nem csoda hogy nem működik.
Szerencsére nem sok alkatrészből áll, célszerű lenne a félvezetőket kivéve megmérni, biztos van benne rossz. Ha a másik oldalon ugyan ezeket a feszültségeket méred az se jó!
Mielőtt jelet adsz rá és meghallgatod az egyenfeszültségű munkapontokat próbáld rendbe tenni. A kimeneti csatoló kondenzátor + oldalán fél táp körüli feszültségnek kell lenni. Itt is van gond mert a T 10 tranzisztor totál le van zárva mégis 22V van a kollektorán?
Az egész konstrukció meglehetősen instabil, 80-as években busz erősítőnek használták, nagyon rövid élettartamuk volt rengeteget javítottuk.
Üdv: Gábor
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2022
(#) scooby_ válasza lele hozzászólására (») Jún 16, 2022 /
 
Melyik rajz alapján dolgozol? Sajnos feltűnt, hogy az Orionnak(is) vannak hibák a rajzaikban.
Javaslok Neked egy másikat.
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2022
(#) lele válasza scooby_ hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
Kapcsolási rajz a gyári 4. változat van nekem. Hasonló amit küldtél, de van egy kis elírás, pl. az R 236, 5,6 Ohm, az R 336, 5,6 Kohm. Ami nekem van ott mindkét oldalon helyesen van feltüntetve.
De ettől még nem jó a végfok.
(#) lele válasza HA5AWS hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
Szia!
Táp: 39,8 V. A féltápot sikerült beállítani, egyik 19,56 V, másik, 19,67 V. A tranzisztorokat ki cseréltem. Tranzisztoroknál a feszültségek nem változtak, esetleg 2-3 tizeddel lettek kisebbek.
Viszont a nyugalmi áramot nem lehet beállítani megfelelően, 15-20 mA között, az 1 Kohm- os P 206, és a P 306- os trimmer potival 2-3 mA- t változik.
Bal csatorna: 34 mA, jobb csatorna: 50 mA.
Az áramkorlátozó izzó folyamatosan világít. Pár perc alatt nem csak a T 9, T10, T 19, T 20, teljesítmény tranzisztorok melegszenek, de az R 236, és az R 336, 5,6 ohmos 1 W- os ellenállások nagyon melegszenek.
Tovább nem kisérleteztem.
Üdv. János
(#) CHZ válasza lele hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
T101, 201 csere.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2022
(#) Ge Lee válasza lele hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
Nem követtem az eseményeket, hogy mi volt hibás mi nem, mit cseréltél vagy mit nem, de az oristernél ha végtranyó zárlat van az szinte minden esetben viszi magával a meghajtókat is, szóval azokat is cserélni kell.
(#) HA5AWS válasza lele hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
Szia!
Az R236 R336 akkor melegedhet a végfok gerjed. Egyébként ezen a rajzon is van hiba pont itt az egyik ohmos a másik Kiloohmos értéket kapott, az ohmos jó.
Üdv: Gábor
Következő: »»   13 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem