Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor probléma
 
Témaindító: Squall, idő: Aug 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   312 / 312
(#) atti35 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 7, 2023 /
 
Ő a zárlatos
(#) kadarist válasza atti35 hozzászólására (») Nov 7, 2023 /
 
Ez egy 600V, 2A-es típus, ennél kicsit nagyobb áramút lenne érdemes beépíteni.
(#) atti35 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 9, 2023 /
 
Köszönöm szépen a segítséget. A monitor jó lett, hiba nélkül üzemel.
(#) zoli0078 hozzászólása Dec 1, 2023 /
 
Sziasztok!

Egy HP EliteDisplay E232 monitorral küzdök, a hibajelenség a következő: bekapcsolható a készülék de csak a háttérvilágítás kapcsolódik fel kép az nem jelenik meg.
Sokat nem méregettem de a kijelzőhöz feljut az 5V.
Esetleg van valakinek kapcsolási rajza, vagy találkozott már hasonló hibával?
A kijelző: LM230WF3 (SL)(Q5)
(#) manao hozzászólása Dec 11, 2023 /
 
Helló, van egy monitor ami néha pár másodpercre teljesen elsötétül és ezt egyre gyakrabban teszi. Mit kellene megnéznem? Köszönöm.
(#) Udvari Zsombor válasza manao hozzászólására (») Dec 11, 2023 /
 
Első tippre mérd át a kondenzátorait, mert lehet, hogy elkezdtek öregedni.
(#) p910i hozzászólása Dec 15, 2023 /
 
Sziasztok! Elkezdte játszani a monitorom, hogy nem kapcsol be. A tápegység vezérlője nem kap elég feszültséget, hogy elinduljon. Visszakövettem mi lehet a baj és eljutottam egy "transistor"-ig vagyis kettőig, de ebből az egyiken teljesen látszik, hogy túlmelegedett. Sajna nem sikerül beazonosítani őket. Az egyiken "ZA C8" - ez lehet a rossz, a másikon "ZC C9" a google ez esetben nem a barátom. Valaki találkozott már hasonlóval? Köszi!
(#) kadarist válasza p910i hozzászólására (») Dec 15, 2023 /
 
Szia! Mi a monitor típusa és milyen feliratok vannak a nyákon?
(#) Luidzsi91 hozzászólása Jan 8, 2024 /
 
Sziasztok. A kezembe akadt egy ASUS monitor azzal a panasszal hogy nem kapcsol be. Szétszedtem elko kondik púposak, azokat kicseréltem, most viszont csak nagyon halványan van kép (háttérvilágítás nincs). Lefotóztam a nyákot ahol véleményem szerint a hiba van, de ez még meghaladja a tudásomat. Ha esetleg valaki tudna egy kis segítséget nyújtani azt megköszönném
Neten nem találtam service manualt hozzá.

Gyári szám: AS53B41CA37
(#) sammy10 hozzászólása Jan 19, 2024 /
 
Sziasztok! Van egy Benq et0027-b monitorom,ha bekapcsolom kb 2-3 mp-ig működik utána nem ad képet ,néztem a tápegységét ,nincs benne púpos kondi,a 470 mikrós kondik megmérve 450 mikró körül szórnak a többinek jók az értékei. Ez okozhatja e a fent leírt problémát?Esetleg mi más probléma lehet?
(#) kadarist válasza sammy10 hozzászólására (») Jan 19, 2024 /
 
Szia! Inkább a háttérvilágítás gyengélkedhet.
(#) sammy10 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 20, 2024 /
 
Azon tudok valamivel javítani?
(#) kadarist válasza sammy10 hozzászólására (») Jan 20, 2024 /
 
Ez még fénycsöves háttérvilágátású, és a kontroller IC manipulálásával jó eséllyel stabilizálható.
(#) zoli0078 hozzászólása Feb 3, 2024 /
 
Sziasztok!
Egy Samsung monitor életre keltésén dolgozom. Nem kapcsol be, vagyis úgy néz ki nem kapcsol fel a háttér csak éppen valami halvány derengés látható.
Szétszedve azonnal feltűnt, hogy egy 330µF kondi fel van púposodva, ezt ki tudtam cserélni igaz a helyzet nem változott. Ha nem dugom rá a kijelzőt akkor felkapcsolódik a háttérvilágítás de amikor rá van dugva a kijelző is akkor szétszedett állapotban látni, hogy éppen csak felvillannak a csövek (tettem rá külön csöveket azzal is ez a helyzet). Gondoltam kicserélem a maradék kondot is (ez amúgy is terv része volt) de sajnos nem vagy csak nagyon drágán találni 820µF/25V-os kondit (drágábbra jönne ki mint a monitor rétéke).
A kérdés az volna, hogy 1000µF-os bemehet a helyére?
(#) bbalazs_ válasza zoli0078 hozzászólására (») Feb 3, 2024 /
 
Simán. Persze, ha fizikailag odafér.
(#) zoli0078 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Feb 3, 2024 /
 
Szia!
Kicseréltem a kondikat de a helyzet nem változott.
Próbáltam még megmérni amit lehet és kiderült, hogyalap állapotban a BL-ON 1.8V körül van.
kiszereltem a paneleket, hogy jobban lehessen mérni és kézzel próbáltam megnézni nem melegszik-e valami a vezérlő panelen és akkor jött a megvilágosodás amint a csatolt képen jelölt helyen (1-es) megérintettem a panelt a háttérvilágítás elindult. Több próbát is tettem és a vége az lett, hogy a képen jelölt IC (2-es) megérintése után azonnal felkapcsol a háttérvilágítás és a BL-ON láb felmegy 2.5V-ra.
A monitor típusa Samsung 2232BW, kapcsolási rajzot nem találtam hozzá, amik vannak azoknál a panel kicsit máshogyan néz ki.
Valakinek esetleg ötlete esetleg kapcsolási rajza?
(#) bbalazs_ válasza zoli0078 hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
Ötlet mindig van, mint a rabbinál )
Szerintem valami kis SMD kondi törhetett el vagy részleges zárlatba mehetett, esetleg ellenállás nyúlt meg. Sajnos pont nem látszik, hogy mi van ott, ahol megérintetted. Az lm393 egy sima duál műv. erősítő, valószínűleg mér valamit (úgy értem, erősíti valaminek a jelét, ami mért), talán áramot, ami alapján majd a mikroproci engedélyezi a hátteret.
Mert az engedélyezés az simán digitális. Én áthidalnám...
(#) selmecij hozzászólása Feb 14, 2024 /
 
Szép napot Tud valaki segíteni? Samsung P2770HD Modell:LS27EMDKU/EN televizíóhoz keresek háttérvilágítást, fénycsővet. Hol tudok venni, esetleg van valakinek eladó? Köszönöm Selmeci
(#) Istyu97 hozzászólása Márc 5, 2024 /
 
Sziasztok!
Adott egy Samsung SyncMaster 720N monitor aminek fehér képernyős problémája van.
Az eddig tapasztalataim.
Első bekapcsolásnál általában jó aztán ha menet közben kikapcsolom és vissza be akkor fehér kép fogad, ahogy a videón is látszik.
De úgy vettem észre, hogy az sem mindegy, hogy a ki és bekapcsolás között mennyi idő telik el.
A videó végén egy picit többet vártam és végül bejött a kép.
A fehér képernyő csak olyankor jön elő amikor VGA jel megy a monitorba.
Abban az esetben ha nincs VGA kábel bedugva és a No signal felirat jelenik meg olyankor nem jön elő a fehér képernyős probléma hiába próbálom előidézni többszöri ki- és bekapcsolással.
A kérdésem az volna, hogy ha a vezérlőpanelon lévő kis elkókat kicserélem akkor megoldódhat a probléma?
Köszönöm!
Üdv. István.
(#) robis01 válasza Istyu97 hozzászólására (») Márc 5, 2024 / 1
 
Kondi csere nem szokott ártani, de első körben a táp rész kondikat érdemes cserélni, és megérni hogy a tápfeszek rendben vannak-e, nem melegszik semmi nagyon fel pl. stab ic letilt amíg nem hűl vissza (ez lehet a vezérlő panelon is).

Amit még érdemes kipróbálni hogy másik gépre dugva, másik VGA kábelt használva is előjön-e a hiba.
Következő: »»   312 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem