Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED rákötése 230V-ra
 
Témaindító: Laci4, idő: Nov 30, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   83 / 83
(#) uniman válasza sylvanus67 hozzászólására (») Dec 8, 2022 /
 
Idézet:
„izzóval”

???
(#) Walterd hozzászólása Jan 24, 2023 /
 
egy régi törött tv-ből kiszedtem a héttérvilágitásra szolgáló ledeket.
10db alumínium sinen egyenként 5db led.(A képet mellékeltem.)
Szeretnék csinálni belőlük a műhelyasztal fölé eg jó világítást.
Milyen áramkörrel hajtsam meg?
Amikor egy sor lednek (5db. led) 15 V DC-t adok akkor szépen világít.
Hogyan tudok 50x3 voltot 150V dc-t előállítai?
Mit csináljak, ha a ledsoroknak csak a felét 5-6 csíkot akarok felhaszálni?
A segítséget előre is köszönöm.

IMG_0720.JPG
    
(#) ferci válasza Walterd hozzászólására (») Jan 24, 2023 /
 
Szia!
Mérd meg az egy sor által felvett mA-t, aztán az 5-6* annyi mA-t tudó tápra kapcsold rá párhuzamosan mindet, ami tud 14..15 voltot.
A másik verzió: szintén árammérés, aztán sorbakötöd az 5-6 csíkot és benézel a "Kisfeszültség előállítása 230-ról" topikba - kondenzátoros előtét, hogyan kell az áramot beállítani és teszt.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2023
(#) Skori válasza Walterd hozzászólására (») Jan 24, 2023 /
 
Közvetlenül 230V-ról így: Bővebben: Link
De ha érintésvédelmileg problémás a kapacitív előtét, mondjuk mert megérinthető a led-sor, akkor a legegyszerűbb valamilyen hálózati tápot használni, aminek a feszültségéhez igazítod, a ledek soros/párhuzamos kapcsolását, úgy hogy az esetleg szükséges előtét-ellenállás viszonylag keveset fűtsön.
(#) Walterd hozzászólása Jan 25, 2023 /
 
Mindkettőtöknek köszönöm a segítséget, az előtétkondis vátozatot választottam és remekül müködik.
(#) Wind-Storm hozzászólása Nov 20, 2023 /
 
Sziasztok!

Ha csupán jelző céllal tennék be egy szem LED-et, tehát az árama legyen 1mA alatti, ahhoz szerintetek elfogadható, ha egy megaohmos nagyságrendű 0,6W-os ellenállással és reverse irányban egy védődiódával oldanám meg? Esetleg kapna egy graetz-et is, hogy ne 50Hz-en vibráljon..
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2023
(#) ferci válasza Wind-Storm hozzászólására (») Nov 20, 2023 /
 
Szia!
Ha graetz-et teszel be, nem kell reverz dióda sem. A váltó ágba tegyél be egy-egy db 150-220 kohmos ellenállást ( a feszültség eloszlás miatt is ), a dc ágba pedig a leddel paralel tehetsz párszáz nF-ot - habár a 100 Hz nem fog zavarni.
(#) Bakman válasza Wind-Storm hozzászólására (») Nov 20, 2023 /
 
Elfogadható, ha minimum 1 W-os ellenállást használsz (átütési feszültség) de jobb, ha két ellenállás vana rendszerben.
(#) lalca válasza Wind-Storm hozzászólására (») Nov 20, 2023 /
 
33nF(400V c2332) + 1kOhm(1/4 W) + a rev. dióda, nálam.
(#) kameleon2 válasza Wind-Storm hozzászólására (») Nov 20, 2023 /
 
Nekem 33 és 47k-s ellenállással is megy évtizedek óta egy-egy piros led 1db 1N4001-el sorban, éjszakai fényként a villanykapcsolóban.
Következő: »»   83 / 83
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem