Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM350
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Death01 hozzászólása Ápr 18, 2012 /
 
És ezt hogy valósítom meg?
Esetleg ha egy bekötési rajzot vagy valamit küldenél megköszönném.
(#) kaqkk válasza Death01 hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
Összedobtam egy egyszerű rajzot , csak hogy megértsd mire gondoltam .

untitled.pdf
    
(#) Death01 hozzászólása Ápr 18, 2012 /
 
Hát én még elég kezdő vagyok,szal lehet hogy hülyeséget kérdezek,de ezt h valósítom meg az egyenirányító és a feszültségszabályzó között?
(#) kaqkk válasza Death01 hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
Megnézted a rajzot ???Lerajzoltam az egyenirányítást és a feszültségszabályzót
(#) Death01 hozzászólása Ápr 18, 2012 /
 
Akkor most csak annyi lenne a dolgom,hogy a bekeretezett részt beleépítem a kapcsolásba?
(#) Death01 hozzászólása Ápr 18, 2012 /
 
Üdv.
Kérdésem az lenne hogy,hogyan lehet megoldani azt h ne 1,2V-tól kezdődjön a szabályozás,hanem 0V-tól.
Kapcsolási rajzot mellékeltem.Mivel kellene kiegészítenem vagy átalakítanom?
(#) kaqkk válasza Death01 hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
Megnézted a rajzot ?? és miért kérdezel egyszerre két témában http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/6b/6bb804c953664ec245585...b4.jpg
(#) pucuka válasza Death01 hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
A 6,8 kohmos helitrimmer alsó végét nem testre, hanem -1,2 V -ra kell kötni. Illetve ennél valamivel nagyobb negatív feszültségre, hogy a 0 V beállítható legyen a trimmerrel.
(#) Death01 hozzászólása Ápr 18, 2012 /
 
azért h minnél előbb választ kapjak,mert elég sürgős lenne a dolog,és amit te írtál nem tudtam felfogni.
(#) kaqkk válasza Death01 hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
Ez nem így működik az oldalon ! Egy kérdés egy téma !
De látod Pucuka is azt írta amit én .... Viszont itt a link ben találsz egy rajzot ami tökéletes . Ha erről nem tudod megépíteni akkor sajnos senki sem tud segíteni ennél többet
(#) kadarist válasza Death01 hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
Szia!
Melyik rész a homályos?
(#) Death01 hozzászólása Ápr 18, 2012 /
 
Elnézést kérek akkor.
Azt hiszem félre értettük egymást.Én nem most akarom megépíteni,hanem már megépítettem és azt szeretném tudni h utólagosan meglehet-e oldani?
(#) lionsec hozzászólása Márc 30, 2013 /
 
Ezt a tápot szeretném megépíteni egy kis panelfúró géphez valaki dobott össze ilyen áramkört ezzel a szabályzó IC vel? Esetleg tapasztalat v észrevétel?
(#) szili83 hozzászólása Aug 6, 2013 /
 
Milyen módon lehet megoldani, hogy az LM350-ből készült tápegység rövid zár ellen védve legyen?
Azaz ha valami oknál fogva rövidzár lesz, akkor az IC ne menjen tönkre, hanem valami más alkatrész terhelődjön le. De ne olvadóbiztosító legyen, mert azt macera cserélni, és egyszerübb tápegységnél kísérletezéseknél gyakran előfordulhat.
Tudom van benne rövidzár védelem, de az mekkora áramot visel el?
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2013
(#) kadarist válasza szili83 hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Szia!
Az LM350-ben van rövidzárlat és túlterhelés elleni védelem, tehát elviekben nem mehet tönkre.
(#) Laci005 hozzászólása Feb 25, 2015 /
 
Helló!
Egy USB aljzatot szeretnék építeni az autóba amiről tudok tölteni pl: telefont, tabletet... ahogy nézem elég nagy áramot tud ez az ic.
Azt szeretném kérdezni, hogy ez az ic megfelelő lenne e ilyen célra vagy esetleg valaki tud ajánlani jobbat? tudom hogy létezik már fillérekért szivargyújtóba dugható kapcsolóüzemű töltő, de ahogy mértem terheléskor elég szép kis zajjal ajándékozza meg a rácsatlakoztatott készülékeket.
Egy 2A os töltőáramnál mekkora hűtőborda kellene rá ami a disszipáció miatt keletkező hőt biztonságosan el tudja vezetni ha például nyáron 35 fok van az autóban? Vagy esetleg olyan helyre is tudnám tenni ahol éri a menetszél. (Ha jól gondolom akkor 12v-5V=7v *2A = 14W ot kellene hővé alakítani de javítsatok ki ha nem így működik ez a fajta feszültség szabályozás lehet rosszul tudom)
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) Atosbacsi hozzászólása Máj 30, 2015 /
 
Üdvözletem!

Van akadálya 2db lm350 párhuzamos kötésének? A cél a 6A-es terhelhetőség. Egy potméterrel szabályoznám mindkét ic-t. + a kimenetüket közösíteném? Működne gond nélkül? Természetesen a megfelelő hűtésről gondoskodnék.
(#) steelbird válasza Atosbacsi hozzászólására (») Máj 30, 2015 /
 
Hello!
Nem jó, az IC -k nem teljesen egyformák, hiába sorozatban vannak gyártva. Amelyiknek nagyobb a kimenő feszültsége, az a másikra fog rádolgozni.
A kimenetekkel kell sorba tenni egy -egy pár tized ohmos ellenállást, azokon kiegyenlítődnek a különbségek. De lehet, hogy válogatni is kell majd az IC -ket.
Itt egy LM338 -as IC -hez alkalmazott megoldás a 2. ábrán. Hasonlóan kell kivitelezni ezzel az IC -vel is.
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2015
(#) Atosbacsi válasza steelbird hozzászólására (») Máj 30, 2015 /
 
Szia!

Igen, sejtettem. Kipróbálom a kimenetekre sorba kötött ellenállásos megoldást, aztán elválik.
Köszönöm a segítséget!
(#) kissattila88 hozzászólása Júl 17, 2015 /
 
Képen látható kapcsolást építettem meg az a kérdésem hogy mit kellene raja változtatni hogy áram erősséget is lehessen állítani?
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2015
(#) nagyzsak hozzászólása Júl 25, 2019 /
 
Sziasztok. Az a fura feladatom van, hogy 2 es 5v közötti kimenő állítható stab feszre van szükségem lm350? Milyen alkatrészekkel körítve ?
(#) proli007 válasza nagyzsak hozzászólására (») Júl 25, 2019 /
 
Hello! Az előtted lévő hozzászólásban ott a kapcsolás. Az adatlap 13. ábrájánál szintén és a számítás is. A 120 Ohm-al és egy 470 Ohm-os potival, 1,2V..6V állítható a kimenet. De nem szabad elfelejteni, hogy a bementi feszültségnek minimum 2V-al kell nagyobbnak lenni mint a kimenti feszültség.
(#) nagyzsak hozzászólása Júl 25, 2019 /
 
Igen azt tudom köszönöm
(#) Sanyesz5 hozzászólása Márc 13, 2021 /
 
Üdv!

LM350-el építettem egy 2.5 voltos fix feszültségű tápot, ami tudnia kell kb 1.1 amper maximum, soha eddig nem használtam 350-et, az érdekelne hogy rá lehet bízni feszültségre érzékeny elektronikát? Nem tudom szokott e elhalálozni, feszültség átengedésre gondolok.
(#) Ronin válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Márc 13, 2021 /
 
Nem gondolnám hogy elhalálozóbb lenne mint bármely stab.
Annyi hogy én ha fix feszültség kell, beállítanám a potival, kimérném, és olyan értékű ellenállást tennék be mint a kapott érték. Ez lehet egy ellenállással nem fog menni, ez esetben több kell.
(#) Sanyesz5 válasza Ronin hozzászólására (») Márc 13, 2021 /
 
Szia!

Persze, van hozzá kalkulátor, 2db 470 ohm az pont 2.5 volt lett
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem