Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémák
Lapozás: OK   346 / 346
(#) botesz válasza vestits hozzászólására (») Csü, 11:34 /

Lehet hogy inkább az van hogy kap a panel áramot de nem megy.valószínű paneltáp lesz a rossz.
(#) vestits válasza botesz hozzászólására (») Csü, 12:31 /

Köszönöm a gyors választ. Megnézem és írok mi a helyzet! Egyébként annak mi a költsége kb?
(#) palko0125 válasza vestits hozzászólására (») Csü, 12:47 /

Szia!
Ahogy Botesz is írja táphiba lesz. A vezérlő ic, védőellenállás, esetleg induktivitás, valamit a pufferkondik cseréje, kb 1000ft a költsége. (Ha ic-t tudsz venni úgy, hogy nem kell postaköltség)
Üdv, Palkó.
Ps: szokott olyan gond is lenni, hogy a trafó primer tekercsén párhuzamosan van egy 250v-os zener és csak azt kell cserélni. Ezt úgy tudod kipróbálni, hogy elsősorban megméred a védőellenállás nem szakadt e, majd kiforrasztod a zenert és úgy próbálod meg. Ha működik, akkor csak zener csere.
A hozzászólás módosítva: Csü, 12:50
(#) vestits válasza palko0125 hozzászólására (») Csü, 12:50 /

Szia. Rendben köszönöm a hasznos segítségeket, ha nálam a gép megnézem ezeket és írok!
(#) Chipmunk1960 válasza vestits hozzászólására (») Csü, 14:25 /

Szia, Sajnos ilyen hiba nagyon sok van. Lehet oka a panel, de nem biztos, hogy csak cserével lehet javítani. Ha feltennél pár képet, előrébb lehetnénk. Talán meg tudnánk mondani, hogy hol, s mit kellene mérni. Nem tudom, hogy miért van az, hogy nem látom az előttem válaszolókat, csak miután elküldtem a sajátomat???
A hozzászólás módosítva: Csü, 14:27
(#) fektom hozzászólása Csü, 17:22 /

Sziasztok!

Zanussi ZWQ5100-ás mosógép panelje semmire nem reagál. A panelt a tokozatból kiszedtem, és az első képen látható kormot találtam. A panelt megfordítva (kimérve a távolságokat), a hüvelykujjamnál található alkatrészre esik a hiba ami a zárlat miatt tönkrement.

A kérdésem az lenne a tapasztalt paneljavítókhoz, hogy mi ez az alkatrész (pontos szövegnek az áll rajta, hogy K911 LNK304GN 61647A), másik hogy be lehet e szerezni, és ha igen honnan (konkrét webshopnak örülnék, vagy a legközelebbi nagyváros Baja, de ott se ismerek még olyan helyet ahol ilyen szaksegítséget lehetne kapni)?

Bárki aki tud segíteni, megköszönöm a hozzászólását!
(#) kissi válasza fektom hozzászólására (») Csü, 18:56 / 1

A "barátunk" ezt dobta rá :Bővebben: Link
Nem biztos, hogy ez a legolcsóbb lelőhely, de ez alapján már kereshetsz ...
A hozzászólás módosítva: Csü, 18:57
(#) maszek0005 válasza fektom hozzászólására (») Csü, 19:31 / 2

LNK 304, ez a tápegység IC. Ha visszanézel egy pár oldalt, ilyen hibával én is küzdöttem. Én személy szerint egy LNK 306- ost építettem be, ami jobban terhelhető. Itt a fórumon a322. ik oldaltól vannak hozzászólások ezzel az IC- vel kapcsolatban. Konkrét beszerzési lehetőségekről is szó van ott. Tisztelettel: Jani.
(#) palko0125 válasza fektom hozzászólására (») Csü, 19:33 / 1

Szia!
Inkább tegyél LNK306PN-t a helyére. Teljesen ugyan az, csak ez nagyobb áramot tud.
Bővebben: Link
Üdv, Palkó
(#) fektom hozzászólása Csü, 20:50 /

Köszönöm mindhármótoknak (kissi, maszek0005 és palko0125)! Ez a webshop különösen hasznos. KÖszi!
Valószínű akkor az erősebbel próbálkozok.
Következő: »»   346 / 346
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2015. Márc, 06. Pé
18:29:00
Jelenleg 479 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu