Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
  1. Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.
  2. A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.
  3. Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot, ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító eszközt, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb)
  4. A hangsugárzást javító eszköz lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap". Hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.
  5. Építési alapok.
    Építési alapok 2.
Lapozás: OK   601 / 601
(#) erikabanhidi válasza viq71 hozzászólására (») Jan 10, 2017 /

Szia!
Előlapján van 4 csavar azt eltávolítod és alatta lesz a hangszóró...
Miért kell eltávolítani? Tönkrement vagy nem vagy elégedett a hangjával? Ha az utóbbi akkor a hangváltót nézzed meg inkább...ahogy nézem a netes képeket nagyon gyatra a keresztváltója...
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2017
(#) erikabanhidi válasza sgrcsont hozzászólására (») Jan 10, 2017 /

Benji94 hozzászólásával értek egyet. Valami jobb hangsugárzót nézzél használtban.
(#) sgrcsont válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 10, 2017 /

Köszönet a biztatást! Nekiállok, aztán lesz, ami lesz
(#) viq71 válasza erikabanhidi hozzászólására (») Sze, 21:29 /

Szia!

Köszi. A műanyag fedelet nem tudtam, hogy hogyan kell leszedni. De finoman, csavarhúzóval alá nyúltam és le tudtam szedni- Sérülés nélkül...
A magas sugárzók szálltak el. A lányomék szétdurrantották...
A hangváltóról is olvastam, hogy nem az igazi. Most a magas sugárzókat cserélem, aztán meglátom, hogy kell-e cserélni a hangváltót is.
Van tipped a hangváltóra, hogy milyenre cseréljem?
A magas sugárzóra?
Ezt néztem: Monacor dome DT- 28N

Üdv
(#) jocko válasza viq71 hozzászólására (») Sze, 21:38 /

Ezt amúgy direkt csinálják,hogy szét lehessen lőni egy magas(sugárz)hangszórót egy (nem tesco-s) hifi hangfalban?Nekem még nem sikerült azokban amiket én csinálok,pedig nem 50 watt-okkal hajtom a ládákat.De a hangváltó sem gyári.Lehet,hogy egyetlen 100 forintos ellenálláson múlik az egész,ami a hangzásban kb. 5 %-ot rontana?(annyira nem értek hozzá,csak kérdezem)
A hozzászólás módosítva: Csü, 7:05
(#) erikabanhidi válasza jocko hozzászólására (») Sze, 22:10 /

Direkt szétlehessen lőni egy magasat? Kell ahhoz több mint egy bipoláris kondi? Mert ugye az van legtöbb hangsugárzóba. Fóliakondenzátor és egy L-pad, az ellenállás meg annyira nem ront a hangon! Mondjuk az a hangfal megérdemelne Visaton Mox 10 W ellenállásokat. És nem utolsó sorban nem egy soros kondival hanem min. 12dB/okt....
(#) erikabanhidi válasza viq71 hozzászólására (») Sze, 22:12 /

Igen segítek, csak tudni kell milyen volt az eredeti! Ha nem tévedek csak egy kondi megy sorosan semmi más! Annak az értéke kellene.
(#) konyak6 hozzászólása Sze, 22:57 /

Sziasztok.
Lenne egy amatőr kérdésem. Ezért elnézést.
Ha van egy gitárhangfal, két hangszóróval és 8 Ohm a cél. Ez megoldható két 16, vagy két 4 Ohmos hangszóróval. Soros, vagy párhuzamos kapcsolással.
Pl:
Két Greenback 25 W 4 Ohm sorban = 8 Ohm 50 W
Két Greenback 25 W 16 Ohm párhuzamosan = 8 Ohm 50 W
Van különbség? Vagyis a teljesítményük mind a két esetben csak simán összeadódik?
Köszönöm a választ.
(#) erikabanhidi válasza konyak6 hozzászólására (») Csü, 0:47 /

2x25W sorosan = 25W
2x25W párhuzamosan = 50W
(#) Primary válasza erikabanhidi hozzászólására (») Csü, 8:19 / 2

Nem.
Ha a 4 ohmos hangszóró tekercsén 2,5 A folyik (10V), akkor jelentkezik 25 W rajta (távolról, hunyorítva...).
A sorosan kapcsolva 2,5 A áram átfolyásához 20 V-ra van szükség, tehát 20*2,5 = 50W.

16 ohmos hangszórónál 1,25 A-nél (20V) fog 25 W jelentkezni. Párhuzamosan szumma 2,5 A fog folyni, amihez szintén 50 W tartozik.
A hozzászólás módosítva: Csü, 8:24
(#) tislerics1976 hozzászólása Pé, 10:25 /

Sziasztok! Van egy Sony tipusú hifim,amit öszekötöttem a számítógéppel és az a probléma,hogy az egyik hangfala recseg. Mi lehet az oka és hogyan lehet orvosollni a problémát?Eleinte tökéletesen működött, semmi probléma nem volt.Köszönöm a segítségeteket előre is.Rms 140 w,music power 250 w a hangfalak teljesítménye.A mini hifi tipusa MHC-EC68.
A hozzászólás módosítva: Pé, 10:26
(#) game4812 válasza tislerics1976 hozzászólására (») Pé, 10:37 /

Lehet hangkártya, kábel, mini hifi, hangdoboz (hangváltó, hangszóró, kábel) probléma. Cseréld meg a dobozokat a kimeneten, ha ugyanaz a kimenet recseg, akkor a dobozok jók. Hallgasd meg a számítógépet fülhallgatóval, ha nincs recsegés az is jó. Ha van kéznél, cseréld ki az összekötő kábelt próbaképpen, így az is kizárható. Ha nem változott semmi, akkor a mini hifi lesz a gond, azon belül megint van pár opció.
(#) Szabi1 hozzászólása Pé, 21:11 /

Sziasztok! Lehet nem témába illő a kérdésem, de nem találtam más topicot, adott egy Proel smart 153P hangláda, és annak a magassugárzó hangváltójáról szeretnék kérdezni, egy TIP122 és egy TIP127 is van az áramkörbe, van egy működő példányom, nem lehetne valahogy átméretezni a teljesítmény ellenállásait, hogy ne csillapítson akkora hangerőt?
(#) erikabanhidi válasza Szabi1 hozzászólására (») Pé, 23:13 /

De igen! A bemeneti oldalon van soros ellenállás, azt az értéket csökkentsed vagy vedd ki és hidald át egy vezetékkel!
Következő: »»   601 / 601
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Jan, 17. Kedd
9:51:42
Jelenleg 456 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu