Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőkről általánosságban
Lapozás: OK   27 / 27
(#) ddav20000 válasza reloop hozzászólására (») Jún 9, 2019 /
 
0,58V-ot ír mind a 2 tranziztor esetében.
(#) reloop válasza ddav20000 hozzászólására (») Jún 9, 2019 /
 
Kimeneti egyenfeszültség?
Szerk.: Mi a tranzisztor típusa amit a Q15 pozícióból vettél ki? (ez van közelebb a pufferkondikhoz)
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2019
(#) ddav20000 válasza reloop hozzászólására (») Jún 9, 2019 /
 
Egyből bekapcsolva olyan +-0,5 de elkezd +-3mVra csökkenni.
(#) reloop válasza ddav20000 hozzászólására (») Jún 9, 2019 /
 
Az értékek teljesen rendben vannak a, végtranyók körül vizsgálódunk tovább. Milyen típusúak?
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2019
(#) ddav20000 hozzászólása Jún 9, 2019 /
 
Az egyik egy tip3055 (npn) ezt javasolta az eladó mert a ami benne volt és a helyettesítője sem volt a boltban a másik egy BD250C (pnp) ez volt a helyettesítője annak ami benne volt (2SB688). A másik amit kicseréltem az 2 különböző volt BD245A ez volt a nem melegedő oldalon és a melegedő oldalon egy BD245C volt.
(#) reloop válasza ddav20000 hozzászólására (») Jún 10, 2019 /
 
Ennek a mérésnek az volt a tanulsága, hogy az NPN végtranzisztoron úgy folyik Amper nagyságrendű áram, hogy a bázisa semmilyen vezérlést nem kap ami ezt indokolná.
Az NPN végtranzisztort a multiméter diódavizsgálójával ellenőrizd le! A bázis-emitter és a bázis kollektor között szabályos diódát kell észlelned, a kollektor-emitter között semmit nem mutathat műszer a mérőcsúcsok felcserélése esetén sem. Remélem ezen a szűrőn fennakad a tranzisztor hibája.
(#) ddav20000 válasza reloop hozzászólására (») Jún 10, 2019 /
 
A Base-emitter között rövidzárat érzékel akkor is ha a polaritást megcserélem, inkább így írom le az összes lábánál rövidzárat érzékel akárhogy kötöm a multimétert. De azelőtt is melegedett hogy kicseréltem volna a tranzisztort.
(#) ddav20000 válasza reloop hozzászólására (») Jún 10, 2019 /
 
Mindenesetre most belerakom a nem melegedő oldal kicserélt de jól működő végtranzisztorát és írom a fejleményeket!
(#) ddav20000 válasza reloop hozzászólására (») Jún 10, 2019 /
 
Úgy tűnik kifogtam a gyárilag hibás tranzisztort mivel most tökéletesen működik. Nagyon hálás vagyok és köszönöm szépen a segítséget!!!!!!!! Az új tranzisztorra nem is gyanakodtam volna. A becsületes nevem Darida Dávid. Még egyszer nagyon szépen köszönöm a segítséget.
(#) reloop válasza ddav20000 hozzászólására (») Jún 10, 2019 / 1
 
Nekem öröm, ha segítségedre lehettem. A precíz együttműködésed volt a záloga, el kell ismerem ügyes voltál!
(#) franky710 hozzászólása Okt 1, 2019 /
 
Sziasztok!
Van egy Dual RC-1750 erősítő, amiből nem jön ki hang, egy ideje, semmi előjele, nem volt a végfokok jók, de mi lehet még az oka, az elkok kiszáradása okozhat ilyen problémát, de lehet tudom kontakt hiba oka is.?
hol keressem a hibát?
Köszönöm válaszotokat!

Feri
(#) Alkotó válasza franky710 hozzászólására (») Okt 1, 2019 /
 
Hogyan állapítottad meg, a végfokok jóságát?
(#) franky710 válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 2, 2019 /
 
Szia!
Rátettem, egy hangfalat, és a végfok bemenetére rátettem egy bementi jelet,
egy magnón keresztül.

Szia: Feri
(#) Csilag hozzászólása Ápr 22, 2020 /
 
Üdv mindenkinek! kKaptam egy Ágota ds1200 végfokot. Nnagyon szét_van kontaárkodva: a kivezérlöő panelnál hiányzik 2_db IC. Ppontos típusát nem tudom. Lefénykêpeztem az IC- ék hejLYetét.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2020
Moderátor által szerkesztve
Következő: »»   27 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem