Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Analóg oszcilloszkóp javítása
Ha szkóp-képet teszel fel, legyen látható a kezelőszervek beállítása, vagy add meg a beállításokat!
Lapozás: OK   113 / 245
(#) Tetye válasza kadarist hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
Elkókra gondolsz? Vagy másik szkóppal próbáljak mérni?
(#) kadarist válasza Tetye hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
Ekókra gondolok. Ha a függőleges eltérítés valamelyik fokozata szűretlen, lüktető tápot kap, akkor annak ez az eredménye.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2014
(#) Tetye válasza kadarist hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
Köszönöm, holnap szétszedem megnézem, ma már nem mert hajnalban meló. köszi!
(#) nagym6 válasza Tetye hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
Tápegység hiba, szűretlenség gyanús, vagy hiba miatt begyorsult a kapcsitáp, ha kapcsolóüzemű tápja van. Tápfeszültségek értékeit multiméterrel, illetve másik szkóppal szűrését nézném.
Ha jó a vízszintes eltérítés, és jól látom, akkor 100Khz körüli ez a zavaró jel.
Ha a táp jó, mi van ilyen frekivel működő áramköre, az zavarhat be.
(#) Tetye válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
Ez a tápja elvileg.
Innen van: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2014

tap.png
    
(#) nagym6 válasza Tetye hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
Ez kapcsolóüzemű táp. Mint előbb írtam, csak vigyázz a méréssel, mert látok 1000V kimenetet is.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2014
(#) Chipmunk1960 válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Szia! Így van egy régi analóg sokkal jobb erre a célra, nekem is sikerült már DMM-ből kiütni az IC-t...
(#) Szammer válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Tényleg vigyázz, nekem egy MY-64 bánta.
(#) Szammer válasza Szammer hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Bocs, Tetye volt a címzett.
(#) thomato hozzászólása Feb 12, 2014 /
 
Sziasztok!

Egy hp1741 -es hibájánál akadtam el. Időszakos a hiba, villódzik a sugár, ha nincs bemenő jel, vagy a bemenet GND -re van kapcsolva, akkor is. Ezzel egy időben a reset led is villódzik. Valami zaj keletkezik valahol a trigger fokozat előtt... Ha külső triggerre kapcsolok, a hiba megszűnik, illetve akkor is, ha bekapcsolom a HF rejection -t. Ha lehúzom a sync vezetékeket, ami az Y erősítőről jön, akkor is megszűnik a hiba, sőt ha rámérek akkor is. Ha triggert az ernyőre rakom, látszik rajta, hogy zajos, néha egész nagy tüskék vannak. A mellékelt képen a felső vonal.
A pirossal karikázott alkatrészeket ellenőriztem, illetve az elektrolit kondikat az Y panelon, azok jók.
Mitől lehet ez?
(#) Tetye válasza Tetye hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Hát ma bele ástam magam, de a tápját még kiszedni sem sikerült.
Esetleg Bp-Tatabánya közt/közelében valaki aki ért hozzá, megjavítaná nekem(persze nem ingyen)? Én nem merek már ebbe belenyúlni, inkább maradok a hang technikánál, és az AVR-eknél.
(#) Chipmunk1960 válasza thomato hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Szia, én inkább valamelyik szűrő, hidegítő kondira gyanakszok.
(#) Tetye válasza Tetye hozzászólására (») Feb 13, 2014 /
 
Igazából jobban örülnék ha valaki a közelből azt mondaná hogy vigyem el hozzá és segít megjavítani, nyilván ezt sem ingyen kérem. Csak félek hogy nagyobb baja lenne ha belenyúlnák.
(#) peterpan válasza Tetye hozzászólására (») Feb 13, 2014 /
 
(#) Tetye válasza peterpan hozzászólására (») Feb 13, 2014 /
 
Köszi, de inkább nem vinném külföldre, annyit talán nem i ér az egész. Meg nem is restaurálni kell mert egész jó állapotban van, csak ezt a hibát kijavítani.
(#) peterpan válasza Tetye hozzászólására (») Feb 13, 2014 /
 
Idézet:
„Köszi, de inkább nem vinném külföldre”
,nem is mondtam. Inkább csak ötletek, tapasztalatok keresése miatt küldtem a linket amihez hasonlók pl. nekem is segítettek amikor szert tettem egy 1740A-ra persze darabokra szedve kosárban. Esetleg a kontaktusok megmozgatása (oxid?)? (persze minden aranyozott de az ördög....)
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2014
(#) Tetye válasza peterpan hozzászólására (») Feb 13, 2014 /
 
Értem, köszi de nem merek annyira belenyúlni, inkább olyanra bíznám aki már tapasztaltabb eben a téma körben vagy legalábbis ott van és megmondja hogy hogyan kéne.
(#) Chipmunk1960 válasza peterpan hozzászólására (») Feb 13, 2014 /
 
Szia! Nem semmi meló, és azt írja, " egy kicsit koszos" . Valóban jól elázott, mintha a tengerből húzták volna elő. Mindenesetre kár azért a csőért, nem tudom, hogy lehetett így elintézni a shield alatt...
(#) BarnaPili válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Feb 13, 2014 /
 
De azt a diódahidat elintézhette volna egy kicsit elegánsabban is,bár tény,hogy a célnak maximálisan megfelel így is
(#) gerenk válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 13, 2014 /
 
A diódahidat szerintem is elegánsabban cserélhette volna, még annyit könnyű úgy restaurálni hogy bemegyek a boltba és megveszek minden gombot, nyomógomb sapkát stb. stb.
(#) Chipmunk1960 válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 13, 2014 /
 
Igen itt a Tanyavilágban ahol lakok, nincsen minden sarkon elektronikai bolt, legfeljebb a fővárosban. Az ötlet nagyon tetszik, de akkor már kiöntöttem volna egy kis 2 komponensű ragasztóval+ fekete festék, és mint a gyári. Nem ehhez a bloghoz tartozik, de ha már restaurációról van szó, leírom. A kocsim, /Mazda 626/ elkezdett hülyéskedni a motor járása, hol felforralta a vizet, hol dadogott hidegen. Ránézésre 2 vízgomba van benne, az egyik megy az órára, a másik, gondoltam, mint általában egy kapcsoló, ami a ventilátort indítja. / Mikor lehúztam a csatit elindult/ Egyszer a kezemben maradt, s kiszakadt a gombából. Ahogy méricskéltem, rájöttem, hogy az nem csak egy sima kapcsoló, hanem egy hőelem, ami a computerre megy, s az adja a dúsítást, ha hideg, s indítja a hűtést. Persze sehol nem találtam. Szerencsére ki tudtam úgy marni a házból, hogy sértetlen maradt, s rendesen beforrasztva, kiöntve azóta is hibátlanul működik!
(#) thomato válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Feb 15, 2014 /
 
Azokat is ellenőriztem a hibrid körül, megtakarítottam a kontaktokat az osztónál... eredmény nélkül. Meglepetésemre hiba akkor is fennáll, ha kiveszem a hibridet... az elázott 1741 -es nek nem lett ilyen baja!
(#) Tetye válasza Tetye hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Mivel nem nagyon találok senkit aki bátrabban nyúlna hozzá így még is megpróbálom én megoldani.
Abban tudnátok segíteni hogy egy ilyen táphoz hol kapok alkatrészt?

1801-220nF 250v - polyester foil - axial
1802-220µF 350v - elco
1803-220µF 350v - elco

1814-10µF 16v - elco - axial
1816-10µF 16v - elco - axial
1818-10µF 16v - elco - axial
1819-22µF 25v - elco - axial
1821-22µF 25v - elco - axial

1828-220µF 6,3v - elco - axial
1829-220µF 6,3v - elco - axial

1831-100µF 16v - elco - axial
1832-100µF 16v - elco - axial

1833-2,2µF 100v - polyester foil - axial
1834-2,2µF 100v - polyester foil - axial

1839-10µF 16v - elco - axial
(#) kadarist válasza Tetye hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Szia!
Bármelyik elektronikai alkatrész kereskedésben találsz ilyen alkatrészeket. A fóliakondikhoz én nem nyúlnék.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2014
(#) Tetye válasza kadarist hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Próbáltam Hestore-t lomexet meg 1-2 kisebbet de nem találtam ilyen axial kondikat sehol.
(#) kadarist válasza Tetye hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Csináld meg radiális kondenzátorokkal. Gondolom, hogy elférnek az álló fajtájúak is.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2014
(#) Tetye válasza kadarist hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
De az úgy nem túl "gány"?
(#) kadarist válasza Tetye hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Értem. Rád bízom azt, hogy javítasz vagy cicomázol. Jó munkát!
(#) nagym6 válasza Tetye hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Én megnézném másik szkóppal a táp "hullámosságát", ahol kell, csak ott cserélném.
Nem szoktak a Philips szkópok kapcsolóüzemű tápjainak szűrőkondijai tömegesen tönkremenni.
Úgy is lehet járni rosszabb esetben, hogy a kicserélt kondi hamar tönkremegy.
Fontos, hogy "LOW ESR" kondira cseréld, a kapcsitápok 50Hz -nél jóval nagyobb frekvenciáját ezek bírják melegedés nélkül (elvileg).
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2014
(#) Tetye válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Az baj hogy nagyon szét kell borítani hogy a táphoz férjek akkor már nem igazán lehet bekapcsolni, meg nagyon még nem is mértem szkóppal, ezen szeretnék tanulgatni így a javításához sem nagyon tudnám hogy hogy használjam a másikat..:S
Következő: »»   113 / 245
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem