Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   14 / 489
(#) Carlen hozzászólása Feb 2, 2007 /
 
PIC16F628A-I/P. Ennél nincs szám, akkor ez hány MHz-s?
(#) potyo hozzászólása Feb 3, 2007 /
 
Csak hogy ne essen félreértés, a 04 vagy a 20 a maximális órajelet jelenti, amin a chip tud működni, nem pedig azt, hogy mindig azon fut. Ha 4MHz-es vagy attól kisebb frekvenciájú kvarc van a kapcsolásban, akkor mindegy, hogy 04 vagy 20 jelzésűt picet teszel bele.

Az "A" jelzés a chip újabb verzióját jelenti, de általában teljesen kompatibilis a régivel. Azért nincs mellette szám, mert az "A" jelzésű chipek mind tudják a 20MHz-es órajelet.

A többi jelzés a tokozásra utal, illetve a hőmérsékleti tartományra. A P jelzi a DIL tokot, a legtöbb hobbistának ez az érdekes. A hőmérsékleti tartomány pedig lényegtelen ide.

Az adatlap végében benne van egyébként, hogy melyik jelzés mit jelent pontosan.
(#) Balu hozzászólása Feb 3, 2007 /
 
16f628 04 I/P típust rendeltem, ennek normál dip tokozása van... meg kb 200 ft
(#) Carlen hozzászólása Feb 3, 2007 /
 
Én is, köszi mindenkinek a segítségét. Holnap kiderül, hogy müködik-e a kész propeller Már minden megvan, csak az IC hiányzik.
(#) potyo válasza Carlen hozzászólására (») Feb 3, 2007 /
 
Azt tudod, hogy ezt be is kell programozni?
(#) Balu válasza potyo hozzászólására (») Feb 3, 2007 /
 
Szerintem úgy néz ki, hogy nem tudja. Mert:
Idézet:
„Én is, köszi mindenkinek a segítségét. Holnap kiderül, hogy müködik-e a kész propeller Már minden megvan, csak az IC hiányzik.”


szóval szerinte ic....
(#) Tomi20 válasza Carlen hozzászólására (») Feb 3, 2007 /
 
a propellerclock PIC-e 20MHz-en megy, tehát a 4MHz-es nem lesz jó!!
(#) Carlen hozzászólása Feb 3, 2007 /
 
Höm... rosszúl írtam, tom hogy PIC, és hogy be kell prgramozni...
(#) Carlen hozzászólása Feb 4, 2007 /
 
Szerinted ez a legmegfelelőbb? PIC16F628-20I/P
(#) vicsys válasza Carlen hozzászólására (») Feb 4, 2007 /
 
A lényeg mégegyszer:
-DIP tokozású legyen! (az SMD-t nem biztos, hogy tudod programozni, beforrasztani...)
-20MHz-es legyen mert 20MHz-es kvarccal megy. (a 4MHz-es ide sajna nem elég)

-PIC16F628-20/P (CPU 20MHz 224RAM 128x8EEPROM DIP)
-PIC16F628A-I/P (CPU 20MHz 224RAM 128x8EEPROM DIP)
A kettő közül vmelyik.

Ez pedig NEM jó:
-PIC16F628-04/P (CPU 4MHz 224RAM 128x8EEPROM DIP)
(#) MPi-c válasza Carlen hozzászólására (») Feb 4, 2007 /
 
Használd a PIC16F628A-I/P-t nyugodtan. (Az olcsóbb is) Egyébként az adatlap áttekintésével ezt a hosszú évelődést meglehetett volna előzni.
(#) Kicsa hozzászólása Feb 4, 2007 /
 
Szevasztok!
Ha a HQtól rendeltek,javaslom a -PIC16F628-20/P jelzésű PIC-et,a másik (I/P) már elég régóta nem volt náluk.Rendeltem belőle de kb 6-7 hét alatt nem tudtak hozni...
ui.:Én nekem hétfőn fognak megjönni a picek (-PIC16F628-20/P -HQ) úgyhogy bizti fogok jönni segítségért....
(#) Carlen hozzászólása Feb 4, 2007 /
 
Hát pont ez az, mindenki mást mond, adatlapokból nem leszek okosabb sokkal
De azért köszi
(#) potyo válasza Carlen hozzászólására (») Feb 4, 2007 /
 
Pedig ha figyelmesen átnézed az adatlapokat, akkor bizony abból leszel okosabb.

Nyugodtam használhatsz A jelzésű picet is, vagy A nélkülit is, amennyiben az 20MHz-es.

Az I ha jól emlékszem, az ipari kivitelt jelenti, ami azt takarja, hogy szélesebb hőmérséklettartományban működik.
(#) majorblink hozzászólása Feb 5, 2007 /
 
Itt láthatjátok az általam épített color-propellertext-et

http://majorblink.uw.hu/kep002.jpg
(#) majorblink hozzászólása Feb 5, 2007 /
 
ja és még egy kép:
http://majorblink.uw.hu/kep007.jpg
(#) andrewforest válasza majorblink hozzászólására (») Feb 5, 2007 /
 

Jol néz ki! RGB ledekkel csináltad?
(#) Carlen hozzászólása Feb 5, 2007 /
 
Grat, tök jó lett! :taps:
Ha érdekel valakit, ha müködik, én is felteszek, egy-két képet.Olyan csütörtök magasságában várható. Ma vettem PIC-ket, a végén 16F628- 20/P lett belőle. Ez is tök jó, 20 MHz-s, és DIP tokozású. Mégegyszer köszi mindenkinek a segítségeket!
(#) csonthulye hozzászólása Feb 18, 2007 /
 
Helló! Én is elkészültem már a munkámmal, és úgy gondoltam töltök fel egypár képet róla, ha valakit érdekelne . Ezúton szeretném megköszönni Vicsys-nek, mivel munkámban sokat segített és tanácsokkal látott el. Köszönöm!!!
Nem tudom hogy vki csinált-e már ilyen órát nem smd alkatrészekből, mindenesetre és sehol nem használtam smd-t.
Működéséről nem tettem fel képeket, hisz úgyis mindenki tudja mit csinál
(#) tbence3 válasza csonthulye hozzászólására (») Feb 18, 2007 /
 
Tetszik ez a plexis megoldás! Nagyn baba
(#) Kicsa hozzászólása Feb 21, 2007 /
 
Szevasztok!
Én is összeraktam az órát de van egy kis baj,nem megy :S
Pontos hibajelenség : bedugom a konnektroba és elkezd pörögni az óra.Megvan a bekapcsológomb,felpörög,bekapcsolom és világít néhány led.Belülről kifelé haladva : középponti+őt követő 3 db...aztán a következő sötét,és után megint 4 db világít teljes fényerővel.Hiába nyomkodok bármit is,nem jelenik meg semmien kijelzés sem...A fordulattal lehet a gond? Sajna nem túl magas feszültségű torroidom van,és van egy érdekjesség is : a graetz után 11.8 V van,utána meg már csak 9.8 és 10.31 (nekem 2 graetz kocka van bent,egyik az 5 Vos részekhez,másik pedig a 12esekhez...)tehát hogy van ez? nem *gyök 2 a feszültség egyenirányítá után?
Mert ha igen,minden bizonnyal a gretz kockákkal van a baj...
(#) vicsys válasza Kicsa hozzászólására (») Feb 21, 2007 /
 
nem az egyenirányítás miatt hanem a puffer miatt számolunk 1.41-gyel.
A soros ledekből 1 fordítva van, vagy szakadt...
(#) Kicsa hozzászólása Feb 22, 2007 /
 
Értem...tehát akkor puffer kell oda...illetve nagy puffer
nem biztos hogy szadtak mert most néztem,va kézzel hozzáérek a bázishoz akkor pl a két szélső piros ledet is be tudom kapcsolni halványan...szal érzékel a tranyó bázisa és kapcsol...szal lehet hogy nem szakadtak hanem csak nem indul a pic rendesen...mert ha kiveszem,ugyan azt csinálj az áramkör mitha bent lenne...
(#) Kicsa hozzászólása Feb 22, 2007 /
 
Szevasztok!
A feszültség gond azthiszem megoldódott...raktam nagy puffert és már is megy 11.5 V a ventire...viszont érdekes hogy manuális 5 v-t adva a ic tok megfelelő lábaira,a ledek közül csak a 18as-17es-8as lábakon lévő ledek mennek ahogy kell...alapból meg 2 led világít max fényerővel mikor közel nincs ott fesz..amikor meg ráakasztok 5 Vot,elalszanak...nemtudom zárlat-e...de az tuti hogy kicsit szétkapom a propit és átnézem hogy hol is van a bibi...viszont az irfz44-es fet nagyon melegszik ha pörög...ha áll akkor semmi...meg a kézzel tekert tekercs is melegszik picit...(külső) (legalább tudom hogy működik )
(#) Edem hozzászólása Feb 24, 2007 /
 
Hali!

Szeretném megkérdezni Vicsys-t hogy nem lehet-e valahogy máshogy tápellátáshoz juttatni a LED sort? vmi motor nem lenne jó aminek a tengelyére a LED sor menne, de nem tom hogy lehet ne a tápot adni neki, a vékopny vezeték hülyeség szerintem mert megcsavarodik, lenne egy gondolatom, de lehet hogy badarság....
Hogy lehetne máshogy megoldani hogy ne legyen az a csúnya tekercselés a légmagos tekercsnél, és csak a lesort lehessen látni, elnézést kérek az alkotótól hogy lecsúnyáztam a tekercselését!

Lehet hogy vki már írta ezt az üzenetet, de 28 lap azért nem kevés, bocs hogy mégegyszer megkérdezem!

Köszi a segítséget előre is!

Üdv: Edem
(#) vicsys válasza Edem hozzászólására (») Feb 24, 2007 /
 
Szia Edem!
Nincs semmi baj!
Többeknek ez az első kérdése: hogyan lehetne megúszni a tekercset...?
Egy lehetséges alternatíva, ha csúszókeféket használsz. Ebben az esetben átjuttatod a propellerre a 16-18V-os pufferfeszt és kész.
(#) Kicsa hozzászólása Feb 25, 2007 /
 
Szevasztok!
Úgy nézem,sikerült megoldani a gondok nagyrészét de még mindig nem megy.Ki be kapcsolgatni tudom...ha pörög akkor az állótekercs baromira felforrósodik elég hamar,viszont álló helyzetben semmi gond nincs vele.A megfelelő lábakra vannak kötve a ledek,kipróbáltam....de vmiért nincs kijelzés.Raktam még1 ledet a fototranzisztorhoz így egy körbeforduláskor 2-t jelez...nem ugyan olyan a 2 led de mind1...így 1.3 Vot kapnak...Mi lehet a hiba? Nemtudjátok véletelnül?
(#) vicsys válasza Kicsa hozzászólására (») Feb 25, 2007 /
 
Forró a tekercs? Nem menetzárlatos? Hány menet van rajta? 100?
Mekkora a propelleren a tápfesz? (pufferen)
A +5V megvan a pic lábán mérve?
Mekkora a bázison a puffer fesz?
Hova tetted a plusz ledet?
Kapcsold le a villanyt teszt közben (lehet bezavar...)
(#) Kicsa hozzászólása Feb 25, 2007 /
 
Hát nemtudom...mert először nem melegedett aztán össze vissza nyomogattam a távszab-ot...lehet hogy be van rakva az állítási lehetőség a gombokra? (propclock oldalról való)
Egyébként a tekercs kimérve ohmos ellenállást mutat,sztem nem zárlatos...h lehetne mégis tesztelni?
a propellerrel durván 9 V érkezik (stabkocka be lábára) és onnan stabil 5 V...ez megvan a pic foglalat lábain is..A bázison a pufferfeszt hol nézzem?rögtön a trafó és a pufferkondi után?
A plusz ledet pont átellenesen a másikkal...és párhuzamosan raktam őket...a bázisról így 1.3 V jön nekik,ha pörög a prop...remélem jól kötöttem be őket,a 'letört' fele a negatív ugye?
Villanyt direkt lekapcsoltam de nem megy...egyébként nem baj hogyha a másik led nem ugyan olyan?Mert az kicsit világoabb tokozású,szal nem annyira sötétített...egyébként az ir led helyett sima led is jó lenne ami rávilágít a tranyóra?
(#) Kocska hozzászólása Feb 25, 2007 /
 
Sziasztok!

Megszeretném építeni én is a Propeller Clock-ot. Holnap megyek alaktrészt venni, azt szeretném kérdezni, hogy a bázison és a propeller lévő graetz hídnak mi a típusa? Előre is köszönöm.
Következő: »»   14 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem