Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   15 / 291
(#) help válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Máj 11, 2010 /
 
Áhá! És azt hogyan tegyem fel?

Próbáltam ugyanoda, ugyanúgy, ahogy a régi volt, de ennek az újnak kicsit rövidebb a kapilláris csöve, így picit arrébb sikerült feltenni, de csak pár centi a különbség. A hátsó nagy szürkés lap alsó peremén van, egy vacak fém fogóba szorítva.
(#) help válasza imikee10 hozzászólására (») Máj 11, 2010 /
 
Tibinek köszönhetően most már értem milyen fém patentről írtál az előbb...
(#) help hozzászólása Máj 12, 2010 /
 
Igazatok volt, ma reggel nekiláttam a hűtőszerelésnek, és valóban, a kapilláris cső vége a fém vacakkal együtt lecsúszott, a cső vége már nem ért hozzá a hőtűpanelhez.

Köszönöm a segítséget.
(#) ancsie18 hozzászólása Máj 15, 2010 /
 
Sziasztok! Nekünk egy két éves Electrolux ENB 3450-es számú, mint sokan másoknak, a nyíregyházi gyárból vásárolt kombinált, egy kompresszoros hűtőnk van. Eddig két éve nyáron kellett egyszer leolvasztani, mert egyébként no frost technológiás. Pár napja észrevettünk, hogy a hűtő folyamatosan megy. A hőmérséklet ekkor még teljesen rendben volt benne. Mondta a párom, hogy elő a fagyasztóládát, olvasszuk le a hűtőt. Aznap estére kikapcsoltuk, másnap reggel pedig vissza. A fagyasztó szépen vissza is hűlt, a hűtőrész viszon 7 fok helyett megállt 15 fokon. Aznap este mindent vissza a hűtőládába, mondván lehet nem olvadt le rendesen. Hallottunk ugyanis éjjel néhány koppanást, amit párom olvadásnak tudott be, nem értek hozzá, fogalmam sincs tényleg az volt-e. Másnap (ma) késő délután kapcsoltuk csak vissza, mondván most akkor végre olvadjon le rendesen. Sajnos nem vezetett megoldáshoz, ugyanis a hűtő most 19-20 fok körül marad, és a fagyasztó sem hűl már vissza -16 fokra, csak -5-re. A kompresszor folyamatosan megy, a fekete rács felül meleg, alul nem, nem tudom ez-e a helyes működése. Nem lett másik szobába áttéve, nem sérült meg, soha nem volt túlterhelve, nem értem mi lehet a baja. :no:
(#) imikee10 válasza ancsie18 hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Ez sajnos gáz hiányra utal. Ha megy a hűtő (vagyis nincs kihúzva) akkor nehezebben észrevehető módon szökik a gáz mivel mindig csak vissza kell hűtenie egy kicsit.
Ha ki van húzva és leolvad teljesen akkor ugye már nagyobb hőkülönbséget kell létrehoznia ami a gáz hiány miatt nem teljesül. Ilyenkor csak megy a kompresszor.
Tölteni lehet de csak akkor érdemes ha megvan a hely ahol el szökik a gáz. Ez általában belül a habosításban szokott lenni. :no:
Ezért általában eldobós a készülék.

Imi
(#) Darius hozzászólása Máj 16, 2010 /
 
Sziasztok
Vettem használtan egy nagyon jó állapotú egy kompresszoros kombinált hűtőt.
Sajna nem megy teljesen jól.A kompresszor jár a fagyasztó lefagyaszt majd az egész hűtő 1-2 óra múlva leolvad.Azután kezdi elölről.Kis segítséget kérnék vajon mi lehet a gond?Van rá 3 hónap garancia tehát ha végképp semmi nem kezdhető vele akkor vissza veszik,viszont nagyon szép állapotban van és ha pár ezres javítás lenne csak akkor nem cibálnám le a 3.emeletről.Köszi
(#) miklosch hozzászólása Máj 17, 2010 /
 
Lehel, kétkompresszoros hűtőnél a fagyasztó kompresszorának hővédelme indítás után kb. 1 perc után lekapcsolja a motort, majd 2 perc múlva újra próbálkozik. Nem hallani, hogy a motor szorulna, és hallani, hogy a folyadék is áramlik. Ha kikötöm a hővédelmet, mi baj lehet belőle? Valamint mekkora a maximálisan megengedett burkolat hőmérséklete?
Ha a motort direktbe elindítom, akkor ha elindul, 3,5A-t vesz fel, viszont van, hogy csak furcsán búg és mintha nem pörögne fel, ekkor 5,6A-t vesz fel.
(#) kaqkk válasza miklosch hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Az a kompresszor már mehet sajnos a kukába !
Ha kikötöd a "hővédelmet " lehet hogy működik majd egy két napig , de aztán tuti hogy leég .
(#) miklosch válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Igen, azaz nem hővédelem, hanem áramvédő-kapcsoló. Érdemes cseréltetni (ha igen, kb. mennyibe kerülhet), vagy új hűtő?
(#) kaqkk válasza miklosch hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Azért tettem idézőjelbe mert sokan úgy ismerik ,
a javítás szervíztől -és típustól függően kb 20-30 ezer körül lehet .
(#) ateszgt hozzászólása Máj 18, 2010 /
 
Sziasztok!

Elvagyok keseredve. A szerelő megérkezett... Majd elkezdett küzdeni... Feltöltötte r600-as gázzal. El tudta indítani úgy növelte a kondit 2.5 mikronnal majd ment kb 18 órát és leállt. Üzem közben kicsit hangosnak tűnt de azt mondta hogy 24 óra múltán beszéljünk. Most már megint 1 hete várok és megint nem veszi fel a telefont.
Azon is gondolkodok hogy amit a az alkatrész boltban adtak kompresszort nem is hozzá megfelelő.? Pedig az mondták ez az alkalmas hozzá. De ennyi gond nem lehet. A hűtős azt is mondta hogy a motoroknak be kell állítani a nyomást a gáznál más meg azt mondta a flakon teljes tartalmát "420g" bele kell tölteni szerinte csak minimális mennyiség kell bele tenni mert ez nem ipari. És a nyomást kell jól belőni. Kezdem úgy érezni nem tudja mi baja a hűtőnek. Most ha be akarom kapcsolni valami kattan "Klixon"??? és semmi... Ért valaki a hűtőkhöz??? Szükségem lenne egy szerelőre. Mert én a bútorokhoz értek de ennyi idő alatt 5 konyhát legyártottam... Valaki?
(#) imikee10 válasza ateszgt hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Gáz mennyiségről valóban igaza volt mert hivatalosan annyi kellene bele ami az adattáblára van írva. Na ezt sosem tarják be hanem már rutinból a cső melegedéséből, visszafagyásából következtetik.
Szerintem az üres járás miatt egy kompresszorodba fog kerülni. Általában ha hangosabban kezd járni akkor a végét járja.
Sajna a "nyóckerben" nem ismerek szerelőt.

Imi
(#) ateszgt hozzászólása Máj 18, 2010 /
 
Szia.
Üres járás alatt mit értesz? Mert ő vissza töltött egy optimális mennyiséget... hűtőt meg minden ... de ég is le állt és most nem akar indulni...
(#) ateszgt hozzászólása Máj 18, 2010 /
 
És ha venni is kéne egy új kompresszort milyet vegyek???
A gyári belevalót már nem gyártják...
(#) ateszgt hozzászólása Máj 18, 2010 /
 
No meg az elejétől kezdve búgosabb volt mint a fele akkora lehel... zsír új a kompresszor semmi biztonsági cumot nem bántott...
(#) imikee10 válasza ateszgt hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Ha utána kellett tölteni akkor valószínűleg már hiányos volt.
A hűtőknél a visszatérő gáz hűti a kompresszort ezáltal ha kevés a gáz akkor nincs hűtése és akkor qka lesz a kompresszor.
Keress egy másik szerelőt.
Danfoss kompresszorok elég megbízhatóak, bár még az R600-as gázhoz még ők sem tudnak "megfelelő" motort gyártani.

Imi
(#) ateszgt hozzászólása Máj 18, 2010 /
 
A pontos ütem az volt hogy kitakarította majd elkezdte be állítania nyomást de a sok probálkozásba már túl melegedett és nem akarta tovább feszíteni a húrt majd azt mondta reggel indítsam és ha ok akkor beszéljünk később reggel 6-tól ment 02ig és hajnalban le állt azóta nem akar be indulni. pedig minden rendben volt se klutyogás se rángatozás semmi csak a búgás...???
(#) imikee10 válasza ateszgt hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Túlmelegedett??
Ha túlmelegszik akkor a klikszon lekapcsol. Amíg nem hűl vissza annyira hogy a ptc a segéd fázist rákapcsolja addig úgy is csak klikszonol.
Ezért nem értem miért kellett várni. Ha beindul a gáz (ha megfelelő mennyiség) akkor az úgy is kalibrálja a hőfokot.
A kluttyogás valamilyen szinten elfogadható mivel nagy nyomásnál cseppfolyós lesz a gáz.
Többet nem tudok mondani róla.

Imi
(#) ateszgt hozzászólása Máj 18, 2010 /
 
thx meg maradt a kattogás és nem indul a cucc... ennek nagyon nem örülök ... akkor ez új kompresszor lesz szerinted?
(#) imikee10 válasza ateszgt hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Szerintem hívj egy komolyabb szerelőt és az kideríti.
Ha mákod van akkor csak ptc hiba.
(#) Laci029 hozzászólása Máj 20, 2010 /
 
van egy zanussi lehel hütöm! 2 kompresszoros! a mélyhütö kompressöra egyfolytaba megy! nem áll le! mni lehet a hiba?
(#) tibibalogh520 válasza Laci029 hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
A "gyors fagyasztó" üzemmód nincs véletlen bekapcsolva? (általában sárga lámpa jelzi)
Ha nincs, akkor a hőfok szabályozó nem kapcsolja le.
Ez lehet azért, mert maga a szabályzó romlott el, és akkor sem kapcsol ki mikor már hidegebb van a beállított értéknél, vagy nem bír lehűteni a beállított értékre, ezért nem kapcsolja le a kompresszort.
Ez utóbbi esetben lehet gázhiány, vagy kompresszor hiba, esetleg dugulás.
Mérd meg a fagyasztó térben a hőfokot...
(#) Laci029 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
a melyhütö az hüt rendesen csak mivel nem kapcsol le igy tulhüt és nagyon befagy!
(#) Laci029 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
és hol van ez a höfokszabalyzo? a gyorsfagyaszto nincs bekapcsolva amugy! csak annyi hogy nem kapcsolja le a hütest! pedig megvan a kellö hideg bent!
(#) Laci029 hozzászólása Máj 20, 2010 /
 
van egy olyan hogy hirtelen tul sok friss fagyasztanivalot tettem be a mélyhütöbe és nehezen hütötte le! lehetseges hogy ez lett a baja?? és most meg már nem áll le a kompresszor! mit tegyen? edig semmi baja nem volt azota csinlja ezt! hogy telepakoltam!
(#) tibibalogh520 válasza Laci029 hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
Szia!
Ennek -hogy tele pakoltad- mennyi ideje?
(#) Laci029 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
tegnap délutan 15körül és azota egyfolytaba megállas nélkül megy a kompresszor
(#) tibibalogh520 válasza Laci029 hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
Szia!
Semmi baja nincs a gépnek(előre láthatólag).
Várj 1-2 napot, ha továbbra sem kapcsol ki, újra jelentkezz.
(Van ott még elvonni való hő -az árúban- annak ellenére, hogy a hőmérő már azt mutatja, hogy rendben van a hőfok).
(#) Laci029 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
na mostmár kikapcsol a kompresszor de elég sürün kapcsol be és elég hangos lett! ez mitöl ehet?
(#) Laci029 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
szia! mostmar lekapcsol a kompresszor! de elég sürün kapcsol be és elég hangos is lett! ez mitöl lehet?
Következő: »»   15 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem