Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » USB-s töltő kocsiba/motorra
 
Témaindító: vlevi, idő: Máj 26, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 4
(#) ferci válasza CRU3L hozzászólására (») Aug 8, 2016 /
 
Szia!
Maradj csak az 5-28 voltosnál, a 12-24-es biztosan nem lenne jó 6-7 volt bemenőre.
Ha annyira kell feszmérő, azt találsz pár százasért és megy az az akkudról is és mellérakod.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2016
(#) Iszkakof István válasza Jostee hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
Szia. Nekem is van egy ilyen töltőm, azért érdekelne, hogy ha még emlékszel, hogyan oldottad meg?
(#) JAMAL hozzászólása Jún 21, 2023 /
 
Sziasztok!

Szeretnék motorkerékpárra egy sima USB töltőt rakni, viszont olyan töltőket árulnak főleg amihez nem jár plusz biztosíték. Az lenne a tervem, hogy az akksi után a pozitív ágba bekötök egy sima klasszik késes lengőbiztosítékot. Kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben mekkora biztosítékot kell belerakni a foglalatba?

Ugye a bemenő feszültség 12V a kimenő meg papír szerint 5V és maximum 2,1 A
Középiskolából pörögnek a képletek előttem, R=U/I , P=U*i na de itt meg is állt a tudomány, hogy hogyan jön ki hogy mondjuk 5A-es biztosíték a tuti..

Tud ebben valaki segíteni?
kösziiii
(#) Bakman válasza JAMAL hozzászólására (») Jún 21, 2023 / 1
 
5 V * 2 A = 10 W

10 W / 12 V = 0.83 A

Számoljuk bele a tápegység veszteségét, 12 V-ról felvesz 1 A-t teljes terhelés mellett. A 12 V is ingadozik, változik az áramfelvétel. 2 A-es lomha biztosítéknak elégnek kell lennie.
(#) robis01 válasza JAMAL hozzászólására (») Jún 22, 2023 /
 
Szerintem a EU szabványok nem engedik meg hogy ne legyen benne biztosíték. Legfeljebb a gyártó SMD kivitelűt tesz bele, így ha leold a biztosíték akkor az átlag használó nem javít, hanem új adaptert vesz. Ezért ha akarsz elé tenni egy biztosítékot annak kisebbnek/gyorsabbnak kell lenni mint a beépített.
Mondjuk ha leold a biztosíték annak oka is van, tehát javítani is kell majd az elektronikát. Kérdés az hogy a javítás, vagy a csere olcsóbb.
Következő: »»   4 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem