Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémák
Lapozás: OK   436 / 436
(#) botesz válasza htgabi hozzászólására (») Csü, 22:33 /

Szia!Az ajtó zárása után elvileg oldania kéne a dob retesznek(ha jól látom felültöltős) és utána indul minden.Addig amíg nem old ki meg sem fog nyikkanni.A szíjtárcsánál van egy bimetál az oldja a reteszt ezt nézd meg.
(#) Nanok hozzászólása Vas, 16:15 /

Sziasztok!
Lehetséges az, hogy a mosógép motorokhoz több fajta keménységű szénkefét gyártanak?
Nagyjából egy éve vásároltam új szénkeféket a mosógépbe és úgy néz ki, hogy el is kopott.
Pedig a kommutátor jó, nem kopott, nem áll ki egyik érintkező sem. Ráadásul nem centrifugázott, csak nagyon ritkán.
Elég komoly áttétel van benne, úgy saccolom, hogy a motor 25000-et fordulhat percenként, 1000-es centrifugánál.
Lehetséges, hogy az üzletben nem megfelelő szénkefét kaptam. Milyet tudnátok javasolni? 12,5mm*5mm-es való bele, az lenne a jó, ha rugóval együtt kapnék.
(#) Dino71 válasza Nanok hozzászólására (») Vas, 16:25 /

Szia! Természetesen vannak különböző keménységű szénkefék. Nem véletlenül kerül a gyári szénkeféje 4-5000Ft-ba. Gondolom nem azt raktad bele.Hanem az olcsóbbat 1500Ft-ért.
Na de pontosan miféle fajta gépről beszélünk? Természetesen ilyen esetben a gyári sz. kefét tudom javasolni.
(#) zolika60 válasza Nanok hozzászólására (») Vas, 20:13 /

Egyrészt milyen mosógép? Másrészt nem szikrázik amikor forog?
(#) botesz válasza Nanok hozzászólására (») Vas, 23:37 /

Nekem sose volt gondom a nem gyári kefékkel.Ha egy év alatt elkopott akkor vagy a motor rossz(menetzárlatos->szikrázik) vagy rengeteget mostok vele.
(#) htgabi hozzászólása 7:18 /

Sziasztok.Nekem van egy trükköm szénkefe cserénél. Kíváncsi vagyok ki ismeri mert igazából szakállas trükk. háztartási boltban kapható habkővel húzom fel a kommutátort azzal a fajtával amelyik fehér kemény hasonlít az ytong téglára de attól puhább. Magas fordulaton egy porréteg keletkezik a kefék alatt és mindjárt tökéletesen profilra csiszolja a keféket plusz teljesen fel polírozza a kommutátort. gyakran csendesebb a motor a gyárinál és mivel tökéletes a felületképzés a kefék jóval tovább bírják.
(#) Nanok válasza zolika60 hozzászólására (») 10:27 /

Ez egy Beko típusú 1000 fordulatos centrifugával. Az egy elég komoly problémám nekem is, hogy nem tudom megnézni menet közben, hogy mit csinál. Mert ha talpra van állítva, sehogy nem látni bele.
Szikrahangok eddig nem voltak. De most már, hogy elkopott a kefe, kezdenek pattogó hangok lenni.
A gyárit nézegettem annak idején 20000Ft környékén volt. Akkor már inkább egy új mosógép.
A gyári kefén ez a felirat van L94MF7.
Milyet javasoltok helyette? Honnét lehetne beszerezni, lehetőleg rugóval együtt?
Arra is gondoltam, hogy a flexek is elég nagy fordulatúak, talán egy ahhoz való kefe jobban megfelelne.
Következő: »»   436 / 436
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2016. Szept, 26. Hé
10:41:38
Jelenleg 448 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu