Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1267 / 1267
(#) kadarist válasza krisz96 hozzászólására (») Dec 28, 2023 /
 
A kondikat mindenképpen ki kell cserélni és csak utána agyaljunk tovább.
(#) Moderátor hozzászólása Walterd hozzászólására (») Jan 4, 2024
 
Egy kérdést csak egyszer, egy helyre teszünk fel!
(#) lacik2 hozzászólása Jan 9, 2024 /
 
Sziasztok!

Ma reggelre a SAMSUNG UE32J4510 LED TV-nek a mellékelt képeken látható,zöld foltos lett a képe.
Előtte való nap semmi baj sem volt a képpel.
Mi lehet a hiba oka?

A segítségeteket előre is köszönöm.
(#) kadarist válasza lacik2 hozzászólására (») Jan 9, 2024 /
 
Szia! Nem látszik semmilyen zöld folt.
(#) lacik2 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 9, 2024 /
 
Bocsi,Ez a két kép.
(#) kadarist válasza lacik2 hozzászólására (») Jan 9, 2024 /
 
T.con gamma IC hibának tűnk, ami javítható. Bővebben: Link
(#) Imi68 hozzászólása Jan 12, 2024 /
 
Sziasztok! Kaptam egy LG 43UM7050PLF tévét,amit villám csapott a HDMI bemenet felől.Az a bemenete tönre is ment,kb két hét múlva elkezdett ki-be kapcsolgatni.E-bay-ről rendeltem alaplapot ami meg is érkezett.Minden száma betűje egyezik.De,és itt a kérdés lényege,a kijelző csatlakozó keskenyebb az új panelon. Így most ez nem jó! Szerintetek át lehet-e tenni a régi panelon lévő csatlakozót az új lapra? Esetleg valaki találkozott ilyen vagy hasonló helyzettel. Köszönöm a választ!
(#) Imi68 válasza Imi68 hozzászólására (») Jan 12, 2024 /
 
Esetleg nem is ehhez a modelhez való ez az alaplap? Vagy szerelhették másik fajta,de ugyan akkora kijelzővel is, azért más a csatlakozó is?
(#) Imi68 válasza Imi68 hozzászólására (») Jan 12, 2024 /
 
Fotók! Ez lehet a hiba? Minden paraméter ugyan az még a gyártási év, hónap gyártó ország is . Érdekes hogy mégsem jó hozzá!
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2024
(#) jdani válasza Imi68 hozzászólására (») Jan 14, 2024 /
 
Szia. Én is jártam már így LG tvnél. Modellszám szerint rendeltem bele való alaplapot, mégis más kijelző típus volt benne.
Most is van egy LG javítás alatt, háttérvilagitast kell benne cserélni. Típus szám szerint megintcsak 2 féle háttérvilagitas kapható. Az egy dolog hogy egy típust más kijelzővel, de még más háttérvilágítással is szerelnek.
Ahogy látod, ezt a panelt 3 féle kijelzőhöz lehet használni, van lehetőség 1 szalag kábeles csatlakozáshoz is.
Mindig megnézem a kijelzők csatlakozását, amikor pót alaplapot veszek. (mert igen, én is jártam így )
(#) Imi68 válasza jdani hozzászólására (») Jan 14, 2024 /
 
Köszönöm hogy válaszoltál! Igen teljesen igazad van, ezt én is benéztem és első kétségbe esésemben írtam ide.De már mint többször is magamra maradtam. Meg van rendelve az elvileg bele való panel. Az olasz szerelőt (aki küldte a nem belevalót,az én hibámból) kérdeztem meg hogy melyik kódot kell figyelni a táblán.Eddig sem imádtam az LG-t most már tudom miért.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2024

lg3.PNG
    
(#) jdani válasza Imi68 hozzászólására (») Jan 14, 2024 /
 
Most már nem tudom 100%ra, de ha jól emlékszem, talán én is pont ilyen táblát vettem rosszul. Csalóka, mivel mindkettőn ugyanott, ugyanúgy 2 csatlakozó van. Csak az egyiken a hoszabb dugók és beljebb a közepéhez, a másikan rovidebb dugók, messzebb a közepétől. Látod te is, ahogyírtam, hogy a panelen meg van hagyva a rövid dugónak is a hely, meg mellette a hosszú dugónak is a hely. + egy harmadik a legközelebbi a közepéhez, egy egydugós csatlakozó.
(#) Imi68 válasza jdani hozzászólására (») Jan 14, 2024 /
 
Én is becsavaroztam a panelt a helyére, amikor a csatlakozót dugtam volna a helyére akkor derült ki a turpisság. Minden úgy van ahogy írod! A fotón a két lap egymáson! az eredetin nincs fenn a hűtő felület.
(#) pkardos válasza Alfalaca hozzászólására (») Jan 22, 2024 / 1
 
Szia!

Ha működik a TV-d még, akkor van egy rossz hírem. Nálam is így kezdte, aztán egyszer csak ki be kapcsolgat magától. Gyakorlatilag kuka a készülék. Ha garanciális, akkor azonnal vidd szervízbe és cserét kérj, azaz utalványt, ne javítást. Széria hibás ez a sorozat. Nekem gariban cseréltek egyszer, de az is csak 1,5 évig bírta. Most dobhatom ki, ha nem kell senkinek alkatrésznek apróért.
(#) dara válasza pkardos hozzászólására (») Jan 22, 2024 /
 
Nem gondolod hogy fél évvel ezelőtt már megoldotta a problémáját?
(#) elektrorudi válasza dara hozzászólására (») Jan 24, 2024 /
 
Lehet, hogy ő igen, de mások is vannak a fórumon, akiknek ilyen problémája lehet.
Következő: »»   1267 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem