Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Proteus
 
Témaindító: sagal, idő: Nov 24, 2005
Lapozás: OK   45 / 45
(#) llaczo hozzászólása Okt 30, 2019 /
 
Sziasztok.
Használnám a proteus 8-at de egy idő után magától kikapcsol.
Tudja valaki hogy mitől lehet ez?
Win10 alatt futna.
Köszönöm.
(#) niedziela válasza llaczo hozzászólására (») Okt 31, 2019 / 1
 
Melyik verzió 8.0, 8.1 ...8.7
Mikor áll le, szimuláció közben, vagy rajzközben véletlenszerűen ?
Annyit tudok mondani, hogy a 8.0 nem volt stabil nálam sem win7-alatt
(#) llaczo válasza niedziela hozzászólására (») Okt 31, 2019 /
 
Üdv.
8.0.
Bármikor leállhat. Rajzolás közben is folyamatosan nyomkodtam a mentést, mert kezdhettem előröl.
Most a 7.8-ast használom, de váltani szeretnék egy újabbra.
Köszönöm a válaszod, mert meg is írtad a megoldást.
8.0 az kuka.
(#) jefflynn válasza llaczo hozzászólására (») Nov 1, 2019 / 1
 
Azért áll le, mert nem fizettél érte.
csak én gondolom úgy, hogy ilyen kérdést nem kéne itt feltenni?
(#) Helios hozzászólása Szept 10, 2020 /
 
Hello mindenki!

Tud valaki segíteni Proeus ügyben?
(#) KBal76 válasza Helios hozzászólására (») Szept 10, 2020 /
 
Halvány esély van rá, hogy a saját topikjában tudnak. Feltéve ha fel is teszed a kérdésed.
(#) Helios válasza KBal76 hozzászólására (») Szept 13, 2020 /
 
Köszönöm a választ!

A kérdésem a következő:

PCB tervezésekor azokat a vezetősávokat, melyeket nem akarok forrasztásgátló bevonattal ellátni hogyan készítsem el? (A JLCPCB-vel lenne gyártatva a nyák, és vannak olyan vezetősávok, melyek további ónozást igényelnek.)
(#) whalaky hozzászólása Dec 30, 2020 /
 
Sziasztok!
Ti hogy állítjátok be a proteus virtualterminán baudratejét?
A PIC18F27J53 hoz próbálom beállítani de valamiért nem tolerálja a PLL-t.
Ha a PLL be van kapcsolva a virtual terninal megzavarodik.... (proteus 8) PLL nélkül megy.
(#) KoblogPerGyok hozzászólása Ápr 6, 2021 /
 
Sziasztok!

Nem találok megoldást, lehet ilyen léptetőmotor nincs is. A kérdésem: A proteus tud VR stepper motort modellezni? 12 fog 5 fázis pentagon elrendezésben?

Privátban is segítséget kérnék! Fontos lenne!

Köszönöm!
(#) niedziela válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
Én nem találtam csak csillagot.
Szerintem máshogy kell lemodellezned.
(#) oregharcos hozzászólása Okt 30, 2022 /
 
Sziasztok! Proteusban, hogyan tudnám ezt az egyszerű oszcillátort életre kelteni? Próbáltam ground nélkül és ground-al, de nem megy. Köszönöm előre is a segítségeteket!
(#) Bakman válasza oregharcos hozzászólására (») Okt 30, 2022 /
 
Páratlan számú kaput használj.
(#) KBal76 válasza oregharcos hozzászólására (») Okt 30, 2022 /
 
Rakj még fel egy nyomógombot és egy ellenállást, és vigyél be az áramkörbe zajt az egyik bemenetre (indulás után megnyomd egy pillanatra). Ez ugye szimuláció, a valóságban zajosak az alkatrészek, a szimulációban meg minden tökéletes.
(#) niedziela válasza oregharcos hozzászólására (») Okt 30, 2022 /
 
Hogy valami haszna is legyen, neked kell megtalálnod a miértet

4011.pdsprj
    
(#) Gafly válasza oregharcos hozzászólására (») Okt 30, 2022 /
 
Úgy, ha letesteled a két ellenállás és a kondenzátor közös pontját, nem is fog működni.
(#) oregharcos hozzászólása Okt 30, 2022 /
 
Köszönöm a segítő válaszokat! Nem szokásom rohanni a segítségért, ha valami nem működik, de ezt a kapcsolást már régóta variálom hiába, ezért kérdeztem. Holnap megpróbálom a leírtak alapján variálni. Dolgoztam már 4011-el kb. 25-30 évvel ezelőtt csináltam tv szervizhez egy hálóábra generátort, elsőre indult. De mivel most kevés az időm, gondoltam, hogy a gépen megnézem. Próbáltam testelés nélkül is, de akkor sem ment. Az alkatrészekkel is variáltam, de hiába. A zaj bevitel és a páratlan kapu újdonság. Még egyszer nagyon köszönöm!
(#) niedziela válasza oregharcos hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Variálni nem kell, se zaj se egyéb vudura nincs szükség, a kapcsolásod jó (GND nem kell oda)
Problémád az okozza, hogy kapu lévén a program digitális és analog szimulációt is lehetővé tesz.
Jelen esetben a kapcsolásod analog, ezért analog IC szimulációra van szükség.
Program alapértelmezett tipus digitális, ezért jobb egér a kapun és tulajdonságokban állítsd át analogra az IC-t. (ahogy azt előzőleg csatoltam)
(#) oregharcos válasza niedziela hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Üdv. Niedziela! Nem tudtam kipróbálni amit küldtél, két gépen is megpróbáltam de nem fogadta el a proteus. A leírásod alapján átállítottam és így már működik! Nagyon köszönöm a segítségedet!
(#) brato hozzászólása Dec 31, 2022 /
 
Űdv!
Létezik a proteusban villogó led alkatrész? Olyan mint a boltban kapható ami másodpercenként villog kb..
(#) niedziela válasza brato hozzászólására (») Dec 31, 2022 /
 
Nem hiszem, hogy van.
(#) brato válasza niedziela hozzászólására (») Dec 31, 2022 /
 
Köszönöm a választ.
(#) oregharcos hozzászólása Máj 19, 2023 /
 
Sziasztok! Egy kis dallamot írtam 12F675-re. De mivel kicsi a memóriája nem fért bele az egész dal. Ekkor átírtam 16F877A-ra, a megírással nem is volt gondom. A Protessal igen, nagyon lassan játssza le dalt. Próbáltam a kristályt 8MHz-re állítani, de nem megy rendes sebességgel. Próbálkoztam még 16F84A-val is, de ugyanaz a helyzet, lassú. Ekkor kivettem a kristályt és lejátszotta a dalt ugyanolyan lassan mint amikor bent volt. Tehát a külső kristályt nem veszi figyelembe. Vajon miért, és mit kell állítani, hogy menjen rendesen? Rakok fel egy képet a kapcsolásról. Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2023
(#) brato válasza oregharcos hozzászólására (») Máj 19, 2023 /
 
Az U2 adatainál mi van beírva frekvenciának?
Ugyanis azt veszi figyalembe.
(#) oregharcos válasza brato hozzászólására (») Máj 19, 2023 /
 
Üdvözöllek Brato! Nagyon köszönöm a segítséget! Ezt nem tudtam, hogy ott is be kell állítani a frekit. Most már rendesen szól. Nagy-nagy köszönet!
Következő: »»   45 / 45
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem