Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   66 / 308
(#) keko válasza Frankye hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Látom népszerű téma lett a lemezolló.Én is készítettem egyet pár éve,nem volt nehéz mivel egy fémipari cégnél vagyok műszerész és anyagbeszerző.
(#) keko hozzászólása Aug 11, 2009 /
 
És még két kép, nyákgyártáshoz használom.Száritó kemence+levilágító.Fűtés 500W levilágítás 250W Jó pár éve megvan,szárítás 20 perc levilágitás max 5 perc.
(#) nagy hoho válasza keko hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Helló ! Most kezdek építeni egy kemencét, de én sütni szeretnék benne. (csülök, liba comb,stb) A levilágítást a nap megoldja 3 perc alatt.
(#) keko válasza nagy hoho hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Nem csak nyáron használom!
(#) nagy hoho válasza keko hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Én télen horgászom.
(#) KTobi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
A beszakadt csavarokra létezik speciális balmenetes kónuszos (mindig tágul) "fúró", aminek nincs rendel hegye. A beszakadt csavarba egy lyukat fúrnak és abba hajtódik bele villáskulccsal. Egyszerű emberek ilyet használnak, bár ezt is nehéz beszerezni. Eddig csak a fiók mélyén porosodott.

NYÁK vágás: Nem kötelező asztali lemezvágóval dolgozni, lehet kézivel is szépen vágni. Kézi ollót olcsóbb szerezni, csak vigyázni kell milyet vesz az ember, ne az a hasbecsípős legyen, azzal vigyázni kell.

Egy régebbi karos ollót szoktam használni nem túl pontos már, ráérős emberkék a 4mmes hálóvasat aprították vele.
(#) joko1313 hozzászólása Aug 16, 2009 /
 
Helló!
Most én is megmutatnám a pihenozugomat.
A rendetlenségért bocs, de mindig csinálok valamit és képtelen vagyok rendet csinálni.
Épp ma felyeztem be a vezeték nélkuli modellvasuti kézivezérlomet.
TTJozsi

IMAG3427.jpg
    
(#) nagy hoho válasza joko1313 hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Helló! Ne is rakj rendet mert nem fogysz megtalálni semmit. Nálam hasonló a kupi. Jó a zugod van minden csak a természetes fény nem érzékelem. Van ablakod a külvilágra?
(#) joko1313 válasza nagy hoho hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Van!!
Kicsit hátrépp a hátam mogott ugy 1,5mrel egy 0,5x0,5mes ablak
SAjnos ez van de a neon egy melegfehér cso és nincs vele semmi gondom. Ez van , ezt kell szeretni a nappalibol nyilik!
TTJozsi
(#) karesz01 hozzászólása Aug 21, 2009 /
 
Bővültek a szerszámgépeim.
Egy uj fúrógép.A lengyel csoda megadtam magát, kénytelen voltam venni újat!

Kép168.jpg
    
(#) SALáta válasza karesz01 hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Látom tartós japán márkát választottál, egy akksis fúrógép van e márkából egy ismerősömnek több mint 10 éve, és még mindig tökéletes. Olyan mint a lengyel vagya magyar csoda, minőségi. Az evig em sajnos kapott, a tengely elferdült, apósnál néztem egy eviget ugyan az a hibája ezek 70 es évekbeli gépek.
(#) bgsf válasza karesz01 hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Az a piros az asztalon ugye nem vér???
(#) mark.budai válasza bgsf hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
[off]Hát ha a vér annyira világos, akkor szerintem valami baj lehet...
(#) karesz01 válasza SALáta hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
na látod de ott van a lényeg 70-es évek ennyit már kibirt!
Remélem nem kell egy idejig venni.
A következő akkus lesz belőle legalább 14,4 V os!
meg majd egy sds pluszos gép HR 2810!cshát egy havi fizetésem. majd apránként!
(#) karesz01 válasza bgsf hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Nem nem vér jóféle ukrán piros festék!
Kilöttyent.
Most akarok venni uj csavarhuzókat kinek mijyen márka van?
Én WIHA vagy WERA márkájut nézegettem.
(#) SALáta válasza karesz01 hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
A jó szerszám nem hagy cserben, de a jó szerszám drága. Amikor még volt iparunk azért nagyot alkottunk, lehet megcsinálom a fúrógépem mert 20 évig szolgálna még legalább, csak egy eszterga kell hozzá.
(#) karesz01 válasza SALáta hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
na én most pont ezen gondolkodok hogy egy kis esztergapadot kellene nézni csak az a baj hogy egy fázisút.
Az meg ritka.
Aokazor olyan jol jönne.
Én megfogadtam hoy barkács gépet nem veszek tüöbbé annyit költöttem azokra hogy egy ipari kijönne simán belőle ami túlélni mindet.
De nem azt mondom az akkus gépem 3 éves TESCo gazdagságos Power Force Plus 18V-os az akksi kezdi megadni magát.Amugy meg vagyok vele elégedve.10mm-ig fog be a tokmány de leesztergált 13 furó voltmár benne.Szoval értitek.
(#) Doncso válasza karesz01 hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
A lengyel csodát szívesebben nézegettem volna, attól legalább nem sárgulok az irigységtől Nagyon szuperek.
(#) zoly15 válasza Doncso hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 

Én a helyében megnézném nem-e lehet megcsinálni.
A hét elején én is kaptam egy lengyel fúrógépet de sajnos a forgórésze kampec
És még egy Ilyet ez annyit ment hogy a hátsó csapágy annyira elkopott hogy a golyók kiperegtek. A kosarat meg sem találtam
De felújítottam megy szépen.
Két sebességes, ütvefúró.
Majd jó les
sz valamire, elfoglalta a helyét a szerszámos szekrényben.
(#) válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Pedig ez a gép szinte elnyűhetetlen. Van itthon egy ugyanilyen, és már rengeteget ment életének nagyjából 17-18 éve alatt. Nyilván csak a hobbi kategóriába tartozik, így ez azért szerintem igen szép teljesítmény, hogy egyáltalán eddig kibírta. Habár ez még valószínűleg valami békebeli design, amiből még nem spórolták ki az anyagot, na meg a fém fogaskerekeket...
(#) zoly15 válasza hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Bizony, az ártétele nagyon jó!
Ha már itt tartunk, meg tudnád mondani hogy meggyit eszik? (nekem sajnos nincs adattáblája) áramot még nem mértem rajta
(#) Ricsi89 válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Nekünk volt egy régi 2kW-os nagyflex. Na az bivaly erős volt. Előtte még gyárban használták nagyüzemi célra. Na ott kapott rendesen. Azután lecserélték és apám elhozta. Egy pár évig mi is hajtottuk, mert elég sok vasanyagot vágtunk vele. Egyszer csak megadta magát a csapágyazása, széthullott az egész és az állórész tekercsét több helyen is elszaggatta. Azóta egy dobozban áll szétszedve és jobb napokra vár. Mivel már nem csinálunk semmi olyat, amihez ekkor flex kellene így vettünk egy kicsit. De az a nagy brutális volt. :yes:
(#) mex válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Ilyennel vágtam hat méter magasan egy vasszerkezetes épület szelemencsavarjait el.....
Ha beszorult a vágókorong, akkor nemes egyszerűséggel kiszakitotta a közepét, nekem meg kék-zöld lett a combom belső fele, annyira szoritottam a gerendát amin vágás közben lovagoltam.
(#) válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Sajnos a miénkről is hiányzik az adattábla - mióta az eszemet tudom, csak egy kis téglalap alakú ragasztófolt van a helyén...
De majd ha mérsz rajta áramfelvételt, akkor arra azért majd én is kíváncsi lennék, hogy milyen eredményeket kapsz
(#) zoly15 válasza mex hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Hűű!
Ez azért vad!
(#) nagy hoho válasza hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Helló! A gépetek egy Black end Decker fúrógép.400 Wattos.
(#) válasza nagy hoho hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Szia!
Köszönöm az infót!!
(#) zoly15 válasza nagy hoho hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Köszönöm én is!
Közben megmértem az áramát üresen 1A-al forog

Üdv!
(#) nagy hoho válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Szívesen! Nekem ennek az elődje volt meg és harminc évig üzemelt, még kefét sem kellett cserélni benne,pedig nem hobbi célra használtam, nap mint nap nyüstöltem.
(#) karesz01 válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
A lenygel csoda ujra él!
Ma akadtam rá egy másikra!
A piacon 1500 ért vettem meg a zavarszürő kondit kicseréltem az enyében, amit vettem forgótrésze jó csak kapcsoló bajos volt de hát van 2 jó gépem legalább.
Ugyis lassan küln bútorozok és apuna is csak kéne hagyni szerszámot
Következő: »»   66 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem