Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Potméter gyártás ellenállásokkal
Lapozás: OK   2 / 2
(#) etilalkohol válasza rectamas hozzászólására (») Okt 22, 2020 /
 
Remek, köszönöm, relés lesz rotaryval és arduino nanoval...
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2020
(#) etilalkohol válasza etilalkohol hozzászólására (») Máj 16, 2021 / 1
 
Sziasztok, elkészült a Dansk relés potmétere: rotaryt nullára tekerve mute, röviden megnyomva mute-ki/be, 3mp-ig nyomva elmenti az aktuális hangerőt és következő bekacsoláskor arra áll be. Később még tervezek hozzá infrás távirányítást. A relék és ellenállások a bal oldali nyákon vannak, sajna fejjel lefele, így nem látszanak
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2021
(#) Skori válasza etilalkohol hozzászólására (») Máj 16, 2021 /
 
Végül a berakott 7 relés megoldást (128 lépéssel) építetted meg? Mennyire sima az átmenet amikor a nagyobb helyiértékeket is kapcsolja, illetve mennyire hallható meg a hangban?
(#) etilalkohol válasza Skori hozzászólására (») Máj 16, 2021 / 1
 
Igen, a fentebbi 7 relés 128 pozíciósat. Egyharmad-közép tájon van egy élesebb ugrás fülre a többinél szépen váltogat.
Sajnos elcsesztem amikor építettem és fordított logikával tettem be az ellenállásokat, így a legkisebb hangerőnél pont az összes relé meghúz és ahogy emelkedik a hangerő úgy megy lefele a használt relék száma
Ami miatt a nulla hangerőnél (pontosabban -1-nél) a mute bekacsol az meg azért van, mert a legkisebb hangerőn azaz a legnagyobb csillapításnál is elég hangos.
(#) etilalkohol hozzászólása Máj 25, 2021 /
 
Sziasztok, adva van egy Videoton Orpheus, amin toló potméter van, ezt milyen megoldással lehetne elegánsan kiváltani, már a meghajtás részét? Toló rotary szerűségről nem tudok...
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem