Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PlayStation2 bekapcsoló gomb
 
Témaindító: Marco_HUN, idő: Dec 2, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) fureszk válasza gyubear hozzászólására (») Feb 1, 2007 / 4
 
szvsz ami ahol a 220 megy be az 2áramkörös. azért tudom mert unokatesóm nekem adta a ps2-jét mikor szar volt, hogy szedjem ki belőle ami kell, és többek között a kapcsolót is megtartottam!
(#) fureszk válasza gyubear hozzászólására (») Feb 1, 2007 /
 
hát akkor teszek fel fotókat...ha ez nem 2áramkörös akkor lefejelem az asztalt... :yes:
(#) gyubear válasza fureszk hozzászólására (») Feb 1, 2007 /
 
Innen úgy néz ki, hogy elég egy egyáramkörös kapcsoló bele.
Ha nem elég akkor bocsánat.
(#) Zoltan.ms válasza gyubear hozzászólására (») Feb 1, 2007 /
 
sziasztok ez tök egykörösnek tűnik, mivel 2 vezeték csatlakozik bele nem négy...
fureszk képein ugyan négy láb látható de csak kettő sarus a másik kettő be volt forrasztva valahová. lehet, hogy csak a stabilitása miatt volt nyákon...
(#) phc hozzászólása Feb 1, 2007 /
 
A ps2 tulajdonképpen az amcsik rakétavezérlőjének született és valóban pc pontosabban p3mas procival és majdnemhogy közvetlen jutnak az adatok mindenhova ezért gyors mint a villám.

ja és van oprendszere
(#) tbence3 hozzászólása Feb 1, 2007 /
 
Szerintem is elég az egyáramkörös kapcsoló! De ha megnézitek fureszk képén ott is csak kettő saru van használva vagyis 1áramkör.
(#) fureszk hozzászólása Feb 1, 2007 /
 
uramatyám!
abba a szerencsétlen kapcsolóba 4db kábel megy bele! kettő a táp dugón keresztül, és 2 belülről!!! a képemen levő kapcsolónak meg 4 azaz négy érintkezője van csak 4ből 2 furcsán volt rögzítve. Tehát leszögezem: 2 áramkörös az a nyomorult kapcsoló.
Ennyire már csak értek hozzá wazze! :yes:
(#) gyubear válasza fureszk hozzászólására (») Feb 1, 2007 /
 
Idézet:

fureszk írta:
uramatyám! abba a szerencsétlen kapcsolóba 4db kábel megy bele! kettő a táp dugón keresztül, és 2 belülről!!! a képemen levő kapcsolónak meg 4 azaz négy érintkezője van csak 4ből 2 furcsán volt rögzítve. Tehát leszögezem: 2 áramkörös az a nyomorult kapcsoló. Ennyire már csak értek hozzá wazze!”



Így belegondolva: TÉNLEG!

Mea culpa!
(#) fureszk válasza gyubear hozzászólására (») Feb 2, 2007 /
 
az TÉNYLEG!
(#) Marco_HUN válasza gyubear hozzászólására (») Feb 2, 2007 /
 
Hát köszönöm szépen a segítséget .A tiedet elnézegetve meg oldom a próblémámat.CSinálok magam egyet és kész is van .De hát asszem tudtam szerezni egy kapcsolót és a te megoldásodat fogadom el első helyen. A második megoldásnak pedig tbence3 válasza a jó szal ha lehet neki is adjunk HE pontot
(#) deguss válasza Marco_HUN hozzászólására (») Feb 2, 2007 /
 
lehet
(#) Braf válasza phc hozzászólására (») Ápr 11, 2007 /
 
bocs hogy elohozok egy régi topikot de szurja a szemem

Idézet:
„A ps2 tulajdonképpen az amcsik rakétavezérlőjének született és valóban pc pontosabban p3mas procival és majdnemhogy közvetlen jutnak az adatok mindenhova ezért gyors mint a villám.

ja és van oprendszere”


ez most tudod mekkor baromság? csak pár idézet innen onnan:
-"A 300MHz-es központi processzor az Emotion Engine (EE) névre hallgat, a Sony a Toshibával közösen fejlesztette ki, s egy MIPS R5900-as magra épül.Maga a chip egyfajta kombinációja a CPU-nak és egy DSP processzornak, melynek a fő felhasználási köre 3D-s világok szimulálása. Az EE legtöbb része egyébként teljes mértékben 128 bites, ezzel a világ első ilyen, tömegtermékekbe szánt processzorává vált" emiatt semmi koze az x86 cpu k hoz főleg nem a pentiumokhoz

"A ps2 tulajdonképpen az amcsik rakétavezérlőjének született " erre csak annyit mondanék hogy volt PS1 is és szerintem azt sem "amcsik rakétavezérlőjének" tervezték meg japán miért gyártana hadifelszerelést amerikának?(a pénzen kívül )
meg mellesleg hogyha "tényleg" annak készult volna akkor minek vannak benne olyan dolgok mint processzorba integrált: vektor-egység,FPU, képfeldolgozó egység stb
(#) tbence3 válasza Braf hozzászólására (») Ápr 11, 2007 /
 
Idézet:
„minek vannak benne olyan dolgok mint processzorba integrált: vektor-egység,FPU, képfeldolgozó egység stb”

Sztem azért, hogy lásson a rakéta xD
De jogos, igazad van
(#) KTobi válasza n0nam3 hozzászólására (») Ápr 12, 2007 /
 
Az hogy vigye a fekete dolgokat nem mindig minőségben van megcsinálva (volt ilyen gondom nekem is, de túladtam a készüléken).
Van több féle chip, vagy többféle progi amit beletöltenek, és általában a rosszabat töltik bele, ez egy idő után vacakol.
Esetleg próbáld meg egy drágább chippet, vagy vegyed legálisan, de akkor az 100*os ár
(#) istf hozzászólása Jún 12, 2008 /
 
Tudom, hogy nem bekapcsológomb, de láttam itt vannak szakik, akik értenek hozzá és kapcs. rajzuk is van
Szóval, egy olyan kérdésem lenne, hogy láttam, hogy a tápegység után DC 8 és 3,5 V jön ki. Az lenne a kérdésem, hogy tudjátok e, mekkora áram jön ki ezekkel?
Azért kérdezem, mert szeretnék egy olyan átalakítást csinálni, hogy 12V-ról (szivargyújtóról) is lehessen működtetni a régebbi (nem slim) PS2-t.
Esetleg valami kapcs. rajz ötlete is van valakinek? Sima stabilizátor IC elbírja azt az áramot?
Tudom, hogy a legegyszerűbb megoldás egy 220-as konverter vásárlása lenne, de így elegánsabb lenne
(#) istf hozzászólása Jún 23, 2008 /
 
Na, szétszedtem és kipróbáltam. Ahol a táp panel csatlakozik a fölötte lévő panelhez ott éppen 12V megy át. Raktam rá egy stabil tápot és láss csodát működött az egész a táp panel nélkül is
Az autó akkumulátora elég stabil 12V-ot ad, kivéve, ha be van indítva a motor.
Az lenne a kérdésem, hogy nem tudjátok véletlenül, hogy mekkora biztosítékot kellene közé rakni, hogy védje, illetve még mindíg az a kérdésem, hogy a 7812 elbírja e azt az áramot (egy stabilizálás szerintem így sem árt, legalább ez is védené az áramkört)?
(#) Smith válasza istf hozzászólására (») Jún 23, 2008 /
 
Azért a 12V-on vannak amperek, sima stab kocka nem fogja elbirni. Maga a táp 12V-os, tehát mivel az autóben elvileg 13,4 V van, tehetsz rá valami stabot lefelé. Legegyszerűbb talán egy sima stabkockát használni stabilizálásra, áteresztő elemmel ami bírja a terhelést. Minden vastag tipus 12V-os.

Látom mivel indult a téma... A kapcsoló egyértelműen 1 áramkörös.
(#) dewid hozzászólása Júl 21, 2008 /
 
Hy. Az a kérdésem hogy valaki feltud nekem tenni a ps 2 - ről teljes kapcsolási rajzot. Fontos lenne. Előre is köszönöm.
(#) zsuscsinyo válasza dewid hozzászólására (») Júl 22, 2008 /
 
Szia!

SCPH-3000 típusról szeretnél doksit?

üdv: Zsuscsinyo
(#) zsuscsinyo válasza dewid hozzászólására (») Júl 22, 2008 /
 
Itt megtalálod: Bővebben: Link Ird be a keresőbe hogy PS2. Kiad 5 részletet le tudod tölteni.
(#) dewid válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
Nem. SONY SCPH-50004 -re kell, megnéztem ezt is de nem találtam. Amúgy a ventillátort kéne bekötnöm de nem tudom hova. Valaki megtudná mondani mert akkor nem akar normálisan működni. Előre is köszönöm.
(#) Directors hozzászólása Dec 28, 2009 /
 
Sziasztok!

Bocsánat ha rossz helyen teszem fel a kérdésem.

Nos adott egy ps2 de nem működik.Kép van de nem olvas semmilyen lemezt.Van a "xcsat" nevű kép és azon bejelöltem egy kis pöcköt amit ha elhúzok akkor a motornak(lemeznek) forogni kellene és a lézernek is világítani kellene nem?
Meg ennek a motornak nagyon könnyen forogni kellene nem? Ha benne van a lemez és kicsit jobban megpörgetem akkor legalább 4-5 mp forognia kellene még nem? Csak mert itt 1mp is alig forog.Szerintem a motor fingott ki de nem biztos.Szerintetek?

A "ps" nevű képen pedig amiket bejelöltem piros pontal ott az alatt találhatóak a csavarok?
(#) agoocsa hozzászólása Aug 1, 2012 /
 
Van egy ps2-m.Az eredeti DC adaptere széttdurrant.
Kaptan hozzá a haveromtól egy nem ehhez való adaptert (szintén DC) de ez nem akarja elindítani.A kapcsológombon megjelenik a piros de ha megnyomom egy 3mp után vissszavált.Az amperok egyeznek.Mitévő legyek?
(#) jakabm hozzászólása Nov 14, 2012 /
 
Üdv mindenki segítség kellene van egy ps2 slim alaplapom na mos erről levantörve a bekapcsoló szalagkábel csatlakozója és szeretném megtudni hogy mely pontokat kell össze forrasztani hogy bekapcsoljon !

Ezt a képet itt találtam főnt az oldalon ezért elöre is elnézést kérek a kép készitöjétöl hogy ezt használom!
Ugyan ilyen alaplapom van!

Vagy ha valakinek van egy kidobandó rossz alaplapja vagy egy rossz bekapcsoló panelja amelyen jó a 8-s pines csatlakozó az postázamá el nekem persze a posta költséget átutalom előre vagy feldobod vat-ra és onnan megveszem!
(#) wpdd hozzászólása Máj 8, 2022 /
 
üdv! 8,5V 5A helyett ha slim ps2 12 voltot kapna 5 amperest az már sok lehet neki?
(#) Monster02 válasza wpdd hozzászólására (») Máj 9, 2022 /
 
Igen sok!
Az alaplapon lévő DC-DC konverter se bírja öröké. A felesleges teljesítményt is hővé alakul.
Keres magyar eladót vagy külföldről kell rendelni.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem