Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   163 / 163
(#) Sanyi_80 válasza reloop hozzászólására (») Dec 13, 2022 /
 
Ezt a részt nem bántottuk trafó melletti rész.
Köszönöm a segítségedet rendes vagy.
(#) Sanyi_80 hozzászólása Dec 18, 2022 /
 
Jó lenne egy füles kimenet erre az erősítőre.
(#) reloop válasza Sanyi_80 hozzászólására (») Dec 18, 2022 /
 
A kimenet és a fejhallgató közé iktass be egy 470 Ω 3 W-os ellenállást! Minél nagyobb ellenállást választasz annál halkabban fog a füles szólni, cserébe jobban elnyomja az alapzajt.
(#) antiktelefon válasza Sanyi_80 hozzászólására (») Dec 19, 2022 / 2
 
Ha általános hangládákkal nagynak találod a zajt, akkor egész biztosan nem akarod fejhallgatóval használni. De annyian megépítették ezt az erősítőt már, keress vagy valakitől kérj nyák fileokat, konvertáld Easyeda-ba és a kínaiak legyártják neked 2 dollárért 5 példányban a nyákot, aztán csak az alkatrészeket kell átpakolni.
Így a hibakeresés és szenvedés helyett lesz némi forrasztás gyakorlatod és jobb erősítőd.
(#) Sanyi_80 válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 20, 2022 /
 
Na ez érdekel!
Mit csinálok mivel?
Mit csinálok kivel?
Szeretek forrasztani.
(#) Sanyi_80 válasza reloop hozzászólására (») Dec 27, 2022 /
 
Szia!
Melegedésről kérdeznélek közel 60 fokos az erősítő ebből lehet baj? Jó szellőző helyen van.
(#) reloop válasza Sanyi_80 hozzászólására (») Dec 27, 2022 /
 
Valószínűleg túl magas a nyugalmi áram, innen is eredhet a búgási hajlam, amúgy a 60°C nem károsítja az alkatrészeket.
(#) Sanyi_80 válasza reloop hozzászólására (») Dec 27, 2022 /
 
A búgás már alig hallható annyi meg kell
Akkor jó ha nem gáz a 60 fok max teszek alá egy laptop hűtőt
Hogyan tudok nyugalmi áramot mérni multiméterem van.
(#) reloop válasza Sanyi_80 hozzászólására (») Dec 27, 2022 /
 
A tápágat megszakítod egy pár tized Ohmos ellenállással és a rajta eső feszültség és a beiktatott (sönt)ellenállás hányadosa adja az áramerősséget. Ennek értéke üzemmeleg állapotban legalább 50 mA, maximum 100 mA legyen. A nyugalmi áram a TO92-es tokozású tranzisztorok emitter-ellenállásának változtatásával módosítható. Nagyobb ellenállás kisebb nyugalmi áramot eredményez. Akár a mérés akár az ellenállás módosítás bármely tápoldalon lehet. Hangszóró ilyenkor ne legyen rákötve!
(#) Sanyi_80 válasza reloop hozzászólására (») Dec 27, 2022 /
 
Na ebbe jól bele nyúltam
(#) djkoko hozzászólása Ápr 8, 2023 /
 
Sziasztok!
Elkészítettem ezt az erősítőt a képen látható változatban. Annyi módosítás van, hogy R11 R19 ellenállásokat 2,2kOhmra cseréltem 36DCV miatt. Egyenlőre nyugalmi áramot nem tudok állítani és a kimeneten teljes tápfesz van.
Minden segítséget köszönök!
(#) reloop válasza djkoko hozzászólására (») Ápr 8, 2023 / 1
 
Szia! Első mérés: műveleti erősítő tápfeszültség testhez képest, 4 és 7 lábak. Milyen polaritású a kimeneti egyenfeszültség?
Szerk.: képet kérünk a beültetés ellenőrzéséhez!
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2023
(#) djkoko válasza reloop hozzászólására (») Ápr 8, 2023 /
 
IC 4-es lábán -19V, 7-es lábán +1,3V, kimeneten negatív feszültség
(#) reloop válasza djkoko hozzászólására (») Ápr 8, 2023 / 1
 
Az ellenállások nem valami pontosak, de ekkora hiba nem származhatna belőle. Az R9, 10 azért legyen 3k3 közelében, mert különben nem lesz használható nyugalmi áramod.
A tranzisztorok MPSA-k, vagy annak megfelelő ECB (lapolás szembe lábak lefelé) kiosztásúak? Az N-es és a P-s a helyükre kerültek?
A TL431 nem lett elcserélve tranzisztorra? Az anód és a vezérlő bemenet között 2,5 V mérhető?
Nézd át a forrasztási oldalt, nem lehet valahol átvezetés?
Ha nem találod a hibát, vedd ki az IC-t és addig igazítsd a D1,2 kört amíg valamelyest szimmetrikus ±13-15 V között szabályozható tápot nem tudsz neki előállítani. Elsőként a D2-t hozd rendbe, a pozitív tápot ebből tükrözi a D1 R6,20 segítségével. A 8k2 R6 lehet kevés lesz 10k helyett, mondjuk ettől még beállhatna a kimeneti egyenfeszültség, inkább a kivezérelhetőséget fogja csorbítani.
(#) djkoko válasza reloop hozzászólására (») Ápr 8, 2023 /
 
Ezekkel a módosításokkal 2 panelből az egyik elindult, és tökéletes. A másikon pár alkatrész meghalt, de az is jó lesz így.
Köszönöm a segítséget!
(#) btamas81 hozzászólása Ápr 9, 2023 /
 
Üdv!
Nincs valakinek Conductor VF2 nyák eladó?
(#) segítő hozzászólása Ápr 10, 2023 /
 
Én is vennék 2-4 db-ot.
(#) Alkotó válasza btamas81 hozzászólására (») Ápr 11, 2023 /
 
Melyik panelre gondolsz?
(#) btamas81 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 11, 2023 /
 
A te fajtádra
(#) Alkotó válasza btamas81 hozzászólására (») Ápr 11, 2023 /
 
Egy linket mutass, amin látszik mire gondolsz.
(#) btamas81 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 11, 2023 /
 
Erre gondolok
(#) Alkotó válasza btamas81 hozzászólására (») Ápr 11, 2023 /
 
Megnézem
(#) Laci66 hozzászólása Aug 6, 2023 /
 
Sziasztok!
Én is most akarok egy Konduktort összerakni.
Most rendelném meg az alkatrészeket.
Az érdekelne, hogy a SOP-8 tokozású TL431-et fel tudom-e használni az 1, 3, 6 lábak bekötésével?

bekötés.jpg
    
(#) Suba53 válasza Laci66 hozzászólására (») Aug 6, 2023 /
 
Ha most rendeled, akkor miért nem a TO92 tokot rendeled?
Vagy panelt is terveznél hozzá SMD alkatrészekkel?

Amúgy igen, az SMD TL431 ugyanaz a chip, csak más tokozásban, simán felhasználható.
(#) Laci66 válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 7, 2023 /
 
Szia!
Kösz, már tárgytalan a kérdés. A boltban pont a lényegesebb alkatrészekből (IRFP) fogytak ki ezért máshol rendelek. Egyébként a terv az volt hogy 3 szál rézdróttal furatszerelhetővé alakítom.
(#) btamas81 hozzászólása Nov 10, 2023 / 2
 
Sziasztok!
Most lettem kész vele. Köszönet Alkotónak az L idomért!
Tegnap este már ment deszkán, ma délután bekerült a végleges helyére. Első benyomások jók. A becsataló kondik azért nem egyformák mert azzal még játszok. De nem nagyon hallok különbséget.
Az első kép a kiindulási állapot.
(#) btamas81 válasza btamas81 hozzászólására (») Nov 11, 2023 / 2
 
Tegnap este bevittem a helyére, hát elvérzett a JLH mellett. Vagyis a magasa mintha részletesebb lett volna a VF2nek, a mélye viszont gyengébb, a közép meg sehol.
Ma nekiálltam, az NE5534 helyett tettem be TL071-et, az előerősítőjébe a gyári delcon helyett kapott nichicont. Megint becuccoltam. Ha nem is 100%ig, de 95%ban olyan hangja lett mint a JLH-nak. Nagyon elégedett vagyok vele.
A csatoló kondikkal játszottam egy órát minimum. Volt benne kocka remix, sáaga remix, olyan mint a sárga remix, csak remix felirat nélkül, ezekből 100 és 250V-os, meg valami submini talán hitano, különbséget én nem hallottam. Pedig nagyon vártam, hogy valamelyik másképp fog szólni. De nem. Ja még annyi hogy nem az irf540/irf9540 pár van benne hanem irf630/9540. Valamelyik topicban olvastam, hogy inkább ez a párja, nekem bejött.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 26, 2023 / 9
 
KDmester 130W-os változatához készítettem egy másik paneltervet, ami hasonlít a régihez, de jobban illeszkedik a korszerű gyártástechnológiai lehetőségekhez.
A GND felület a két fokozatnál közös, így elkerülhetjük a földhurkolódás miatti fejtörést.
Igyekeztem úgy kialakítani a teljesítmény félvezetők környezetét, hogy az "L"-profilhoz, az alul lévő sík felülethez, vagy akár állított félvezető felfogáshoz is jól illeszkedjen (ehhez a panelt el kell vágni).
Mindhárom lehetőségről mellékeltem vázlatokat.
(#) Dr Endugu válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 3, 2024 /
 
Tisztelt Alkotó!
Ha lesz ebből a panelből eladó, két sztereo nyákot vennék!
Következő: »»   163 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem