Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szélgenerátor építési problémák
Lapozás: OK   491 / 491
(#) vtec hozzászólása Dec 29, 2016 / 1

Ezt ismeri valaki? Ez nem lenne jó megoldás? Honeywell windtronics
(#) erbe válasza vtec hozzászólására (») Dec 29, 2016 /

Egy dolgot tudok mondani róla. Szép.
(#) diamik válasza vtec hozzászólására (») Dec 29, 2016 /

Olyan mobil cuccnak néz ki. Csak előkapom és lerakom.
Kíváncsi lennék rá behatóbban
(#) Barret válasza vtec hozzászólására (») Dec 29, 2016 /

Nekem szelet adjál,ne gépet Géppel dunát lehet rekeszteni,annyi féle van...
(#) zolika60 válasza vtec hozzászólására (») Dec 29, 2016 /

Úgy néz ki, mint egy dizájn elemekkel felturbózott bringakerék. Talán a gumi helyén mágnesek vannak és a külső burkolatban van a generátor tekercse. Szépen néz ki, kíváncsi lennék a hatékonyságára.
(#) GPeti1977 válasza Barret hozzászólására (») Dec 29, 2016 /

Mostanában sokkal többet fúj a szél mint régebben, ezt az idősek is mondják, télen az utóbbi 3-5 éven kívül nem igen voltak szélviharok.
(#) weend hozzászólása Dec 29, 2016 /

Azért a japánok megint kitaláltak valamit. Nézzétek meg a videót, és a többi találat is érdekes lehet.
Ezzel a terelőlemezes megoldással, háromszorosára növelhető a kivehető teljesítmény. Bővebben: 3X
(#) erbe válasza weend hozzászólására (») Dec 29, 2016 /

1. Nem a japánok találták fel a terelőlemezeket, hanem a perzsák, úgy 3000 éve.
2. Ami szép és újnak állítják be, 100 m-es, 5-7 MW-os léptékben is megállja a helyét?
A többi stimmel.
(#) weend válasza erbe hozzászólására (») Dec 29, 2016 /

Ezzel a megoldással nem kell 100m-es.
(#) erbe válasza weend hozzászólására (») Dec 29, 2016 /

Ezen még gondolkozz egy kicsit!
(#) Stewe válasza vtec hozzászólására (») Jan 1, 2017 /

Megoldásnak megoldás, de mire?
Minden műszaki kialakításnak vannak előnyei, és hátrányai is.
Képről ennek se látszik minden jó és rossz tulajdonsága, a lényeg, hogy mire akarod használni, van olyan alkalmazás, és feltétel amire nem lenne jobb, és olyan is ahol használhatatlan.
(#) pietro hozzászólása Jan 11, 2017 /

Sziasztok!
Építettem a képen látható VAWT típusú szélgenerátort. Elektromos szakemberek tanácsait szeretném, ha segítenétek. Az alternátor adatai: 32 db N52 mágnes, 12 coil 1,18 mm huzalból duplán. Kézzel megforgatva, az átlag feszültség kb. 16-18 Volt. Milyen töltésvezérlőt tudtok ajánlani , (esetleg kapcsolási rajz)ami ezekhez a paraméterekhez illeszkedik. És ha tele vannak az aksik, átvált másra?
3 x 4mm2 keresztmetszetű sodrott rézvezeték elég a töltésvezérlőig?
köszönöm.

VAWT.jpg

(#) erbe válasza pietro hozzászólására (») Jan 11, 2017 /

Nem ártana, ha részleteznéd a generátor felépítését. Keringenek nagyon félretervezett rajzok.
Milyen vasmagot használtál pl.?
A szélkerék méreteinek ismerete és a tervezett akkukapacitás is fontos. Amit eddig elmondtál, az édeskevés.
(#) Stewe válasza pietro hozzászólására (») Csü, 7:09 /

A kimenő feszültséget terhelve is jó lenne lemérni legalább 5 ponton: a tekercsek méretezésekor figyelembe vett névleges terhelés 20, 40, 60, 80 és 100% -án, állandó fordulatszámú meghajtás mellett. A fordulatszám legyen a helyileg általános szélsebességnél mért üresjárati fordulatszám 70%-a!
A hozzászólás módosítva: Csü, 7:10
(#) pietro hozzászólása Csü, 18:48 /

Az ötletet innen vettem pár évvel ezelőtt.
https://www.windgenkits.com/pages/test-page-with-tech-stuff
az itt bemutatott légmagos generátort készítettem el, nagyobb méretben. a mágnesek 10 mm tárcsára vannak felragasztva, alul felül. A tekercsek menetszámait nem számoltam, 320 gramm egy. Összesen 12x 320 g, 15 mm vastag a kész coil. A szemben álló mágnestárcsa mágnesei 18 mm -re vannak egymástól. Egyenlőre 160 Ah-nyi akkumlátorom van, de bármikor bővíthető. Megpróbálok valami meghajtást tenni rá, egyenlőre csak kézzel próbáltam.
Következő: »»   491 / 491
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Jan, 18. Sze
15:03:38
Jelenleg 570 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu