Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor bekötése
 
Témaindító: kozmaj, idő: Jún 28, 2006
Lapozás: OK   54 / 342
(#) totikukac hozzászólása Jún 2, 2010 /
 
Sziasztok !
Egyfázisú villanymotort, hogyan kell bekötni,hogy kondi nélkül, nyomógombbal lehessen indítani? Ez egy ezer éves terménydaráló motorja. Köszönöm , ha valaki segít.
(#) kadarist válasza totikukac hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
Kondi helyett egy ellenállással csinálták meg a fázistolást. Egy régi, de működő megoldás.
(#) totikukac válasza kadarist hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
Ez a motor most jött vissza a tekercselőtől, mert levolt égve. Ebben csak egy főfázis és egy segédfázis tekercs van. Azt mondta a tekercselő, úgy van megtekerve, hogy kondi nélkül indítható. Engem meg pont a bekötése szívat. Ez az ellenállás amiről írtál kívül van, vagy belül a tekercsben? Ugyanis kívül egy nyomógomb, és egy hálózati kapcsoló van csak.Ha tudnál-vagy valaki- egy rajzot mellékelni, nagy on megköszönném. Üdv.: totikukac
(#) pucuka válasza totikukac hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
Ha például a segédfázis tekercse sárgarézből van, akkor az ellenállás "benne van" a tekercsben, és valóban elég egy nyomógomb, amit addíg kell nyomni, amíg felpörög a gép.
(#) totikukac válasza pucuka hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
Rajzot tudnál mellékelni esetleg?
(#) pucuka válasza totikukac hozzászólására (») Jún 2, 2010 / 1
 
A tekercselésnek három, vagy négy vége van?
Ha három, akkor a főfázis és a segédfázis közös pontjára kötöd a nullát, a ki-be kapcsolótól jövő fázist egyrészt rákötöd a főfázis tekercsére, másrészt a nyomógomb záró érintkezőjén keresztül sorba a segédfázis tekercsére.
Ha négy kivezetés van, akkor előbb közösíteni kell a fő és a segédfázis tekercsét, a többi ugyanaz. Ha nem az igazi, akkor felcseréled a segédfázis tekercsének végeit.
Gondolom, a tekercsek jelölve vannak, ha nincsenek, a nagyobb ellenállású a segédfázis tekercse.
(#) danmail hozzászólása Jún 2, 2010 /
 
Sziasztok!

Találtam itthon egy ilyen régebbi 220/380-as motort és az lenne kérdésem, hogy egy ilyen motort nem lehet valahogy generátornak használni? Csak állandómágneses motorral lehet generátorozni?
(#) buszos1 hozzászólása Jún 4, 2010 /
 
Üdv!
Javaslat kellene a következőre ha egyáltalán megoldható...
(azt ne,hogy vegyek nagyobb teljesítményűt )

Adott egy 1000VA-es agregátor és egy hűtőszekrény.
A hűtő nehézkesen de elindul de az agregátor nehezen viseli az indítási áramot (4,5-5A)
Ha sorba kötnék vele kondit (mármint az agregát és a hűtő közé) akkor jobb lenne? Egyáltalán ez kivitelezhető?
Indulás után,már ha a klikson nem old le akkor 0,9A-rel elketyeg a hűtő de ha mellé még kapcsolok fogyasztót akkor már nem igazán akar menni.
Azt még hozzáteszem,hogy induláskor a fesz. leesik 160-190V-ra és így 4,5-5A-re majd néhány mp. múlva ha elindul visszaáll 230-ra és 0,9A-re.
Előre is köszi a választ.
(#) mugab válasza danmail hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
1. 99,9% hogy nem.
2. Nem, általában elektromágnessel oldják meg általában a forgórészen és az a neve hogy gerjesztőtekercs...
(#) mugab válasza buszos1 hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
A sorba kapcsolás semmiképp nem megoldás, a cos fi -t általában párhuzamosan kapcsolt kondival szokták javítani, de ez itt lehet kevés lesz. Mivel az agregátor cserét nem javasolhatom, így a kisebb teljesítményű hűtőt ajánlom
(#) buszos1 válasza mugab hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Ezek szerint felejtős ez a kondis megoldás?
(#) mugab válasza buszos1 hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Párhuzamosan kapcsolva egy próbát megér... (ha amúgy is van kondid )
(#) teren56 válasza danmail hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Szia!
Ha a :google:-ban rákeresel a "generátorok működési elvére",megkapod a választ. Egyébként használnak ilyet. A neve aszinkron generátor.
(#) buszos1 válasza mugab hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Kondim van többféle,megpróbálnám de mekkorát tegyek rá? 100nF,100uF?
Van 10000µF -osom is de az csak 63V és elko

akkor a két kimet közé kössem ugye? ha jól értem...
(#) zoz11 válasza buszos1 hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Hello
Ez a jelenség azért van mert nem induktív terhelésre tervezték azt az aggregátort. Pl. egy 300µF-os 400V-os kondi pakkal lehet segíteni a dolgon, de nem folyamatos üzemben, mert szénné ég az aggregátor állója.
Azt még hozzá teszem hogy nem ELKO!!! Hanem 400V-os villanymotor üzemi kondi!

Üdv: Zoltán
(#) parkettas hozzászólása Jún 5, 2010 /
 
Segítsetek, én csiszológép motort cserélek, amelynek 6 kivezetése van.
Állandó és startkondenzátorról működött a régi, csillag-delta kapcsolóval.
Amire kiváncsi lennék, a kapcsoót hogy kössem be, mert nincs rajta rajz.
Egy fázisról akarom működtetni a motort.
Köszönöm.
(#) buszos1 válasza zoz11 hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Értem,akkor inkább nem kisérletezek vele mert a többi fogyasztót,néhány izzó,tv,számítógép,azt szépen elbírja.
Köszi a segítséget.
(#) buszos1 válasza mugab hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Üdv!
Szerinted ez megoldaná a problémát?
Mármint az agregátor-hűtő

Einhell STE 2500
(#) negyes44 hozzászólása Jún 7, 2010 /
 
Üdv
Lenne hozzátok egy szakmai kérdésem! Van egy Fűnyító motorom, 3 kivezetése van neki, a kondenzátort hogyan kell rákötni? Jön 2 vezeték, a kapcsolóból az a 230V Egyik szára megy a moorba, a másik valahogyan a kondiba de sajnos ehez nem értek annyira, Kérlek segítsetek. Üdv Dávid
(#) negyes44 hozzászólása Jún 7, 2010 /
 
Üdv, kipróbáltam egy bekötést. A motorból jön a 3 vezeték , Piros, Fekete, Sárga. Fekete kapja 220V, Sárga kondi, Piros kondi, 230V Másik vezetéke, kondi. Így Forgatja de gyengén. A fotón látható módon kötöttem be, de nem jó.

bekötés.jpg
    
(#) negyes44 hozzászólása Jún 7, 2010 /
 
Utólag kimaradt egy kérdés. Egy OHM mérő műszerrel hogyan tudom kimérni hogy a motornak melyik a közös pont.....
(#) kadarist válasza negyes44 hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Szia!
Variálni kell a bekötési kombinációkat. A táplálás és a kondenzátor csatlakozását is helyezd át.
(#) elektrorudi válasza negyes44 hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Szerintem erre magadtól is rá kellene jönnöd...
Ha pl. ezeket méred:
- A-B 2 Ohm
- B-C 3 Ohm
- A-C 5 Ohm
Akkor nyilván a B lesz a közös pont.
A B-C közé kell kötni a 220-at.
És az A-C közé kell kötni a kondenzátort.

Ha A-B és B-C között ugyan akkora az ellenállás, akkor mindegy, hogy melyik közé kötöd a 220-at. Csak a forgásrirányt fogja változtatni a sorrend...
(#) negyes44 válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Pl. tegyük fel ezeket mérem, de honnan következtettél arra hogy a B a közös pont?? És tegyük fel ha két bármely pont között nem mérek semmit, akkor az a motor hibájára utal, csak példáúl A-B meg se moccanna a műszer akkor az szakadás a tekercsben vagy zárlat?
(#) negyes44 hozzászólása Jún 7, 2010 /
 
Lemértem.

A-B 39 ohm
B-C 30 ohm
A-C 10 ohm

Ebből arra tudok következtetni hogy a C a közös pont. A közös pont kap egy 230 at. Marad két vezetékem. A 230 másik erét azt hogyan állapítom meg hogy az A vagy a B re kötöm?
Üdv Dávid
(#) kadarist válasza negyes44 hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Nem hiszel a próbálgatás hatalmas erejében, ugye? Próbálj ki többféle variációt! A helyes forgásirányra ügyelj!
(#) negyes44 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Próbálkoztam én már mindennel kötöttem a szezont a fazonnal, de a motor vagy lassan forog, vagy csak "búg" Ezért a pontos bekötésére vagyk kíváncsi, mert én több kárt tudok ilyenbe tenni mint hasznot Üdv Dávid
(#) kadarist válasza negyes44 hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
A kondenzátor biztosan jó?
(#) negyes44 hozzászólása Jún 7, 2010 /
 
Hát figyelj Próbáltam 2 kondenzátorral is, ami szerintem jó, mert a kapacitás mérésre mutatta a 12 µF ot... Kivettem az egyiket egy működő fűnyíróból, azzal is ezt csinálta, de mivel mond a 3 mérésre mutatott ohm értéket a műszer így a motor sem hibás, a tekercs nincs megszakadva. Üdv Dávid
(#) kadarist válasza negyes44 hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Csapágak jók? Nem feszül be a forgórész induláskor? Esetleg tekercszárlat? De gondolom szaga nem volt.
Következő: »»   54 / 342
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem