Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLT-02 analóg forrasztóállomás
Lapozás: OK   123 / 123
(#) proli007 válasza Black7275 hozzászólására (») Márc 1, 2021 /
 
Ha már megépítetted, akkor kissé macerásabb a dolog. Először is három tápfeszültség van a 24V-on felül. +8V, +5V, és -5V.

- A +8V-al nincs gond, azt a 7808 stabi elő tudja állítani.
- A +5V már gond, mert a 7107 fogyasztása már tetemes, a sima 7805-el már "füstölne rendesen". Azt valami kis DC/DC konverterrel lenne célszerű előállítani. Esetleg a 7805-nek van kapcsolóüzemű verziója, azt beépíteni.
- A -5V fogyasztása csekély, így az előállítható az adatlap 10. ábrája szerint is, vagy mint ahogy Attila máshol megoldotta cél IC-vel..
- Az OK1 optocsatolót és a Triac-ot el kell hagyni, és helyette egy Fet-et kell alkalmazni. Tekintve hogy az LM324 8V táp esetén legfeljebb 6V kimeneti feszültséget ad, célszerű Logic bemenetű pld. IRLR2905-ös Fet-et némi hűtéssel alkalmazni.
(#) Black7275 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 26, 2021 /
 
Köszönöm a segítséget de vegül nem így építettem meg mert találtam egy transformátort. A transformátor 24V helyett inkább 30V jött ki ezért egyenirányítottam a triak utáni feszültséget és diódákkal 24V-ra csökkentettem. Lehet, hogy nem a legszakszerűbb megoldás de legalább egyszerű és így nekem az egész ingyen volt. Ja és nem elhagyagolható, hogy működik.


Még egy kérdésem lenne. Mivel a páka kábele nagyon merev, a régi pákám kábele nagyon jó minőségű ezért gondoltam kicserélem de az csak 3 eres a solomon páka kábele pedig 4 eres. Abból lehet bármi gond ha a hőelem egyik kábelét összekötöm a fűtőszál egyik kábelével?

A választ előre is köszönöm.
(#) proli007 válasza Black7275 hozzászólására (») Márc 26, 2021 / 1
 
Hello! Igen, lesz belőle gond. Pld. egy "K" típusú hőelem 40.6µV feszültséget ad le fokonként. Ehhez képest meg a páka Amperekkel fűt. Csak olyan szabályzóknál lehet ilyen dologgal operálni, ami a hőfok mérés alatt kikapcsolja (vagy szinkronizálja a mérés idejét) a fűtőtestet. Így az alatt a fűtőáram nem folyik.
(#) Black7275 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 26, 2021 /
 
Köszönöm a gyors választ.
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Aug 17, 2021 /
 
Helló kedves kollágák!

A JLT forrasztópákában, a Solomon*ban mi a típusa a hőelemnek? Meg tudnátok nekem mondani? Építenék egy PyroPrintert, illetve annak a fűtő egységét. Arra gondolta, hogy hőelemmel oldanám meg a visszacsatolást, a mérést. Azért esett a választás a hőelemre, mert a JLT-hez van egy nagyon stabil, jól bevált szabályzóm.

Köszönöm.
(#) Johnny0004 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Aug 17, 2021 /
 
Helló. K tipusú. Táblázat.
(#) Black7275 hozzászólása Aug 25, 2021 / 1
 
Mostmár megvan 6 hónapja, hogy megépült Attila86 által tervezett forrasztóállomásom. Minden tökéletesen működik vele. Mindenkinek ajánlom a megépítését.
Jövőre tervezek építeni egy JBC állomást vagy venni egy Weller WSP80-as pákát állomással.
Következő: »»   123 / 123
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem