Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » QFN tok (BGA forrasztás)
 
Témaindító: 7kaz, idő: Ápr 18, 2007
Lapozás: OK   9 / 9
(#) arion válasza hormi hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
Teljesen felesleges a 2000W, pláne fűtőszállal. A saját építésű gépemben, ami most már tökéletesen működik, egy 18x18cm-es infrakerámia lapot használok, 800W-os. Rex c-100 a vezérlő és szilárdtest relével hajtja meg a kerámia lapot. Felső fűtésnek 1600W-os hőlégfúvó? Ne vedd rossz néven de ez a kontárok megoldása. Ezzel max szétégetni tudod a lapot az alkatrészekkel együtt és még szét is fújni a miniatűr smd-ket. Ha mindenképp forró levegőt akarsz akkor venned kell egy forrólevegős állomást, amin a levegőmennyiség és a hőmérséklet is szabályozható. pl Aten 850D. Nekem ez adott volt, ezért nincs is szükségem a vezérelt felső fűtésre mivel az Aten tökéletesen bevált.
Igaz pár lapot és chipet tönkretettem mire kitapasztaltam mindent de hát a tanulópénzt meg kell fizetni.
Más:

Nagyon ajánlott jó minőségű anyagokból építeni a gépet és odafigyelni a belső felépítésére, a belső alkatrészek elhelyezésére és a gép szellőztetésére. Nekem CSAK 800W-os az alsó fűtés, de simán fel tudná gyújtani a házat ha nem ésszel tervezem és épitem meg., Csak egy példa:
Az infrakerámia lap egy aluminium "bölcsőbe" van ültetve amit kibéleltem közetgyapottal, és a saját lábain áll a gépen belül. A hőt lehetőleg el kell szigetelni mivel a gépen belül minden megolvadhat, plusz a megfelelő keresztirányú szellőztetésről (ventillátorok) is gondoskodni kell. Egy negyed órás üzem után is mennie kell a ventillátoroknak tehát a fűtés kikapcsolható kell legyen függetlenül a főkapcsolótól.
Ha nem igy teszel a bentreked hő okoz kárt a belső részekben. Negyed óra eltelte után a 3 ventillátor tetemes hőt húz ki a gépből, legalább 40 fokosat.
Még annyit: a megépítéshez nem árt egy műhely és megfelelő gépek amin az alkatrészeket legyártod. Konyha asztalon fogóval, csavarhúzóval neki se állj megépíteni a gépet.
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2016
(#) hormi hozzászólása Júl 12, 2016 /
 
Szia
Igen...igen és igen.....amit leírtál az mind igaz...
Sajnos én a saját káromon tanultam meg....
már teljesen mást építek...és csak minőségi cuccokból....
De ez szerintem egy folyamat amiből nagyon sokat is tanultam ...
(#) szucsistvan123 hozzászólása Nov 4, 2016 /
 
Üdv!
Volt már, hogy jól jött volna egy BGA (reball) forrasztó gép, és azon gondolkodtam, hogy házilag ez mennyire megvalósítható?
Hogyan működnek ezek a gépek? (a komolyabbak, mint amiket pl.: szervizekben használnak)
Google a barátomat néztem, de semmi értelmeset nem találtam! :/
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2016
(#) Thomas10100 hozzászólása Nov 10, 2016 /
 
Sziasztok!

Van egy régi laptopom amiben kivehető a videókártya. Kivéve elindul a laptop, betölti a windowst(induló hang minden hallható). Viszont ha be van rakva a videókártya akkor nincs kép, van mikor betölt a windows van amikor nem. De sok állás után képet is sikerült varázsolnom, vagy ha megnyomtam az egész videókártyát.
Elsőre végig akarom nézni a melette lévő mérhető dolgokat, de szerintem inkább a BGA chip engedett el.
Hogyan oldaható meg a levétel, hogy a nyák másik oldalán ne potyogjanak le az alkatrészek?
ATI X700-as videókártya.
(#) Zsolt50 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Nov 11, 2016 /
 
Ha a panelt és nem a panelon lévő alkatrészt alátámasztod, valamint a penelt nem mozgatod, ütögeted, stb akkor semmi nem esik le róla. Egy aláfűtés sem ártana. Plusz végig gondolni, hogy ki akarod cserélni a BGA-t vagy csak újraforrasztani.
(#) Thomas10100 válasza Zsolt50 hozzászólására (») Nov 11, 2016 /
 
Úgy néz ki szerencsére hogy nem is a BGA a rossz, megtaláltam a panelen azt a pontot ahol 1 ujjal nyomva jó. Itt átperzseltem meleg levegővel, a nagyobb forrasztásokat megfolyattam.

Most eddig úgy néz ki jó lett.
(#) devergo74 hozzászólása Nov 26, 2016 /
 
Sziasztok.
Szerintetek ez megfelelő lenne, alul fűtésnek MLINK 853A? Használ valaki ilyen készüléket?
(#) devergo74 hozzászólása Dec 8, 2016 /
 
Sziasztok.
Előző kérdésemre nem érkezett válasz, gondolom nem ismert egy készülék, ezért le is mondtam a vásárlásáról. Viszont lenne egy kérdésem, tudnátok valamilyen egyszerűen felszerelhető hőmérséklet kijelzőt ajánlani, amit feltehetnék, az általam készülőben levő alul fűtésre? Idáig multiméterrel mértem, de az kicsit macerás.
(#) arion válasza devergo74 hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Azért nem válaszolt senki neked mivel ez a topic pont ezzel a témával foglalkozik és mindössze 8 oldal az egész. Ha végig olvastad volna máris választ kaptál volna a kérdéseidre.

Egyébként: Rex C-100
(#) Lali24 hozzászólása Feb 10, 2017 /
 
Üdv mindenkinek! Bga forrasztáshoz milyen flux a legjobb, kinek mi vált be?
(#) arion válasza Lali24 hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Amtech NC-559-ASM
(#) hormi hozzászólása Máj 2, 2017 /
 
Üdv. Sziasztok!
Hol lehet vásárolni folyékony fluxot,megfizethető áron?
előre is köszönöm....
(#) hormi hozzászólása Máj 4, 2017 /
 
Arra gondoltam hogy van Amtech NC-559-ASM típusú fluxom és azt hígítom alkohollal...
Mit gondoltok jó lenne?
(#) dokidoki válasza hormi hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
Az pedig hő hatására szépen megfolyósodik... Ami ettől jobban folyik az már sokkk.
Van nekem Loctite X33-12I az meg igazán folyós... Lehet hogy olyat szeretnél, de igazából nem tudom mi az a feladat, ahol ennyire kell folynia.
(#) hormi válasza dokidoki hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
Szia
Bga tokozású ic-ék leszedésénél...
(#) dokidoki válasza hormi hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
Szerintem tökéletes rá, aláfolyik hiba nélkül. Csinálhatod úgy, hogy az egyik élét 'megfulxozod, és megdöntöd a panelt hőlégezés közben, és azt veheted észre, hogy az alsó élén szépen kifolyva megjelenik. Így biztos lehetsz benne, hogy teljesen aláfolyt. Ekkor már vízszintbe hozhatod a panelt.
A hígabb anyagban sok az oldószer, és hő hatására ez gyorsan semmivé párolog, 's csak kevés hatóanyag marad alatta. Az ominózus sűrűbbnél meg nincs ilyen hiba. Pont a leszedésnél jó ez.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2017
(#) hormi hozzászólása Máj 5, 2017 /
 
Okés... Azt hiszem így fogom csinálni.
Köszönöm!
(#) Joy hozzászólása Jún 28, 2019 /
 
Kihalt a topic, de azért megkérdezem, hátha.
Jó minőségű BGA forrasztást tud valéaki Debrecenben?
Következő: »»   9 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem