Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémák
Lapozás: OK   316 / 316
(#) lukovicsek válasza teglascs hozzászólására (») Csü, 21:03 /

Az valamelyik vízszelepet nyithatja mert 2 van benne, először az egyik enged egy kicsit aztán a másik tölti fel a gépet teljesen, s ha a másik nem müködik akkor nincs a gép teljesen feltöltve, a táblázat szerint ez a hibakód.. Nem kap vizet !!
(#) botesz válasza teglascs hozzászólására (») Csü, 21:03 /

Nem,de egyszerűbb ha kiszeded(max 4 csavar) és úgy nézed meg.
(#) lukovicsek válasza lukovicsek hozzászólására (») Csü, 21:11 /

És valószínü, hogy a szelep tekercse is zárlatos ugyhogy először azt csere.
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Csü, 21:18 /

Igen azt nem írtam hogy először meg kéne nézni hogy mit vezérel a triac csak írta hogy utána nem forgat azért gondoltam a motorra...
(#) teglascs válasza lukovicsek hozzászólására (») Csü, 21:26 /

Köszönöm szépen, hogy megnézted a hibakódot.
Én a gép fedelét felnyitva azt láttam, hogy 3 mágnesszelep van a bejövő víz ágon:
- az egyik a mosószeradagoló előáztató(?) részéhez megy,
- a másik a mosóporos részhez,
- a harmadik pedig az öblítős rekeszhez.
Ezek szerint az üst feltöltése két szelep együttes munkájának az eredménye.

Véleményed/-nyetek szerint érdemes-e megpróbálni a gépet (próbaként) a mosószer adagoló felől vízzel feltölteni ("slaggal" pl. ))), hogy kiderüljön, hogy tényleg az alacsony vízszint a hiba oka?
(#) botesz válasza teglascs hozzászólására (») Csü, 21:28 /

Természetesen megpróbálhatod.
(#) teglascs válasza botesz hozzászólására (») Csü, 21:30 /

Botesz, azt hiába kérdezted volna, hogy mit vezérel a triac, ennyire nem értek hozzá, és rajzom sincs.
Viszont az, hogy a motor nem mozdul a víz betöltése alatt, az nem gyanús? Nem kellene már akkor is mozognia a dobnak...?
A hozzászólás módosítva: Csü, 21:37
(#) botesz válasza teglascs hozzászólására (») Csü, 21:31 /

Gépenként változik.De általában a víz betöltése után indul a motor.
(#) teglascs válasza botesz hozzászólására (») Csü, 21:36 /

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet, további szép estét.
(#) lukovicsek válasza teglascs hozzászólására (») Csü, 22:40 /

Hát igen ez még a régi tipus ahol minden rekeszhez jár egy szelep, be kell kapcsolni a gépet és tölteni fel vízzel, a samsung addig nem indul amig nincs meg a vízszint, ha cseréled a triacot akkor a körülötte lévő elenálásokat be kell mérni mert sokszor azok is elszálnak a tric-cal.
(#) p100 hozzászólása Szo, 22:43 /

Sziasztok!
Van egy Whirlpool AWT 22841-800 típusú mosógépem, amelynek mosás közben (de csak a mosás műveletnél, tehát öblítésnél centrifugázásnál nem) nagyon melegedett az oldala, illetve elég kellemetlen szag is volt a fürdőszobában. Levettem az oldalát, s akkor láttam, hogy a fűtőbetétből kijövő egyik vezeték, ami szerintem a fűtőbetétben lévő termosztáté, el van szakadva, valamint a fűtőbetét két kivezetése közül az egyiken eléggé el van szenesedve a csúszósaru és a vezeték.

Arra gondoltam, hogy a termosztát vezetékének szakadása (ami inkább törés, ugyanis a vezeték nem egy szokványos vezeték, hanem inkább egy szigetelt külsejű nagyon vékony cső) miatt nem üzemelt a termosztát, így a fűtőbetét "túlfűtötte" a vizet, s ettől melegedett a mosógép oldala (illetve ez a folyamatos fűtés égette el a betét végén lévő érintekő vezetéksaruját).

Az elszakadt/eltört vezetéket (kis szigetelt csövet) összekötöttem (csúszósarus megoldással összedugtam, majd szig. szalaggal betekertem), azt remélve, hogy ezzel meg is oldottam a problémát. Sajnos nem jártam sikerrel, mert most meg egyáltalán nem melegíti a vizet.

Mi lehet a gond?? Amikor a fűtőbetét két kivezetésére ráteszek egy multimétert, akkol valamilyen ellenállás-értéket kell tudnom rajta mérni, vagy pl. szakadásvizsgálat közben sípolnia kellene? én 54 Ω-ot mérek rajta.
(#) botesz válasza p100 hozzászólására (») Szo, 22:47 /

Arra tudok következtetni a szigetelt külsejű nagyon vékony csőből,hogy az egy gőztenziós termosztát(vagy mi a neve).Ha elszakad vagy eltörik a cső akkor kiszökik belőle a gáz->kuka.A fűtőbetét vezetékéből vágj vissza hogy ne az elégett oxidos részen legyen csatlakoztatva a betéthez mert újra el fog égni.Ha rárakod a multit akkor sipolnia kell a betét két csatija közt.
(#) Atti128 hozzászólása Vas, 17:21 /

Helló Mindenkinek!

Valaki cserélt már ilyent? AWT 2287-es mosógépé lesz ha lesz.

Köszi: Attila
(#) p100 válasza Atti128 hozzászólására (») Vas, 22:14 /

Egyelőre fel sem ismerem, hogy ez milyen alkatrész
(#) laccika77 válasza Atti128 hozzászólására (») Hé, 7:55 / 1

Igen, nem túl bonyolult dolog de néhány dologra figyelni kell. A hozzá kapott csavarok helyett jobb lenne szegecs. Minimális hej van a dob és az üst között, és a kiálló csavarok beleér(het)nek a műanyag üst oldalába! Ha befelé állnak a csavarok akkor szétszedik a ruhát.
(#) laccika77 válasza p100 hozzászólására (») Hé, 7:56 /

Dobtengely , el szokott törni.
(#) kasznai hozzászólása Hé, 8:10 /

Sziasztok!
Bosch WAB20262BY típusú mosógépről mi a véleményetek, illetve általánosságban a Bosch mosógépekről? Vásárlás előtt vagyok
Köszönöm a segítséget
(#) botesz válasza kasznai hozzászólására (») Hé, 8:35 /

Elèg új széria.Szerintem hesztett üstös vagyis hs csspágyas lesz nehéz lesz cserèlni.A többi meg ugyanolyan.Ezek 5 évre vannak tervezve és nem is bírbak ki ennèl nagyon többet.Én inkább vennèk szervíztől egy használt Miele negyedennyiért.
(#) Atti128 válasza laccika77 hozzászólására (») Hé, 9:53 /

Igen. Köszönöm ezek érdekeltek. Szegecsről: popszegecsre gondolsz vagy valamilyen 2 darabból állóra? ha 2 darabú hogy nittelted al a fejét? köszi.
(#) kasznai válasza botesz hozzászólására (») Kedd, 11:58 /

Szia!
Köszönöm a tanácsodat. Van egy Miele gépem ami valószínű fűtőszál zárlatos és pécsen senki sem meri bevállalni. Én meg nem értem, hogy lehet kiszedni. Valószínű a dobot ki kell venni hozzá. Esetleg erre nincs ötleted?
Üdv
Gyula
(#) botesz válasza kasznai hozzászólására (») Kedd, 16:55 /

Én bevàllalom.Már többször javítottan miele gèpet.Nem kell kivenni a dobot de elèg macerás.Biztos hogy rossz a betét?
Következő: »»   316 / 316
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2014. Szept, 24. Sze
2:26:57
Jelenleg 49 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu