Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VGA jel átalakítása
 
Témaindító: Gery, idő: Feb 5, 2007
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Gery hozzászólása Feb 5, 2007 /
 
Hali all!
Találtam egy kapcsolást:
Bővebben: Link
de 1-2 dolgot nemvágok rajta.
Pl: mit mond az például hogy 4k7 vagy 2k2??
vagy van bal oldalon egy olyan alkatrész ami fölé ez
van írva hogy: 4.433619-ez mi??
ja és utólag ebbe a szerkezetbe minek van potméter???
lécc help me
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2015
(#) Lucifer válasza Gery hozzászólására (») Feb 5, 2007 /
 
Hali!

A) tessék keresni, volt már ilyen topik!

B) 4k7 és tárasi: ellenállások,
n k m = n * 1000 + m * 100 Ohm
jelen esetben 4k7 az 4,7 KiloOhmos, azaz 4700 Ohmos
A 4,433619 egy kvarc. 4,433619 Mhz-s.

Potméterek: a burst és az fbas állítgatására szolgálnak. Nem vagyok spíler az ilyen videós dolgokba, majd az okosabbak megmondják.
(#) Gery hozzászólása Feb 5, 2007 /
 
thx
(#) Lucifer válasza Gery hozzászólására (») Feb 5, 2007 /
 
Ja és az utolsó kommentet nézted:

Idézet:

Néztétek már az IC-hez tartozó pdf-et? Ez egy sima RGB - PAL/NTSC átkódoló. Tehát a PC-s VGA jellel nem tud majd mit kezdeni, csak akkor müködne ha a VGA kártya szinkronjelét szoftveresen átprogramozod a váltottsoros PAL szabvány szerintire (ez nem egyszerü - de megoldható, még dos alatt próbáltam régen ,azonban sok program nem müködik utána, win alatt nem tudom hogy müködne-e a dolog) Amúgy ma már minden normálisabb VGA kártyán van video kimenet is....


(#) Slope válasza Gery hozzászólására (») Feb 5, 2007 /
 
hello!

Az első amit mondani tudok az az, hogy VAN MÁR ILYEN TÉMA!!!

A kapcsolás lehet, hogy egyszerűnek látszik, de tele van buktatókkal. A hozzászólásodat olvasva pedig nem sok tapasztalatot látok.

Csak, hogy valami hasznosat is mondjak:
A 4k7 azt jelenti, hogy 4,7kohm (4700ohm), tehát ez egy ellenállás. A 2k2 az 2,2kohm.
A 4,433619 az egy kvarc értéke MHz-ben értendő (PAL rendszerben használt freki). Ezt a kristályt már nem gyártják, csak elfekvőben lehet találni. Ha jól tudom a hqvideo-nál még van.

Szvsz, kár volt új témát nyitni!
Üdv!

megj.: ne pazarold rá a pénzed...
ha nagyon érdekel a téma nézalődj az analog devices honlapján, de ez nem kezdőnek való proDZSekt
(#) Gery hozzászólása Feb 5, 2007 /
 
Ahhan.
Végülis keresni akartam vmi egyszerűbb hifi kapcsolást aztán rátaláltam erre és csak azért gondolkodtam rajta
mert sajna tönkre ment a tv outom a kártyán
nah mind1...
(#) Oraculum hozzászólása Feb 17, 2015 /
 
Sziasztok!
Az én kérdésem az volna, hogy megoldható-e egyszerűen a PC VGA jelének elsötétítése hardveres beavatkozással? Ami nekem eszembe jutott az a feszültség osztás potival mindegyik színcsatornán de nem tudom működne-e, annyira sajnos nem értek hozzá.
És nem, az nem megoldás ha kitépem a megjelenítőből a kábelt, vagy kihúzom a 230-ból!

Előre köszönöm segítségeteket!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem