Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   489 / 489
(#) KKobra válasza Gafly hozzászólására (») Júl 31, 2023 /
 
Ez nem igaz! Én megípítettem néhány évvel ezelőtt a 18f2550-esre épülő bázist Hp41C jóvoltából már USB-s Csatlakozóval. Minden gond nélkül programoztam fel a PicKit2 programozóval.
(#) KKobra hozzászólása Júl 31, 2023 /
 
bocsi nem neked lett címezve Gafly nurseboy nak szólt
(#) Hp41C válasza nurseboy hozzászólására (») Júl 31, 2023 /
 
Szia!

Szabadságon voltam... Még abból a generációból való vagyok, akiknek nem nőtt a fülükre a telefon.

1. Nem töltöttem fel publikusan sehová az USB -s bázis programját. Az USB VID és PID kódokat regisztrálni kell, ami jelentős költséggel jár. Nem szándékozom sorozatban gyártani a készüléket, így nem éri meg nekem a regisztráció.
2. Nem töltöttem fel publikusan sehová az adat kommunikációs programokat. Több oka is van, de csak néhányat említek:
- Nagyon függ az adatátvitel minősége a forgó transzformátok kivitelétől. Az eredmény nem garantálható.
- Nagyon zajossá válhat a szerkezet a kommunikációtól. Video transzformátoros verzióm hangosan fütyül - nem lehetne tőle aludni...
- A 16F886 -ba nem is fér el a teljes kód. Valamit fel kellene áldozni.
- A PC -s kezelő program XP -n készült, nem tudom, hogy a modernebb rendszereken futna-e és az idő állítás is helyesen működne.

Ezen a ponton a projekt 2012-2014 között megállt. Már 10 éve.
(#) nurseboy válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 31, 2023 /
 
Nagyon köszönöm
(#) nurseboy válasza KKobra hozzászólására (») Júl 31, 2023 /
 
Persze értem én. Csak hidd el, hogy a Pitkit2 klónnal, már mindennel próbálkoztam. Elérési ut rövidítése, fájl nevének egyszerűsítése... De mindig addig jutottam, hogy ahogy elkezdte felirni egy pillanatra kiírta,hogy nem fér el, de felprogramozta. Vissza is lehetett olvasni meg minden. Az óra mégsem volt jó. Ahogy a 3-mal felírtam ugyanazt a fájlt azonnal jó lett. Hidd el én sem értem, csak ezt tapasztaltam.
Következő: »»   489 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem