Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádiós adó-vevő modulok
Lapozás: OK   32 / 32
(#) bbalazs_ válasza butsil hozzászólására (») Okt 7, 2014 /

Ez a rajz valami nagyon ertelmetlen. A kapcsolo zarasaval rovidzar keletkezik.
Mi lenne, ha bontokapcsolot alkalmaznal inkabb?
Mi az eredeti elkepzeles?
(#) butsil hozzászólása Okt 7, 2014 /

Lényegében az az elgondolás, hogy vegyek egy laposelemet aminek az átmérője nem tudom kb 7mmm ezt beteszem egy hengerbe tokba, majd rá akarok építeni egy jeladót ami akkor ad jelet ha a rövid-zár megszakad, mert akkor ugye a jeladó kap feszültséget. Az a fontos hogy a jeladó területe ne legyen nagyobb az elem területénél.
(#) proba válasza butsil hozzászólására (») Okt 7, 2014 /

Kérésed eléggé reménytelen. Próbálj ráforrasztani három vezetéket az általad kért területű panelre, úgy hogy ne érjenek össze, ha ez sikerült akkor esetleg még egy tranzisztort is közéjük. Akkor még hiányzik legalább két ellenállás egy tekercs és egy kondenzátor. Reménytelen kezdőként házilagosan ilyet összerakni.
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2014
(#) pucuka válasza butsil hozzászólására (») Okt 7, 2014 /

Hozzátenném, olyan nem létezik, hogy hatótáv 2 m. A "hatótáv" sok mindentől függ, talán legkevésbé az adóteljesítménytől, ami azt jelenti, hogy a hatótáv nem (csak) az adó jellemzője.
Sokkal inkább függ az adóantenna jellemzőitől (kisugárzott teljesítmény, antenna magasság), a vevő érzékenységétől, és a földfelszín feletti magasságától.
Csak példának. A vonuló vadlibák útjának megfigyelésére használt adó, amit a madár hátára erősítenek alig párszor 10 mW -os, és többezer kilométeres útját rögzítik. Vagy említhetném a műholdas műsorszóró állomások néhányszor 10 W -os kisugárzott teljesítménnyel közel 36 000 km -es távolságból.
(#) butsil hozzászólása Okt 7, 2014 /

Értem, köszönöm szépen a szakmai felvilágosítást. Tehát üzemi körülmények között elő lehet állítani? Továbbá azt meg lehet oldani hogy egy a szerkezetet rögzítő rugó legyen az antenna? Továbbá racionális döntés lehet egy Bluetooth jeladó? működne 1,5V-os elemről?
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2014
(#) simpi válasza butsil hozzászólására (») Okt 7, 2014 /

Mindent lehet, még hagyd szárnyalni a fantáziád. Már csak keresned kell egy ilyen céget, és örömest megtervezik neked.
(#) proba válasza butsil hozzászólására (») Okt 7, 2014 /

Hidd el vagy keresel valamit készen, és belepréseled, vagy esélytelen vagy, gombelem méretben megoldani. Legkisebb ami elérhető szerintem a gépkocsi távirányító, vagy garázskapu nyitó.ha találsz azokból egy adót, meg egy vevőt nyertél.bár még a gomb fordítása hátra van. A bluetooth modullal csak annyi baj van, kell hozzá egy processzor is... meg még némi program is bele.
(#) proba válasza proba hozzászólására (») Okt 8, 2014 /

Bár jobban belegondolva, egy bluetooth fülest érzékel bármi, azt meg már csak ki be kell kapcsolni.
(#) mechanika hozzászólása Okt 15, 2014 /

Sziasztok!

A korábban készítettem egy áramkört, amely egy távirányítóval vezérelt lámpa volt.
A nyitott kollektoros négy csatornás vevőmodul, egy gyári távirányítóval működött.
Most találtam jóval olcsóbb távirányító-vevőmodul párost, annyi különbséggel, hogy nem nyitott kollektoros, hanem gombnyomásra magas jel 5v jelenik meg a vevő kimenetén.
Mivel elektronikai jártasságom szerény ezért két kérdésem lenne:

1. a legegyszerűbben úgy tudom a mikrovezérlővel összekötni a vevőmodult, hogy egy tranzisztor bázisára kötöm a rádió kimenetét, a kollektorra a mikrovezérlő kimenetét, az emittert pedig a földre.

2. a lámpában bc 337 tranzisztorokat használok, azok megfelelnek-e ide is?

3. A bázis és a rádió kimenete közé elegendő-e ((kell-e?)) az 1K ellenállás?

Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) budai.a hozzászólása Okt 24, 2014 /

Hali!
Egy kis segítségeteket kérném.
Adott egy RX3302D2 (2C1) vevő amihez nincs távirányító.
utánanéztem a TX-2Cs távirányító megfelel hozzá.
Szerintetek kell e az új távirányítót feltanítani, és ha igen akkor hogyan?

Köszi!
Attila
(#) budai.a hozzászólása Okt 24, 2014 /

Hali!

Azt szeretném kérdezni, hogy egy fix kódos RX3302 D2 modulnak hogy lehet megtudni a kódját, hogy távirányítót rendeljek hozzá?
Próbálgatással?

Köszi a válaszokat.
(#) obenhof hozzászólása Okt 25, 2014 /

Sziasztok!

Kezdő vagyok a témában, még csak tanulgatom az rf kommunikációt. RFM01 és RFM02 modulokat használok, az adatlapi kóddal az adatátvitel hibátlanul működik, de 1-2 dolog nem teljesen világos. Az adó először elküld 3 előtagot (0xAA), majd két szinkronszót (0x2D, 0xD4), ezután jön a hasznos adat. Mi a pontos szerepe ezeknek, mi történik a háttérben?
(#) nedudgi válasza obenhof hozzászólására (») Okt 25, 2014 / 1

A bevezető kód arra szolgál, hogy a vevő a rádiófrekvenciás háttérzajból ki tudja választani az érdemi információ kezdetét.
(#) obenhof válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 25, 2014 /

Igen de nem találom sehol a vevő kódjában, hogy hol figyeli ezeket. A problémám az, hogy ha ugyanebben a környezetben szeretnék használni még egy adó-vevő párost (ami most sajnos még nincs kéznél), ugyanezzel a beállításokkal összeakadna a két adatcsere. A szinkronszót ha megváltoztatom a vevő nem reagál az adóra. Elég csak az előtagot megváltoztatni?
(#) obenhof válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 25, 2014 /

Esetleg a szinkronszó és az előtag minden RFM01 RFM02 modulpárnál ugyanaz kell hogy legyen? (0xAA, 0x2D, 0xD4)
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2014
(#) foxi63 válasza obenhof hozzászólására (») Okt 25, 2014 / 1

Szia!
Viszont a szinkron szó után küldhetsz azonosító kódot, amire csak az adott vevő figyel.
A másiknak pedig más azonosító kódot. Az adatok után pedig egy ellenőrző összeget, és ha valamiért nem stimmel, akkor a vevő "eldobja" az adatokat és vár a következő szinkronra...
(#) obenhof válasza foxi63 hozzászólására (») Kedd, 18:16 /

Szia!
Én is erre jutottam végül, csak gondoltam, ha integrálva van alapból ilyen lehetőség a modulba, nem bővítem felesleges feltételekkel a szoftvert.
Köszönöm mindkettőtök segítségét!
A hozzászólás módosítva: Kedd, 18:17
(#) foxi63 válasza obenhof hozzászólására (») Kedd, 19:47 / 1

Az RFM12 modulban változtatható a szinkron szó,tehát eleve 256 vevőt tud megszólítani.
(#) foxi63 válasza obenhof hozzászólására (») Kedd, 19:49 / 1

Idézet:
„nem találom sehol a vevő kódjában, hogy hol figyeli ezeket.”

A vevőpuffer addig nem fogad adatot, amíg a szinkronizáló byte-ok meg nem érkeztek...
Remélem erre gondoltál.
(#) obenhof válasza foxi63 hozzászólására (») Sze, 18:38 /

Igen erre gondoltam, csak akkor még azt hittem, hogy a szinkronizálást a mikrokontrollerrel meg tudom előzni, azért hogy ne "ébredjen fel" az összes vevő és pic, amikor egy adó adatot továbbít az egyiknek. Az RFM12 moduloknak utána fogok olvasni, köszönöm a tippet!
A hozzászólás módosítva: Sze, 18:39
(#) foxi63 válasza obenhof hozzászólására (») Sze, 19:32 /

Itt a HE-n van saját topicja.
Következő: »»   32 / 32
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2014. Nov, 01. Szo
5:36:11
Jelenleg 65 fő olvassa az oldalt
Online tagok: