Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vásárlás, hol kapható?
 
Témaindító: Gamo, idő: Okt 14, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   431 / 431
(#) sany válasza mnyugger hozzászólására (») Ápr 3, 2024 /
 
Itt már rég nem csak a piac dönt.
(#) Directors hozzászólása Ápr 4, 2024 /
 
Sziasztok!

Adott egy 2008-as 5 ajtós Grande Punto.

Szeretném az első ajtóban lévő hangszórókat erősítőről hajtani.
Arra gondoltam hogy az ajtókábel átvezetőn keresztól oldanám meg a kábelezést.
Hol kaphatnék szerintetek ebbe való érintkezőket, illetve mi lehet ezeknek a pontos neve ?
(#) bbb válasza Directors hozzászólására (») Ápr 4, 2024 /
 
Link

Ha már bent vannak a (gyári) hangszórók és amúgy is ezen keresztül kapják a jelet, akkor minek kell még érintkező hozzá? Csak keresd meg melyik az és a vezetéket kösd át az erősítőre!
(#) bbb válasza mnyugger hozzászólására (») Ápr 4, 2024 /
 
Kiküldték a levelet, kötelező a postát feltüntetni a webshop oldalán, mint választható opció. Persze akinek szerződése van velük, az kiírhatja azt az árat is, amire szerződött (általában ez jóval magasabb, mint a tájékoztató levél 1990 és 990 forintos díjai). "Természetesen" ezt elég faramuci módon megfogalmazva virágnyelven írták le a levélben, és telefonon voltak hajlandóak elmondani. Cserébe megírták, hogy ha beregisztrál náluk a kereskedő, akkor megkapja ezt a 990/1990 díjat, mint lehetőséget. Ha korábban volt velük szerződésed és beregisztrálsz, akkor pedig új szerződést küldenek már ezekkel a díjakkal. Mindezt csak elvileg, mert az elmúlt két hétben még nem sikerült ezt a módosított szerződést megkapni tőlük.
Nagy kedvencem viszont az, hogy ezzel az új díjszabással együtt ebben a "szolgáltatáscsomagban" már nincs benne a "háznál felvétel" szolgáltatás, azaz a csomagokkal a kereskedőnek bizony be kell battyognia a postára...
(#) Directors válasza bbb hozzászólására (») Ápr 4, 2024 /
 
A gyári hangszórók ki lesznek cserélve új, nem gyári hangszóróra. Szeretnék vastagabb kábelt húzni nekik.
Illetve több érintkezőt is felhasználnék, hogy ne csak 1 érintkező legyen használva.
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2024
(#) pipi válasza bbb hozzászólására (») Ápr 4, 2024 /
 
Elég érdekes lesz hogy a pl. a TME hogy battyog be a .hu postára a csomikkal
(#) Skori válasza pipi hozzászólására (») Ápr 4, 2024 /
 
A TME helyében GLS-el elküldeném a postára, hogy az szállítsa ki a címre, már ha akad majd olyan ügyfél, aki az ilyen típusú szállítást (és annak a költségét) választja... Persze ez így bonyolultabb, de annak a néhány megrendelőnek, aki a teszt kedvéért (vagy bármi okból) mégis ezt választja meg lehet tenni.
(#) tufatofu válasza Skori hozzászólására (») Ápr 4, 2024 /
 
Szerintem inkább elbúcsúzhatunk egy széles palettával rendelkező, kis felhasználókat is kiszolgáló, minőségi megbízható cég árukészletétől, mert az a gyanúm, hogy nem fog a kiforrott logisztikáján változtatni, és kellemetlenséget a nyakába venni azzal, hogy néhányan a postát választanák megrendeléskor. Már csak azt nem értem, miért nem lehet tiszteletben tartani, hogy egy cég kivel szeretne szállíttatni?
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2024
(#) Bakman válasza tufatofu hozzászólására (») Ápr 5, 2024 /
 
Nem kell izgulni. Érdeklődésemre elmondták, négy - hat hét alatt megoldják a dolgot.
(#) tufatofu válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 5, 2024 /
 
Nem izgultam.
(#) antikzsolt válasza bbb hozzászólására (») Ápr 5, 2024 /
 
Ha jól tudom van havi minimum csomag is amit ha nem érsz el több százezres kötbért kell fizetni. Erre azért figyelj oda.
(#) bbb válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 5, 2024 /
 
Nem az én szerződésem szerencsére, én a hamvaikat sóval szórnám be...
(#) dB_Thunder válasza Skori hozzászólására (») Ápr 7, 2024 /
 
Hogy az ott fönt, szurkálná fel egyesével sasliknak villámjára a TME vezetőségét, akik ezt a döntést hozták!
Idézet:
„Március 28-tól felfüggesztjük az egyéni vásárlóknak történő értékesítést.”

Ha bejelentkezek még keresni se tudok!! Gondoltam elmentek magamnak egy alkatrészt későbbi megvételre, hát nem!!
Idézet:
„Katalógus nem áll rendelkezésre
A katalógus csak céges ügyfelek számára érhető el”


Valakinek van valami értelmes alternatívája a TME helyet?? Vettem volna pár ESR kondit tévébe..
(#) pipi válasza dB_Thunder hozzászólására (») Ápr 7, 2024 /
 
ESR kondit szerintem bármelyik alkatrészboltban kapsz. Mi a baj pl Hestore, Lomex, Hq stb-vel?
(#) Massawa válasza dB_Thunder hozzászólására (») Ápr 7, 2024 /
 
Lehet, hogy rá lettek kényszeritve mert magánszemélyek esetében nem tudják elszámolni az ÁFÁt, illetve lehet, hogy a kedves lengyel kormány egy sereg akadályt állitott ebbe.
(#) dB_Thunder válasza pipi hozzászólására (») Ápr 7, 2024 /
 
Én a TME-nél eddig csak drágább boltokat találtam, ráadásul az alkatrész bázis is jóval szűkösebb.
Régen RET-ből vettem sokat, mert szegeden laktam, most múltkor a HE-ből, mert épp volt olyanuk ami kellett. Nagy ritkán Farnell, vagy RS. A többit nem ismerem!!
Most vennék a kondik mellé egy ilyet is: https://www.tme.eu/hu/details/sv-soic20-5/meroklipszek/
Illetve egy ESD-s szortiment is kellene a tranyóimnak, kisebb feteknek! Épp elkapott a rendrakási láz
A cégem nevében szoktam a TME-ről rendelni, de ahogy most áll a pénzügyi helyzet nem fogunk.
(#) Udvari Zsombor válasza dB_Thunder hozzászólására (») Ápr 7, 2024 /
 
Én eddig kizárólag a HEStore-tól rendeltem, velük meg vagyok elégedve, az én igényeimet eddig mindig tudták teljesíteni, GLS küldéssel villámgyorsan nálam szokott lenni a rendelés még Pesttől ~200km-re is. Nézz szét náluk, "csomagolás és tárolás" kategória is van.
(#) Bakman válasza dB_Thunder hozzászólására (») Ápr 7, 2024 /
 
Elvileg 4 - 6 hét, és megoldják (az ügyfélszolgálat hívott fel). A kötelezően felajánlandó Postai lehetőség miatt van, ennyi idő kell, amíg felépítik a rendszert. Azután minden menni fog, mint régen. Perpillanat csak emiatt vannak a magyar magánszemélyek tiltólistán. Nyílván ők sem a saját pénzük ellenségei csak kicsit elaludtak.
(#) dB_Thunder válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 7, 2024 /
 
Ez jó hír!!
Mi ez a mizéria egyébként a postával???
(#) dB_Thunder válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 7, 2024 /
 
Én, mint írtam, nemrég rendeltem a HEStore-ból, először. Volt amiből nem volt (annyi) a polcon, egy hét is eltelt, mire összefújta a szél...
Nem nevezném negatív élménynek, de nem volt pozitív! Jó lenne látni a valós raktári mennyiséget....
(#) Bakman válasza dB_Thunder hozzászólására (») Ápr 7, 2024 /
 
Kormányrendelet. Minden webáruháznak kötelező felajánlania a postai kézbesítést magánszemélyek részére. A rendelet március 28-án lépett életbe, nem véletlen a TME oldalán olvasható dátum. Az, hogy ez jó-e vagy sem, van-e értelme vagy nincs, mindenki döntse el maga, nem ide tartozik. Ennyi a történet, nem több. Addig haver céges kontójára kell rendelni.
(#) Udvari Zsombor válasza dB_Thunder hozzászólására (») Ápr 7, 2024 /
 
Én mindig csak olyat rendelek, ami éppen van raktáron, különben várhatok, mire ismét megy hozzájuk a beszállító az újabb adag termékkel.
(#) dB_Thunder válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 8, 2024 /
 
Idézet:
„Minden webáruháznak kötelező felajánlania a postai kézbesítést”

Az hiányzott nekem a teljes képhez, hogy a magyar posta szolgáltatásait kell feltüntetni!
Nekem az összes futár, postás

https://virtualjog.hu/2024/02/16/kotelezo-lesz-az-mpl-lel-szallitan...hopnak
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2024
(#) jani1987 hozzászólása Ápr 12, 2024 /
 
Ki hol szokott hangszórót venni? A mélynyomó membránját azóta sem cseréltem ki sőt a szomszéd asszony munkahelyén sincs ebben a méretben.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 12, 2024 /
 
Például itt.
De lehet sokfelé máshol is, tudom hogy írtál annó valamit, csak már elfelejtettem hogy mi volt a kiindulópontja a kérdésednek.
(#) tufatofu válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 12, 2024 /
 
Én hangszóró alkatrészeket innen szoktam venni, mert itt mindig minden is van.
(#) dB_Thunder válasza pipi hozzászólására (») Hé, 19:23 /
 
Idézet:
„ESR kondit szerintem bármelyik alkatrészboltban kapsz. Mi a baj pl Hestore, Lomex, Hq stb-vel?”


Hát ez az, hogy NEM KAPOK!!
Most néztem a HQ, és Lomex kínálatát! Náluk nem kapok polimer elkót, és ide a hagyományos low ESR kondik nem jók! Számomra ez két bolt így elbukott
Egy hagyományos low ESR elkó 220µ/16V kb. 240mΩ ESR-rel! A polimer verzió meg 13mΩ !!
A HEStore-ban van, de 100Ft-tal drágább darabja mint a TME!!
Még az RS-ben láttam jó áron, Farnell szintén drágább.

https://www.tme.eu/hu/katalog/?queryPhrase=16SEPC220MD&productL...000014
https://www.hestore.hu/prod_10045583.html
https://hu.rs-online.com/web/c/?searchTerm=+16SEPC220MD
https://hu.farnell.com/c/passive-components/capacitors/polymer-capa...C220MD
A hozzászólás módosítva: Hé, 19:24
(#) pipi válasza dB_Thunder hozzászólására (») Hé, 19:26 /
 
Ennyire háklis a tévéd milliohmokra?
(#) dB_Thunder válasza pipi hozzászólására (») Hé, 20:36 /
 
Én nem tudom mert nem próbáltam!
De ha a "hagyományos" ESR érték táblát veszem alapul, akkor az összes kondi jó benne!!
Szkóppal néztem a 12 voltot 1 p-p voltos szőr volt a DC-n! Szerintem az nagyon sok!!
Következő: »»   431 / 431
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem