Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lemezjátszó előerősítő
 
Témaindító: patexati, idő: Máj 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) oregtamas0202 válasza perlaci hozzászólására (») Okt 31, 2008 /
 
Üdv .Gondolom lemezjátszók vagy Tesla cimszó alatt ill. SAPHIR tipusok között ,mivel a betéten is ez van.
(#) perlaci válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Okt 31, 2008 /
 
Sajnos még nincs fenn, mennyi ideje adtad oda a rajzokat érdemes várnom?
Köszi Laci
(#) perlaci hozzászólása Nov 1, 2008 /
 
Kipróbáltam a lemezjátszót amit csináltam, elég jól szól. Simán rákötöttem az erősítő magnó bemenetére. Kicsit keveseltem a mélyeket ezért ahogy ajánlották 1Kohm lezárás és utána RIAA korrektor. Fantasztikusan jó lett a hangképe. Holnap kipróbálom több lemezzel és régi 78-as lemezekkel is. Még a tányérra kell valamit raknom mert a gumija tönkre ment. Sajnos parafám 5mm vastag van és az ide sok, pedig biztos nagyon jó lenne. Ha teljesen elkészül valahova felteszem a készítés fázisait és az eredményt.
(#) perlaci hozzászólása Nov 4, 2008 /
 
Nincs valakinek REVOX riaa korrektor nyákja ? Ezt szeretném beleépíteni mert igen jó hangja van. Ezt használom a másik lemezjátszómhoz is. Saját készítésű még srác koromból, de nyákom már nincs hozzá pedig jó pár darabot csináltam belőle másoknak is.
(#) lapose válasza perlaci hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
Szia!

Erre gondolsz?
(#) perlaci válasza lapose hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
Igen
A többi oldal is megvan? Légyszi tedd fel vagy küld el privátra. Nekem az eredeti rajz van meg, összehasonlítanám. És nyák van e vagy tudsz valakit akinek van?
Köszi
(#) lapose válasza perlaci hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Szia!
Benne van, ez egy többoldalas dokumentum!
Ezzel tudod megnézni!
Bővebben: Link
(#) CHZ válasza perlaci hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Magnóbemenet nem igazán ok kristály PU. fogadására , ha sorosan bekötöttél volna kb. 470K ellenállást akkor a basszusa is megjött volna .
De jobb az a megoldás amit fentebb javasoltam , már te is hallottad a különbséget ....
(#) perlaci válasza lapose hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Köszi
Nem láttam a szememtől és elfelejtettem lapozni a dokumentumban.
Ezt csináltam meg fantasztikusan jó hangú szerkezet csak nyák kéne hozzá. Lehet megpróbálom a képen lévőt kinyomtatva átmásolni.
(#) GrossenMan hozzászólása Szept 13, 2010 /
 
Sziasztok!

a segítségeteket szeretném kérni, hogy az erősítőmön van egy kapcsoló MM-MC? Ez mire való?

Köszönöm a választ!
(#) szamóca válasza GrossenMan hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
MM=Mozgó mágneses
MC= Mozgó tekercses
Alapjában két különböző jelfeszültséget szolgáltató hangszedő, ahol a működési elvből kifolyólag a MC típusnál a tekercs kis menetszáma (tömege) miatt kisebb jelfeszültséget szolgáltat mint a mozgó mágneses társa, ezért elő-előerősítést, illesztést is igényel. Nos ezt kapcsolod rá ezzel a kapcsolóval.
(#) Eazy hozzászólása Szept 16, 2010 /
 
Sziasztok!

Megvettem első lemezjátszómat, egy Pioneer PL100-at a 80-as évek elejéről. RCA kimenetes, amit összekötöttem az erősítőmmel, de a hang nagyon halkan és hangszínek nélkül megy át. Ezen előerősítővel tudok segíteni? Mit tudnátok jóáras kategóriában ajánlani megoldásképpen?

Köszi! Balázs
(#) kadarist válasza Eazy hozzászólására (») Szept 17, 2010 /
 
Szia!
Az erősítő PHONO- bemenetére kell kötnöd a lemezjátszót. Ha nincs ilyen bemenet az erősítőn, akkor építened kell egy RIAA-korrekcióval ellátott előerősítőt az erősítődhöz.
(#) Eazy válasza kadarist hozzászólására (») Szept 17, 2010 /
 
Szia!

RCA bemenetem van az erősítőn nem PHONO, és így kerekedik ki a leírt eredmény.
Szerintem szólnia kéne rendesen, de max hangerőn lehet épphogy hallani valamennyire. Köszi, Balázs
(#) kadarist válasza Eazy hozzászólására (») Szept 17, 2010 /
 
A lemezjátszó alapból nagyon kis feszültséget szolgáltat, azért halk még max. hangerőn is. Előerősítő kell a lemezjátszó kimenete és az erősítő bemenete közé.
(#) Eazy válasza kadarist hozzászólására (») Szept 17, 2010 /
 
Értem, köszi.

Tudtok nekem ajánlani megoldást a beszerzésre? Csak vaterán látok ilyen kütyüket, de majd 10 ezerért, annyi volt a lejátszó is.
(#) lapose válasza Eazy hozzászólására (») Szept 17, 2010 /
 
Szia!

Ha építeni szeretnél ebben a topikban is van egy-két kapcsolás, vagy itt nézz még szét: Bővebben: Link
Ha venni szeretnél KIT-eket pl.: Bővebben: Link
Vagy: Bővebben: Link
Ha készet szeretnél venni pl.:Bővebben: Link
(#) LOmmPA hozzászólása Szept 23, 2010 /
 
Tiszteletem mindenkinek!

Én egy igencsak vájtfülű' emberke vagyok és elhatároztam, hogy építek egy csöves riaa korrektort, hogy rádióba tudjak igazán brutális minőségű hangot szolgáltatni, nomeg saját élmény szempontjából is fontos lenne. A segítségeteket szeretném kérni, egy még megfizethető csöves előerősítő építésében. Előre is köszönöm!
(#) lapose válasza LOmmPA hozzászólására (») Szept 23, 2010 /
 
Szia!

Ebben a topikban van kapcsolás:Bővebben: Link
(#) LOmmPA válasza lapose hozzászólására (») Szept 23, 2010 /
 
Köszönöm a gyors választ!

Időközben találtam egy rajzot a neten:

http://users.otenet.gr/~%20athsam/Circuits/Tube_Phono_preamp.gif

Meg is tetszett a dolog, épp csak azt nem tudom, hány voltot kell adni a csőnek... néztem az ECC83 adatlapját, de abból nem tudtam kihámozni mennyi kéne neki. Vannak benne példaáramkörök, ott audio erősítőként minimum 200V kell neki... Tanácstalan vagyok mint egy kisközség...
(#) kadarist válasza LOmmPA hozzászólására (») Szept 23, 2010 / 1
 
Szia!
Itt egy másik kapcsolás, feszültségértékkel: RIAA preamp. A kondenzátorok feszültségtűrését alkalmazott tápfeszültséghez kell méretezni (400V=).
A rajzodhoz tartozó írás: Three Tube PHONO (RIAA) Preamplifiers with ECC83
(#) koko06 hozzászólása Feb 13, 2011 /
 
Sziasztok!

Sikerült hozzájutnom egy Sanyo b2 lemezjátszóhoz. Ehhez szeretnék valamilyen előerősítőt venni/építeni.

Egy csöves előerősítő megépítése mennyibe kerül? Lehet valahol KIT-ben kapni, mert nagyon jó lenne ha nem kellene nekem összevadászgatnom a hozzávalókat.

Olyat szeretnék csinálni, ami egy későbbi esetleges Lenco L75höz denon 103 vagy 110 fejjel is működne.

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) MrBrown hozzászólása Feb 9, 2017 /
 
Sziasztok,
Meg tudná mondani valaki hogy a Luxman PD-284-hez MM vagy MC RIAA kell?
köszönöm, barna
(#) uniman válasza MrBrown hozzászólására (») Feb 9, 2017 /
 
Hello! Igen, rögtön megmondjuk, amint kiderül, hogy milyen hangszedő van jelenleg beleszerelve... Ugyanis azt bármikor bármelyikre ki lehet cserélni. De erősen kétlem, hogy mozgótekercses típus (MC) lenne benne. Ez ritka, mert rendkívül drága portéka.
HOPPÁ...két helyen kérdezni ugyanazt?
Most már megvárjuk az Audio Technica hangszedő pontos típusát...
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2017
(#) feczal hozzászólása Júl 19, 2022 /
 
Sziasztok!
Szereztem egy pár szovjet 6H8C (6SN7) elektroncsövet és szeretnék belőle építeni
egy lemezjátszó előerősítőt MM hangszedőhöz.
Az a kérdésem hogy valakinek van -e kapcsolási rajza ilyenhez? mert a neten csak
ecc83 hoz találtam.

Előre is köszi!
(#) kistee válasza feczal hozzászólására (») Júl 19, 2022 /
 
Mindkettő kettős trióda, tehát funkcióra ugyanazok. A foglalat, a bekötés, a munkaponti adatok lehetnek eltérőek, ezeknek utána kell nézni, szükség szerint korrigálni. De a kapcsolási rajzok alapvetően mindkettőhöz (elvileg) jók.
(#) CHZ válasza feczal hozzászólására (») Júl 20, 2022 /
 
6SN7 erősítése kicsi, ezért nem alkalmazzák lemezjátszó erősítőkben, de több cső használatával nagyobb erősítés is elérhető. Egy darab használata esetén max. 100mV kimeneti szintet saccolok, ami nem lesz elegendő sok erősítő meghajtására
(#) feczal válasza CHZ hozzászólására (») Júl 20, 2022 /
 
Köszönöm a segítséget! Megpróbálom a kimenetet átküldeni még egy fokozaton és akkor talán jó lesz az erősítés
(#) CHZ válasza feczal hozzászólására (») Júl 20, 2022 /
 
Ha van elegendő csöved akkor jó lehet.
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2022
(#) feczal hozzászólása Júl 21, 2022 /
 
Cső az akad bőven
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem