Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Áramfigyelő kapcsolás
Lapozás: OK   10 / 10
(#) Bmenya válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 10, 2023 /
 
Köszönöm holnap kipróbálom.
(#) giskard válasza Bmenya hozzászólására (») Jan 10, 2023 /
 
Alkalmazhatsz hasonló megoldást, mint az ábrán.
(ezt valahonnan kimásoltam, de már nem találom)
A lényege, hogy egy érzékeny lineáris hall szenzor jelét felerősíted és egy általad beállított szintnél a komparátorral kapcsoltatsz valamit (pl. led-et).
Előnye, hogy a vezetéken nem esik feszültség mint az áramérzékelő ellenálláson.
(gyakorlatban nem próbáltam, kiszámolod, hogy ekkora áramerősségnél mekkora a térerő a vezeték felületén és keresel, olyan szenzort ami ezt képes érzékelni (ha találsz "öröm és bódottá"))

hall8b.jpg
    
(#) erbe válasza Bmenya hozzászólására (») Jan 10, 2023 /
 
Olcsó megoldás.: Régi floppymeghajtó motorjában van 3 db mágneses érzékelő. De minden DC ventilátorban is van 1-1. Általában kapcsoló karakterisztikájúak. Azaz egy tranzisztor, esetleg darlington már elég utána, nem kell műveleti erősítő. Érzékenység növelésére.: Ferrit vagy porvas gyűrűbe rést köszörülünk, amibe bele lehet csúsztatni - ragasztani az érzékelőt. Sokkal kisebb áramra reagálni fog.
(#) giskard válasza giskard hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
Van még egy ötletem. A Hestore-ban kapható SS49E lineáris szenzor (550 Ft), LM358 (100 Ft) egyik felét felhasználhatod erősítőnek, a másik felét komparátornak. Ha nem lenne elég érzékeny a kimenő vezetékből egy csavarra feltekersz pár menetet.
(#) giskard válasza giskard hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
Vagy az előttem szóló ötletét megvalósítva ne közvetlenül a reed-re tekerd a vezetéket hanem
vasmagra ami működteti a reed-et.
(#) pisti hozzászólása Jún 4, 2023 /
 
Szeretném figyelni a vasaló (vagy bármi egyébb fogyasztó) bekapcsoltságát egy áramkörrel. Az eredményeket egy kis panelen megjeleníteni. Arra gondoltam, ha valami működik akkor ott a vezetéke körül van mágneses tér változása és ezt érzékelném, de sajnos egy iránytűvel tesztelve a változás alig érezhető (szerintem a váltakozó áram miatt).
Milyen áramkört kellene építeni?
(#) proli007 válasza pisti hozzászólására (») Jún 4, 2023 /
 
Hello! A vezeték mellett nem tudod érzékelni az áramot, mert a két vezető párhuzamosan fut, de az áram iránya a két vezetőben ellentétes irányú. Így a két mágneses tér kioltja egymást.
Az áram értékét áramváltóval szokták érzékelni, de azon csak az egyik vezetőt vezetik át.
(#) vrbr válasza pisti hozzászólására (») Jún 4, 2023 /
 
A varázsige: ac current sensor circuit

https://www.google.com/search?q=ac+current+sensor+circuit
Következő: »»   10 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem