Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   200 / 1385
(#) gydanee hozzászólása Okt 31, 2008 /
 
Megérkeztek a ledek, és a meghajtó áramkör.
Töltök fel képeket, ha valaki akar venni mire számítson.
(#) gulasoft válasza gydanee hozzászólására (») Okt 31, 2008 /
 
Igen ez az, és a középső lednél látszik is melyik a + főleg a második képen.

sorba kötöd őket, rá a meghajtó pane,l a bemenetre 12v és kész is.
(#) gulasoft hozzászólása Nov 1, 2008 /
 
Kipróbáltam pausszal a nyomtatást (ez az epson dfx4700 teljesen más tintát használ (durabrite) ami a fólián megszáradva megreped, főleg teli nyákoknál ahol aztán jó vastagon van rajta az anyag. Meg is kérdeztem, és mondta az eladó, hogy ez a durabrite sokkal jobban fedő tinta mint a másik.
Szóval kipróbáltam pausszal, mérnöki osztálytól kaptam egy jó nagy tekercset, (egy életre elég), szépen rányomtam a nyomatot, nyomattal lefelé ráraktam a nyákra (Kicsit nehezebb a beigazítása, mert ugye tekercs, tehát pöndörödik, és nem annyira átlátszó mint a fólia), megemeltem a levilágítási időt 10 percről 15-re (saját fújású lakk), és nagyon szép lett. Fényképet nem teszek fel, de szerintem fóliás minőség 99%-ban.
Szóval egy ilyen nyomtató most akcióban 14.000 körül van a tescoban, a pauszt meg gondolom nem túl drága.
Szóval a fotózás drágaságát ismét sikerült csökkenteni egy tétellel (fólia)
Most már csak a P20 az amivel több mint a vasalás, mert ahhoz meg vasalót és gumihengert kell venni (vasaló=levilágító,gumihenger=Sziti lefolyótisztító).
Ez utóbbiból egy uborkás műanyag edénybe most kevertem be 3 litert, jól adtam a testének a szitiből, úgyhogy a szitinek így már a fele elfogyott (valami 400-600Ft egy doboz).
Az uborkás edényben az a jó hogy vagy 20 centis átmérőjű a szája (meg az edény is), és kasa zárható patentos teteje van, gyakorlatilag 20*20-as nyák belefér.
Félreértés ne essék, aki akar vasaljon tovább, kinek mi tetszik, csak gondoltam megosztom a többiekkel a pauszos tapasztalataimat.
Tényleg pauszról levasalható a festék, vagy abba nagyon beleívódik?
(#) bebence hozzászólása Nov 1, 2008 /
 
Sziasztok. Nekem olyan kérdésem lenne, hogy a TINA szoftverem olyan nyákot tervez amin mindkét oldalon vannak ilyen vezetővonalak. Ezt tudja valaki, hol lehetne beállítani, hogy csak egy oldalra tervezem. Vagy az jó megoldás-e, hogy vasalásos technikával a tintát felviszem mindkét oldalra és mindkét oldalt lemaratom???

Másik kérdésem. Alkatrész beültetésnél ugye az alkatrészek lábai hosszúak azt vágjam le.

Forrasztásnál pedig úgy csináljam h a vezető vonalak(ott ugye köröket csinál a progi) és az alkatrész lába között érintkezés legyen???

Erről a beültetésről esetleg weboldal???

Kösz
(#) gubík gábor válasza gydanee hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
szia megkerdezhetem ez a CREE LED neked UV-s? esetleg tudnál pontos tipust rola? érdekel engem is ez a fajta megvilagitas. a meghajtot azt vetted hozza vagy gyartottad?
(#) Frankye válasza bebence hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
A TINA-t én nem használom, abbn nem tudok segíteni, de a többiben igen.
Idézet:
„az jó megoldás-e, hogy vasalásos technikával a tintát felviszem mindkét oldalra és mindkét oldalt lemaratom???”

Igen, jó megoldás, de arra nagyon ügyelned kell, hogy a két pozíció-rajz (azaz a két vasalandó lap) hajszál pontosan illeszkedjen. Kezdőként inkább azt javaslom, hogy egyoldalasakkal próbálkozz.
Idézet:
„Alkatrész beültetésnél ugye az alkatrészek lábai hosszúak azt vágjam le.”

Igen, de ne előre! A helyes technológia: Az alkatrészek lábait befűzzük, beforrasztjuk, majd a felesleget levágjuk.
Idézet:
„Forrasztásnál pedig úgy csináljam h a vezető vonalak(ott ugye köröket csinál a progi) és az alkatrész lába között érintkezés legyen???”

Természetesen. A vezető sávok azért vannak, hogy az alkatrészek között elektromos összeköttetést hozzanak létre. A "pöttyök", vay "körök" pedig azért, hogy könnyebb legyen az alkatrészeket beültetni, beforrasztani. A villmos kapcsolatot az alkatrészek és a vezető sávok között a forraszanyag hozza létre, ami egyben mechanikusan is a helyén tartja az alkatrészeket.
Idézet:
„Erről a beültetésről esetleg weboldal???”

Ilyenről nem tudok, de videok töméntelen mennyiségben lelhetőek fel a neten, amik forrasztással foglalkoznak. Keress rá!
(#) gulasoft válasza gubík gábor hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
www.chipcad.hu
itt vehető az uv led is meg a meghajtó panel is. A cree ledeknél keresd az árlistában.
(#) gubík gábor válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
sajnos kulfoldi vagyok szlovakiabol de probalok itt keresni valami megfelelot
(#) Attila86 válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Idézet:
„Most már csak a P20 az amivel több mint a vasalás, mert ahhoz meg vasalót és gumihengert kell venni (vasaló=levilágító,gumihenger=Sziti lefolyótisztító).”


Annyit tennék ehhez hozzá, hogy én gumigörgőt soha nem használtam, vasaló meg szerintem minden háztartásban van. De én 500Ft-ért vettem egyet a Vaterán.
(#) gydanee válasza gubík gábor hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Szia!
http://www.chipcad.hu/
innen való a led, és a meghajtás is.
-LED meghajtó Step-Down, max. 10 led 1 990Ft
-XR7090UV-L1-UV8-11 395-400 nm, 210-250 mW 1030Ft
(#) gulasoft válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Monstam mindenki azzal dolgozik amivel akar. Örülök hogy szépen tudok dolgozni, ehhez nekem kevés a vasalás, ha neked elég, és örülsz hogy szépen tudsz vele dolgozni, akkor neked is jó. Csak azt próbáltam érzékeltetni, hogy nem olyan drága ez a módszer mint aminek hiszik, nem igényel profi felzerelést.
(#) Thomy hozzászólása Nov 1, 2008 /
 
Sziasztok!

Használtam a keresőt, de nem találtam választ a kérdésemre.
Nyákot mivel a legcélszerűbb vágni?
Ami mondjuk nem porolja be a fél szobát, de nem is kell reszelni sokat a széleken, hogy jól felfeküdjön a film a nyákra.

Üdv
Thomy
(#) wick84 válasza Thomy hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
sziasztok vagy akár van ilyen kis kézi dekopir fűrész, azzal még kerek lapot is szépen vághatsz Lenne nekem is egy kérdésem olyanokhoz akik nagyon ott vannak IC téren... van nekem egy kapcsolásom ami tartalmaz egy TESLA MAF115 tipusú IC-t, de ilyet nem lehet már kapni, 2 helyröl is elküldtek hogy nézzek utánna mi a helyettesítője neten és úgy menjek ... de neten semmi... Tudna valaki ilyen ügyben segíteni nekem? köszi mindenki
(#) niedziela válasza Thomy hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Horgas végű szike + vonalzó.

Megkarcolod párszor mindkét oldalt és eltörik szépen.
(#) niedziela válasza wick84 hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Ha nem úgy kellene kitalálni mi is az a MAF115 könnyebb
lenne.

Utalást találtam csak SAK115 - SAK215

Üdv!
(#) gubík gábor válasza gydanee hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
koszi megtalaltam de sajna ide nem hinném hogy kikuldenék kerestem nalunk is de sajna csak sima cree ledek vannak UV-t nem leltem. viszont van egy ilyenem ami a képen van teljes egészében egy utcai lámpábol van illetve megvan az egész lámpa is. ne kérdezd honnan van en sem tudom de a padlason hevert lehetne valamit kezdeni vele?

izzó.JPG
    
(#) Sir-Nyeteg válasza Thomy hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Lombfűrész. Én lombfűrész gépet használok. Így csiszolni sem kell.
(#) gulasoft válasza gubík gábor hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
A baj ezzel az izzóval az, hogy ha tényleg uv lenne a fél autós társadalom már vak lenne, mert uv c kell a nyákokhoz és az nem igazán tesz jót a szemnek.
Sajna tegnap voltam a ChipCad-nél de ha más nem vállalja (nekem kicsit messze van) akkor átutalod az árát meg a postaköltséget meg a pénzt amibe kerül, hogy kivegyem a pénzt a bankból, és megveszem neked, és postán elküldöm. Szerintem sima párnázott borítékba el lehet küldeni, nézz utána mennyibe kerül a postaköltség ajánlva hozzátok.
(#) gulasoft válasza Thomy hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Én spec fémfűrésszel vágom, régen dekopírral nyomtam (abban is fémfűrész lap), csak a kétoldalas nyáknál felkarcolta a talp a nyákot, és mióta egész lapot fújok nem lenne szerencsés. De a fémfűrész teljesen korrekt.
(#) gulasoft válasza niedziela hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Ez a horgas végű szike dolog engem meglepett. Hogy törik az üvegszálas nyák ha a két oldalon meg van karcolva? Nem lesz recés a széle?
(#) gydanee hozzászólása Nov 1, 2008 /
 
Elkészült életem első nyákja EAGLE-el.
Ez lenne a levilágító panelom.
Valaki aki már csinált ilyet leellenőrizné nekem hogy jo-e?

UV nyák.brd
    
(#) Sir-Nyeteg válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Üdv!
Nyáktörés után biztos megcsiszolják A réz legyen egyenes rajta!
Dekopír alá rakj vmi falemezt, és így nem karcol



Nekem nagyjából közel van a Chipcad. Szívesen segítek bárkinek, sokaknak ajánlottam már fel ezt.
(#) gulasoft válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Jó neked. Bár ha Én ott laknék jó sok pénzt költenék. Tök jó cuccaik vannak.
(#) gulasoft válasza gydanee hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Ha jók a távolságok (sima papírra nyomtasd ki valami piszkozatmódba), akkor jó.
(#) gydanee válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Oké, köszönöm.
Már egészen belejöttem a dologba, felrakom az új verziót.

UV nyák.brd
    
(#) Gyurix hozzászólása Nov 1, 2008 /
 
sziasztok nekem azut mondták itt , hogy valakinek sikerült sima lapról rávasalni a lapra én most csinálom ezt a folyamatot ha tényleg így van akkor mondom, hogy jó. és még ez a vas klorid alkalmas lessz a maratásra?Bővebben: Link
(#) niedziela válasza Gyurix hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Minden rábeszélés és egyéb dolog nélkül említem csak

1liter 30%-os-os hidrogén-peroxid 300Ft
1 Liter háztartási sósav 185Ft

vízzel 1/3 arányban keverve 2-3 perc alatt lemar egy közepes méretű panelt.

(#) cimopata hozzászólása Nov 1, 2008 /
 
Halihó mindenkinek,

Minap szeretem volna lefújni 1 nyáklapot egészében (A4), de miután eltettem a fiókba száradni ilyen trutyi lett.

Elötte frankón zsírtalanítottam, coopos zsíroldóval.
Amikor lefújtam aránylag szépen kezdett terülni, akkor egyből eltettem a fiókba, 10 perc múlva pedig ezt tapasztaltam:

DSC06617.JPG
    
(#) Gyurix hozzászólása Nov 1, 2008 /
 
ok
kössz de sajna már megrendeltem és ez a sima papíros vasalás az hihető
(#) gulasoft válasza cimopata hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Mivel fújtad ezt le? Hogy nem P20-al az hétszentség!
Ez lila!!!!! A P20 az zöld!
Következő: »»   200 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem