Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC komparátor
 
Témaindító: jon@, idő: Nov 14, 2005
Lapozás: OK   1 / 1
(#) jon@ hozzászólása Nov 14, 2005 /
 
Sziasztok

Valaki el tudná magyarázni, hogy a komparátor biteket hogy kell értelmezni?
Egy 16F627-est használok és a belső refernciát. Az adatlapban van táblázat hogy ha egy akkor nagyobb a külső feszültség ha nulla akkor kisebb stb., de azt is írja hogy valahogy a programnak kell számon tartania ezeknek a biteknek a változását,és akkor még ott van hogy invertálni is lehet a kimenetet. Ezek csak megszakítás alkalmával billennek át elvileg... Azt szeretném elérni hogy a program el tudja dönteni hogy a komp. bemenetén lévő feszültség merről közelítette meg a referenciát.
Előre is köszi
(#) bbatka válasza jon@ hozzászólására (») Nov 15, 2005 /
 
Én is tanulmányoztam a dolgot. Úgyanis egy NiMh aksi töltőn gondolkodtam, ami AD átalakító helyett komparátorral vizsgálná 16 lépcsőben a töltöttségi feszültséget. Aztán félre tettem az anyagot, de nem tudom hova, amit találtam a neten. Sajna csak csütörtökre tudom ígérni. Ez már a bonyolultabb programozási feladatok közé tartozik.
(#) jon@ válasza bbatka hozzászólására (») Nov 16, 2005 /
 
Szia

Köszi a választ. Nem gondoltam hogy ilyen nehéz. A neten nem nagyon találtam egyáltalán a komparátor használatával kapcsolatos példákat. Nem értem mi dönti el végül is hogy 1 v 0 lesz a kimenet. Ez nekem a PIC adatlapjából nem derül ki világosan. Azt szívesen venném ha elküldenéd amit találtál.A címem l.pi@freemail.hu.Előre is kösz.
(#) tibcsi válasza jon@ hozzászólására (») Nov 27, 2005 /
 
Hello jon@!

Sajnos nem tudok segiteni a komparatorral kapcsolatba.
En is 16F627 -et tanulmanyozom( mint kezdo kent )
Engem a A/D atalakito erdekelne, sajna nincs hozza megfelelo doksim, ha esetleg volna valami site, ahol tudnek infot talalni.
kosz
(#) Norberto válasza tibcsi hozzászólására (») Nov 27, 2005 /
 
Volna valami site...vagyis inkább úgy nevezném, hogy szerver

És itt található...

És a címe pedig:

Itt egy, mára már elavult cím szepelt.

Mikrokontroller könyvtárban van egy pár segítő doksi, azokban biztosan van szó az A/D-ről is...
(#) tibcsi válasza Norberto hozzászólására (») Dec 11, 2005 /
 
Hello Norberto!

Valahogy nem:no: tudok ramenni erre a site-ra.
Esetleg ha tudnal valami mast. Netan tudnal kuldeni valahogy (emil), egyeb A/D doksit.
Koszi!
(#) jon@ válasza tibcsi hozzászólására (») Dec 11, 2005 /
 
Szia!

Ezt az oldalt nézd megitt. Szerintem nem rossz.
(#) futlac hozzászólása Jan 16, 2017 /
 
Elnézést, hogy nem pont ide való a kérdésem.

PIC16F628A-val dolgozom most szeretnék kristály helyett RC oszcillátort.Az adatlapon találtam kapcsolási rajzot, de azt nem találom, hogy a config-ba mit kellene írni?A XT helyett az RC nem elég.
Köszönöm segítségeteket!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem