Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oszcilloszkóp, avagy hogyan kell használni?
Lapozás: OK   109 / 109
(#) Massawa válasza Gafly hozzászólására (») Feb 25, 2024 1 /
 
Ami neked néha hiányzik.
(#) Gafly válasza Massawa hozzászólására (») Feb 25, 2024 / 1
 
Ebben neked tökéletesen igazad van.
(#) pedro7 hozzászólása Márc 15, 2024 /
 
Kaptam egy Zoyi702 multimeter-szkópot, de a hozzá adott mérőfej rugós-kampó végződésű.
Hogyan lehetne cserélni vagy hol lehetne ehhez való mérőfejet venni ?
(#) img válasza pedro7 hozzászólására (») Márc 15, 2024 / 1
 
Valószínűleg ahogyan a többinél is: lehúzható róla a rugós-kampós vég.
(#) lazsi válasza pedro7 hozzászólására (») Márc 15, 2024 / 3
 
Én kétfélével találkoztam:
- lehúzható
- lecsavarható.
Ha lehúzásra nem működik, próbáld meg csavarni.
(Persze mindkét módszert megfelelő óvatossággal! Bármelyik megoldásnál működik a másik is, de nem lesz revezibilis... )
(#) pedro7 válasza img hozzászólására (») Márc 15, 2024 /
 
Köszönöm.Elég erősen volt rátolva, nem mertem volna ennyire meghúzni, de lejött.
Ilyen finom szerkezetnél, miért kell ennyire rágyógyítani ?
(#) Massawa válasza pedro7 hozzászólására (») Márc 15, 2024 / 1
 
A jo kontaktus kritikus, meg a biztonság is ki tudja milyen feszültség van a méröponton. Ráadásul ezek a szondák sok évtizedik használatban vannak és végig nem árt ha a szonda egyben marad és használható.
(#) img válasza pedro7 hozzászólására (») Márc 16, 2024 /
 
Massawa megválaszolta.
(#) Massawa hozzászólása Ápr 5, 2024 /
 
Ezt a videot érdemes megnézni. Egy computer javitása egy 18 dolláros szkoppal. Talán válasz azoknak is akik nem igen vannak jo véleménnyel az olcso szkopokrol.

C64 vs DSO152
(#) szapcsika válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 5, 2024 / 1
 
Szerintem ez nem válasz semmire. Van, amire jó ez a szkóp, van amire nem. Erre a feladatra pl. jó.
(#) Skori válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 5, 2024 /
 
A 18$ kb. 6500 forintnak felel meg a jelenlegi árfolyam szerint, ami nagyjából egy multiméter ára. Amúgy a videóban is látszottak a korlátai, gyorsabb jelek szinkronizálásakor, de amúgy igen, az árához képest jó.
(#) Massawa válasza Skori hozzászólására (») Ápr 5, 2024 /
 
Nyilván látszottak, hiszen még talán 20 MHzet sem tud a kis vacak, de a csávo célhoz jutott ezzel is, ti meg csak 100MHzes szkopoknak hisztek.
A szövegét hallgasd. Pontosan tudja mi van a kezében mit várhat el attol. Sokaknak még a 200 MHzes szkop sem segitene a hibajavitásban.
És ez a lényeg.
Tisztában kell lenni a szerszámaid tulajdonságával és tudni kell mit lehet elvárni egy egy méréstöl. Ez utobbi ma alig divat.
Néhai professzorom szemeszterenként legalább egyszer kikérdezett bennünket valami hasonlo ügyben elöre és müszer nélkül kellett leirni az áramkör melyik pontjain mit lehet mérni s milyen eredménnyel mielött nekifogtunk a méréseknek, és utolag össze kellett hasonlitani a saccolt értékkel s ha 5 hiba volt, akkor „Goodbye my friend, come again…“
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2024
(#) Skori válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 5, 2024 / 1
 
Bár más szemszögből, de leírtad a lényeget. Ez a műszer sok dolgot tud, de mégtöbb dolgot viszont nem tud, amit egy "rendes oszcilloszkóp" viszont simán. De nincs is ezzel semmi gond, ennyi pénzért nem is lehet, nem is kell többet elvárni. Második - játszós eszköznek, egy-egy gyors tesztre megteszi, és legfeljebb ha nem elég, akkor elő kell szedni egy jobb műszert.
Viszont ha valakinek ez lenne az egyetlen oszcilloszkópja, akkor piszok gyorsan megtapasztalja a korlátait, és hamar "kinövi", ezért inkább csak másodlagos vagy sokadlagos eszköznek javasolnám, amit kevésbé kell félteni az olcsósága miatt is.
Egy alsó-közép kategóriás szkóp ezért lehet, hogy jobb kompromisszum egy kezdő számára. Ugyanis amíg Te tudod, hogy az áramkör adott helyén mérve kb. mit kell(ene) látni a képernyőn, addig egy kezdő ezt nem feltétlenül tudja, és simán félrevezetheti egy ilyen "belépő szint alatti" mérőeszköz. Ugyanakkor elfogadom azt is, hogy játszani, ismerkedni, kísérletezni egy ilyen eszközzel is lehet, és ha netán egy baki miatt megsérül - akkor sem lesz belőle hatalmas kár.
(#) Massawa válasza Skori hozzászólására (») Ápr 5, 2024 /
 
Most nagyon egyetértünk .
És azt se felejtsük el, hogy €18-3ért még egy DVM métert sem igen kapsz, attol meg, ahogy a filmben is láttad, sokkal többet tud a müszerecske, söt még feszültséget is pontosabban méri, mint a 100 dolláros voltméter.
Ezèrt vagyok mindig nagyon ovatos, amikor bármilyen modern müszert minösitgettek meg tanácsokat adtok sokszor olyanoknak, akiknek figalmuk sincs mire is jo egy ilyen müszer.
Az én egyetemi éveimhez meg annyit, hogy akkoriban nemhogy nem volt az embernek szkopja, de még tisztességes voltmétere sem. Sokszor éveket kellett várni, könyörögni, mire az ember egy mutatos univerzális müszert kapott. A szkophoz az egyetemen is csak jobb esetben hetente lehetett egyáltalán hozzáférni (és az sem volt egy TEK vagy valami hasonlo jobb márka) ennek ellenére az volt az elvárás, hogy tudjuk, hogy az áramkör melyik pontján milyen mérési eredményt lehet elvárni.
Szoval itt van valahol a kutya elásva.
(#) nagym6 válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 5, 2024 /
 
Valamikor régen amikor egyszerű szkópom volt, kínlódtam hiányosságai miatt. Pld.: rövid tüskéket nem jelzett ki lassú eltérítéseknél, digitális áramköröknél nem találtam a hibát a hazárd tüskéket, stb. szóval okozott nehézségeket. Ha gyenge szkóp nem mutat semmi zavart, attól még lehet, nem tud megnyugtatni. Ami asztalomon működik, nem tudni éppen határeset, máshol esetleg megbolondul. Én akkor vagyok nyugodt, ha mindent látok az áramkör működésében.
Összefoglalva simán becsaphatnak az ilyen képességű műszerek.
(#) Massawa válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 5, 2024 /
 
Ha hagyod magad becsap a drága szkop is. Éppen erröl regéltem korábban.
(#) Kera_Will válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 5, 2024 / 1
 
Idézet:
„Máté 5:3-12 HUNK
Boldogok a lelki szegények: mert övék a mennyeknek országa.
Boldogok, a kik sírnak: mert ők megvígasztaltatnak.
Boldogok a szelídek: mert ők örökségül bírják a földet.
Boldogok, a kik éhezik és szomjúhozzák az igazságot: mert ők megelégíttetnek....stb ...”


.... s .... Boldogok akik nem mérnek , ... hmm mert nem csalódnak ?!

(#) Joe_001 válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 6, 2024 / 1
 
Hát igen. A cégnél DSOkat használtunk mert praktikus, elfér az asztalon, 4 csatorna stb.
Igen jó, de a mintavételező mérési mód miatt a elbújhatnak jelek az időben két mintavétel közt.
Ezért kellett a2x200MHz- Hitachit is rendbetennem. Az analóg szkóp nem követ el ilyen hibát.
Itthon egy Gelka Miniszkóp 3 van meg egy Fluke 2x200 Megás LCD. Ez a felállás minde nre megfelek nekem.
(#) nagym6 válasza Joe_001 hozzászólására (») Ápr 6, 2024 /
 
Idézet:
„Az analóg szkóp nem követ el ilyen hibát.”
igaz, de ott meg az a probléma, ha lassabb eltérítésnél van rövid tüske azt nem látjuk, gyors és ritkább kirajzolása nem izgatja fel a foszfort.
(#) Joe_001 válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 8, 2024 /
 
Tudni kell mivel mérj, mit keresel.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2024
(#) img válasza Joe_001 hozzászólására (») Ápr 8, 2024 /
 
Általában a szkóppal mérünk és pénzt keresünk.
(#) Bakman válasza Joe_001 hozzászólására (») Ápr 8, 2024 /
 
Ez a kijelentés érvényes analóg szkópnál, de minden mérésnél is.

Digitálisnál van opciód szimpla szinkronra, analógnál nem nagyon.
Következő: »»   109 / 109
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem