Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémák
Lapozás: OK   317 / 317
(#) laccika77 válasza fektom hozzászólására (») Szo, 17:29 /

Nem lehet,hogy még fűtött mikor mérted? Mosás ciklus végén mikor kinyomja a vizet meg kell mérni egy maghőmérővel.
(#) fektom hozzászólása Szo, 18:40 /

A régi HIM mosógépekben úgy tudom úgy van, hogy áztat, mos és öblít. Tehát háromszor vesz fel vizet. Ez a mosógép csak kétszer vesz vizet (előmosás ki van kapcsolva!).

A program már jóideje ment, kb 5 perccel a víz kinyomása előtt mértem meg egy igen pontos hőmérővel. Szerintem tévedésre semmi ok. 40 fokra volt állítva. Még a kinyomócsonkot is megfogtam ami egy másik mosógép szerelésénél, szintén 40 fokon igencsak át volt melegedve. Itt ahhoz képest éppen csak melegebb volt mint hideg.

És még valami: nem tudom hogy viselkedik ez a mosógép melegítéskor: kikapcsolja a motort, vagy tudja egyszerre a mosást is és a melegítést is végezni? Ez azért fontos, mert a motor soha nem áll le 20 másodpercnél tovább.
(#) botesz válasza fektom hozzászólására (») Szo, 19:56 / 1

Természetesen egyszerre megy a motor a fűtéssel.Az hogy milyen a víz ami kifolyik azzal ne foglalkozz.Ugyanis ezek olyanok hogy a víz felfűtése után egy darabig ráfűtöget majd a végén már nem tartja fokon csak mos.Amikor felfűt akkor állítsd le és mérd meg hogy hány fokos a víz de több mint valószínű hogy NTC/hőfokszabályzó/programkapcsoló hiba lesz.Ez ha jól emlékszem hibrid kapcsolós és ilyen áll itthon nekem is.Beállítod 60 fokra és 30-40 fokon kikapcsolja a fűtést.
(#) fektom hozzászólása Szo, 21:17 /

Köszi a választ! Meg fogom nézni a kapcsolóit is. Ha nehézség van valamivel még jelentkezem.
(#) Atti128 hozzászólása Vas, 16:42 /

Helló Urak!

Ugyan még nem szedtem szét tehát lehet hogy egyértelmű lesz de ilyen hibát még nem hallottam:
Mosogatógép szárítás közben ( mikor forralja a vizet) hangos!
Mármint az ügyfél szerint hangosabban forralja a vizet mint eddig.
Valaki találkozott már ilyennel?

köszi: Attila
(#) Qju válasza Atti128 hozzászólására (») Vas, 19:45 /

Szia!
Ha a fűtőszál elkezd vízkövesedni akkor zajonghat forralás közben. Ezt nemcsak mosógép, bojler de egy egyszerű vízforralónál is lehet tapasztalni. A lerakódástól érdesebb a felület és így nagyobb buborékok tudnak keletkezni amik elpukkanva hangosabbak mint az aprók. Szerintem a kedves ügyfélnek kemény a vize
(#) botesz válasza Atti128 hozzászólására (») Vas, 20:02 /

Először is a mosogatógép a szárítás közben nem használ vizet!Tehát akkor biztos hogy nem az.
(#) lacccci hozzászólása Vas, 23:12 /

Sziasztok!
Segítségeteket kérném egy Indesit WISL 105 mosógéphez amelyen most 6 led villog - kódok közt
nincs ilyen! Semmilyen gombra sem reagál. Eddig egy idő után abbahagyta és lehetett mosni vele,
de a legutóbbi áramkimaradás óta nem tér észhez.
Visszaolvastam: panelhibát is írtak, illetve panel táp (kondi) csere. Van-e valakinek tapasztalata
e téren? Lengyel sorstárs tett fel videót róla, ami itt van.
Köszönöm előre is!
A hozzászólás módosítva: Vas, 23:15
(#) botesz válasza lacccci hozzászólására (») Vas, 23:30 / 1

Ez paneltáp tutti!Kiveszed a panelt és szerintem látni fogod hogy mit kell cserélni.Általában az összes kondit szoktuk cserélni de ha van egy kirívó(ami nem csak pupos hanem folyik is)akkor elég azt kicserélni ha mégse akkor a többit is.Amúgy típushiba illetve nagyrészt a felhasználó hibája!!!
(#) lacccci válasza botesz hozzászólására (») Vas, 23:36 /

Köszi a gyors választ! Két kérdés még ehhez kapcsolódva:
- az a problémám, hogy inkább szoftveres vagyok, mint hardveres, így ritkán forrasztok.
Tudtok valakit Bp-en, aki segítene "kondiilag"?
- mit értesz a "felhasználó hibáján"?
A hozzászólás módosítva: Vas, 23:37
(#) botesz válasza lacccci hozzászólására (») Hé, 9:33 / 1

Ezek az indesit gépek techikailag úgy vannak megcsinálva hogy amikor be van dugva a gép akkor a panel folyamatosan üzemel(melegszik) amit Te nem látsz.Csak annyit kéne tenni hogy amikor nincs használva kihúzod a 220 ból.Szerinem Te is meg tudod csinálni nem nagy cucc 2 lábat ki be visszaforrasztani.
(#) lacccci válasza botesz hozzászólására (») Hé, 11:43 /

Elkezdtem szétkapni a gépet és most bizonytalanodtam el teljesen...

Kiveszed a panelt... <-- itt az alant lévő vezérlő panelre gondoltál, ugye?
Mert azt megpróbáltam, de rohadtul nem lehet hozzáférni
(A fölső panelt kivettem, de abban meg nem volt egy darab kondi sem.)
(#) lacccci válasza lacccci hozzászólására (») Hé, 12:36 /

Közben találtam Jutyúbon videót róla
(#) botesz válasza lacccci hozzászólására (») Hé, 19:47 /

Igen pontosan az ami a videón van.
(#) lacccci válasza botesz hozzászólására (») Kedd, 9:52 /

Kicseréltem mindhárom elkót, összeraktam és gyönyörűen működik!

u.i.: borzasztó költségvonzata volt: a púpos (680 uF) kondi 125 Ft, plusz a két kisebb 50 Ft
(három szerelőt hívtam, 20-25 ezret mondtak a javításra, szerintem a fele lenne reális...)
Köszönöm még egyszer a segítséget!
(#) botesz válasza lacccci hozzászólására (») Kedd, 18:40 / 1

Ugye Ugye...Ennyit a márkaszervízekről.....
Következő: »»   317 / 317
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2014. Okt, 01. Sze
8:01:30
Jelenleg 264 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu