Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőborda
 
Témaindító: Dzót, idő: Dec 13, 2005
Lapozás: OK   17 / 17
(#) btamas81 válasza Peter65 hozzászólására (») Nov 5, 2023 /
 
Sz-Sz-B megye, Vaja
(#) pinkova hozzászólása Nov 5, 2023 /
 
Sziasztok !

Elektromos kazánban szeretnék egy mágneskapcsolót kicserélni szilárdtest relére. Egyenlőre információt kérnék, megfelelnek e az adott termékek a vágyamnak.
A kazán 3 fázisú, 3x3000W. teljesítményű. Plusz a benne levő keringető, de az úgy gondolom, nem lényeges.
A kinézett termékek:
Szilárdtest relé hűtő

Relé

A relé 230 váltóáramú vezérlésű, természetesen itt is a válóáramú változat kerülne beépítésre. A hűtőborda elegendő neki, vagy kicsi? Ha kevés, mekkora az igénye ennek a relének? Ventillátort nem szeretnék, mert akkor ott lennék ahol elkezdtem, hangos.

Köszönöm az építő hozzászólásokat, javaslatokat!
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2023
(#) exabit válasza pinkova hozzászólására (») Nov 5, 2023 /
 
A feszültségesésnek azt írja hogy kisebb vagy egyenlő mint 1.5V. (egyébként olyan 1.25 lehet a reális, de inkább maradjunk a 1.5V-nál). P = 3 * 13A * 1.5V = 58.5W
A hűtőborda az olyan 1K/W körül lehet, bár annál egy árnyalatnyival rosszabb (talán 1.05?) mert annak nincs akkora emisszivitása mint a képen lévőnek ami fekete. A képet innen loptam a 16. oldalról: Bővebben: Link
Ha az SSR és a borda között még van mondjuk 0.05K/W hőellenállás akkor összesen 1.1K/W-tal lehet számolni. Szóval ha minden ideális akkor durván 64 fokkal melegszik majd az SSR. 20 fok környezeti hőmérséklet mellett ez már 84 fokot jelent. Ez tisztán elméleti számítgatás, de én pl azért nagyobb bordát választanék.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2023

borda.png
    
(#) mek-elek válasza btamas81 hozzászólására (») Nov 5, 2023 /
 
Nem értek egy-két dolgot... De nem is akarom igazán. A VF3 témában kirakok két képet ötletadónak.
(#) pinkova válasza exabit hozzászólására (») Nov 5, 2023 /
 
Köszönöm a szakértő hozzászólást!

Akkor keresek valami combosabb darabot. Amúgy a kazán belsejében hosszabb üzemelés után kb. 32-35 fok van a beépítendő relé helyén.
(#) Alkotó válasza btamas81 hozzászólására (») Nov 5, 2023 /
 
Akkor most kéred a 30x30x4 mm-es alumínium szögprofilt? Nekem ilyenem van.
A FoxPost, vagy a Posta bárhova elviszi, de ennek szállítási díja van.
(#) btamas81 válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 5, 2023 /
 
Kellene persze. Írok privátban.
(#) mek-elek válasza mek-elek hozzászólására (») Nov 16, 2023 /
 
Mondhatnám magyarázatnak: ha lúd, legyen kövér.
Valójában fél munkát végeztem a jobb levegőáramlás tekintetében, mivel ami bemegy, annak ki is kell. Szóval felül is hasonlóan jártam el, mint a borda alján. Közben le is síkóltam alul is, így ugrott a kerekítés majd fele. Így úgy öt órában volt az egyik borda. És többet egy perccel sem szánok rá, olyan amilyen. Nem mondom, hogy nem fájt a vállam meg a könyököm utána, hát majd pihenek egyet rá a másik feléig…
(#) yagi válasza yagi hozzászólására (») Nov 21, 2023 /
 
Visszatértek a hűtőbordák az eloxálásból, illetve néhány egyéb alkatrész (hátlap, tranzisztor lefogató tömb). Apróbb hibák vannak rajta, de azért szép lett.
(#) mek-elek válasza mek-elek hozzászólására (») Dec 5, 2023 /
 
Azt hittem, már sosem leszek meg vele...
Részletek a mellékletben.
(#) mek-elek válasza mek-elek hozzászólására (») Márc 24, 2024 /
 
Ez viszont már tapasztalat...
Öt órás járatás után kb húsz fokos szobahőmérsékleten a bordák nem melegednek. Még Zawinul sem izzassza meg őket. Ha ráteszem a kezem a lamellákra, még azok hűvösek, de a kezem érzi a feláramló langyi levegőt.
Kíváncsi vagyok a melegebb idők változásaira.
(#) mek-elek válasza mek-elek hozzászólására (») Ápr 7, 2024 / 1
 
Napi 10-12 óra a napi járatási időtartamom. Ma már melegebb volt mint eddig. Sajnos pontos Celsiust nem tudok mondani, de azt igen, hogy a helyzet közel változatlan, csak a feláramló levegő lett kicsit melegebb.
Következő: »»   17 / 17
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem