Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangfrekvenciás vezérlő beüzemelése
Lapozás: OK   1 / 1
(#) sunside hozzászólása Dec 26, 2015 /
 
Sziasztok,
Padláson járva kezembe került egy régi boylervezérlő kapcsoló.
Áram alá helyezve a képen látható zöld LED időnként bevillan pirosra (kétszinű led) vagyis talán működik a szerkezet.
Két kérdésem lenne:
1. a képen pirossal jelölt csatlakozó és a hangfrekis leválasztó között hogyan kell összekötni? Vagy kell egyáltalán?
2. a mátrix panelon hogyan lehet *programozni* a kapcsoló-frekvenciát? Most ezekkel a kusza vezeték-darabokkal állítólag 216. 2/3 Hz (az van ráírva)

Minden segítséget köszönettel veszek.
(#) sunside válasza sunside hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Annyit sikerült kideríteni, hogy talán a 183,3 Hz a használt frekvencia napjainkban.
Már csak az a kérdés, hogyan állítsam be erre a frekvenciára?
(#) mineral válasza sunside hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Ez egyébként mire is lesz jó neked? Mert ha van vezéreld villanyod akkor onnan egy egyszerű mágneskapcsolóval is tudsz vezérelni bármit. Ha meg nincs vezérelt villanyod akkor meg nem értem , hogy minek szeretnél.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2015
(#) sunside válasza mineral hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Első sorban a megismerés vágya később ha kiismertem, akkor más frekvencia beállítása és valamilyen célra felhasználás a ház körül.
(#) mineral válasza sunside hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Az úgy más persze. Engem is érdekel , hogy hogyan működnek. De nem taléltam információt ezekről a ketyerékről.
(#) mineral válasza sunside hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Bár szerintem ez felesleges túlbonyolítás. Kert végében ilyennel kapcsolgatni a villanyt. Háát.
(#) sunside válasza mineral hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Az alapvető működése nagyjából megvan: a hálózatra ráültetnek kb. 1 Volt nagyságú hangfrekvenciát a kapcsoláskor, ezt a vevő leválasztja a 230 Voltból egy felüláteresztő szűrővel (ha nem tévedek nagyot).
(#) sunside válasza mineral hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Amatőr hobbi szinten a kihívás néha felülírja a józan ész diktálta dolgokat.
(#) mineral válasza sunside hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Jó akkor amatőrködjünk. A kis fémházas panelről van valami információ? Típusszám vagy valami? Milyen IC-k vannak benne?
(#) sunside válasza mineral hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Az elég komolyan össze van rakva, nem szeretném szétszedni. Feltehetően 2 műveleti erösítő IC van benne. Feltehetően jól működik mert a rákötött 2 színű led néha színt vált.
(#) sunside válasza mineral hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
A kódbeállitó panelon meg van egy TMC 109-es és egy HFC4012-es IC
(#) Robin2 válasza sunside hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Hanggenerátorral tesztelni nem próbáltad?
(#) sunside válasza Robin2 hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Az lehet a következő lépés, bár össze kell dobnom hozzá valami generátorfélét. Állítólag ezek szeretik a tiszta szinusos jelet.
(#) sunside válasza Robin2 hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
Odáig eljutottam, hogy kikapcsolni már tudom 216 Hz jellel. Bekapcsolni viszont semmire se akar.
A ki-be kapcsolásra ugyanazt a frekit használja vajon?
Ha igen akkor vajon hogyan kell beállítani a kódpanelon?
A HFC4012 bemeneteit *piszkálva* el lehet érni, hogy bekapcsoljon, tehát az a rész rendben van.
A TMC109-ről kellene megtudni többet, mit és mi alapján csinál. Erről viszont a neten semmi infót nem találni.
(#) Sebi válasza sunside hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
Szerintem a bekapcsolást - biztonsági megfontolásból - több egymás utáni jellel lehet elérni. Az állapotot pedig időnként meg kell erősíteni.
(#) sunside válasza Sebi hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
Kezdek arra jutni, hogy amíg nem találok olyan szakit aki konkrétan foglalkozott ezek beállításával addig nem fogok előre haladni a felélesztésével.
Egyelőre megy a többi megoldásra váró feladat közé. (van ott már bőven)
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem