Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádiós adó-vevő modulok
Lapozás: OK   30 / 30
(#) Spumifater válasza Hilo hozzászólására (») Márc 6, 2014 /

Köszönöm a segítséget. Igazából keresgélés közben már összeakadtam ezzel a típussal, csak a kimenő teljesítmény és a távolság összefüggését nem nagyon értettem. De így már azt hiszem ez lesz az, ami kell nekem. Még egyszer köszönöm.
Javaslatod volna arra, hogy hol szerezzem be?
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2014
(#) pucuka válasza Spumifater hozzászólására (») Márc 7, 2014 /

A kimenő teljesítmény és a távolság összefüggésében az adóteljesítményen kívül még több, olykor egyáltalán nem elhanyagolható tényező is szerepel.
Pl.: antenna kábel csillapítás, antenna nyereség (adó és vevő oldalon is) vevő érzékenység, és a legfontosabb, a szakaszcsillapítás.
Ez utóbbi sokmindentől függ, szabadtéri terjedés esetén (ami nagyjából az űrben fordul elő) a távolságtól, antenna környezetéhez képesti magasságától, reflexiós tényezőktől, a terjedés útjában álló akadályoktól, frekvenciától.
Egyszerú számoló programmok szabadtéri csillapítással számolnak, a valós helyzet ennél valamivel roszabb, de ezt némi erősítés tartalékkal kompenzálni lehet.
(#) Spumifater válasza pucuka hozzászólására (») Márc 8, 2014 /

Köszönöm!

A rádiótechnika nem épp erősségem. Inkább csak felhasználó szeretnék lenni. Annyi a lényeg, hogy teljesen nyílt, sík terepre kellene nekem az adatkapcsolat. Természetesen kétirányúnak kell lennie. A korábban javasolt szerintem pont megfelelő lesz. Nagyjából 100 métert kell átvinnie, de azt biztonságosan. Annyit azért jó lenne tudnom, hogy ilyen környezetben az adatátvitel sebessége mekkora. Figyelembe véve a biztonságos és stabil átvitelt. (RMF42B) A vett jeleket pc-vel dolgoznám fel.
(#) pucuka válasza Spumifater hozzászólására (») Márc 8, 2014 /

Akkor még egy kis rádiótechnika.
Az adatátvitel sebessége a rádióberendezések sávszélességétől függ, a távolságtól csak annyiban, hogy a vevő érzékenysége annál rosszabb, minél nagyobb a sávszélessége.
Esetedben a helyzet nem annyira bonyolult, ha sikerül megoldanod, hogy az antennák a lehető legtisztább környezetbe kerüljenek, ( 5 - 10 hullámhossznyira ne legyen reflexiós fellület, és akadálmentes az átviteli út) akkor a modulokkal gond nélkül áthidalható a 100 m távolság.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2014
(#) Kezdo556 hozzászólása Márc 8, 2014 /

Sziasztok!

Használta már valaki ezt a modult? RFM69HCW
Vélemény?
(#) Spumifater válasza Spumifater hozzászólására (») Márc 9, 2014 /

Hibásan írtam a típust. Helyesen RFM12B.
(#) pucuka válasza Spumifater hozzászólására (») Márc 9, 2014 /

Alaposan tanulmányozd az adatlapját. Rajta van az elérhető max távolság, ha nem rontod el, meg fog felelni.
(#) Spumifater válasza pucuka hozzászólására (») Márc 9, 2014 /

Ha már így alakult, kérdezném még, hogy reflexiós felületnek mi számít? Nagyon nem vagyok otthon ebben a témában és szívesen fogadok mindenféle infót erről.
(#) Hilo válasza Spumifater hozzászólására (») Márc 9, 2014 /

Attól függ mennyire sürgős/mennyire a pénz számít. Hestore-ban szokott lenni, de árban a drágább. Chipcad olcsóbb (kb fele) de, ha nincs raktáron akkor akár hónapok is mire beszerzik. SMD vagy DIP változat kéne?
(#) ede24 hozzászólása Ápr 3, 2014 /

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Nemrég vettem egy autót és adtak hozzá egy távirányítót de nem reagált rá a központi zár. Elő kerestem a vezérlőegységet és rátanítottam az adót és működött. De sajnos csak pár napig, 4-5 naponta újra tanítani kell.
A vezérlőben RX3302 modul van az adó TX4312 r1.3-as.
Miért kell mindig újra tanítani?
(#) kaqkk válasza ede24 hozzászólására (») Ápr 3, 2014 /

Gondolom a távirányítóban az elem csatlakozója mozog (az én távirányítójában már 3* kellett újraforrasztani )
(#) ede24 válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 3, 2014 /

Nincs kontakt hiba és ha kiveszem az elemet majd vissza rakom működi nem kell tanítani.
Közben gugliztam és szerintem az adó ugrókódos a vevő fixkódos (vagy fordítva) és ez lehet a gond de ebben nem vagyok biztos. 4-5 napig jó utána tanítani kell.
(#) kisstomi5545 hozzászólása Ápr 7, 2014 /

Helló!
Ezen a fórumon lehet témázni a külső/belső hőmérő egységekkel kapcsolatban!
Első kérdést már kezdeném is!

Elromlott a külső hőmérő egységünk!
433mhz-es! Szerintetek bármilyen 433mhz-es egységet vesz a belső hőmérő?

Ez a kapcsolás mennyire használható?

txrx.jpg

(#) köbzoli válasza kisstomi5545 hozzászólására (») Ápr 7, 2014 /

Idézet:
„Ezen a fórumon lehet témázni”
Ebben a témában lehet beszélgetni (kérdezni).
(#) sz.istvan hozzászólása Ápr 9, 2014 /

Sziasztok.
A mellékelt vázlat alapján szeretnék egy rádiós távvezérlőrendszert építeni, és a modulok kiválasztásában kérnék segítséget Az alábbi paramétereket szeretném elérni.

Hatótáv: min 100m (300-400 lenne az ideális)
Baud rate: min 9600 bps

A központi egységben nem számít sem a panel sem az antenna mérete, azonban a vevőknél (az is adó-vevő) minél kisebb méretet szeretnék lehetőleg beépített antennával. A vevők nagy mechanikai igénybevételnek lesznek kitéve (vibráció), ezért arra gondoltam, hogy a dobozt kiöntöm szilikonnal. Nem tudom milyen kialakításúak, van e rajta olyan alkatrész ami nem bírja a vibrációt és elhangolódik (pl. tekercs). Fontos szempont még a megbízható működés és az elfogatható ár. A rajzon csak 3 vevő van de többet szeretnék.
Köszönöm a válaszokat
(#) Hilo válasza sz.istvan hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /

RFM12BS-vel megoldható. Az alapértelmezett azonosítót a vevő részeknél átállítod, az adó résznél meg a címzettnek megfelelő azonosítót küldöd ki.
900-1800 Ft / db attól függően hol veszed. (ebből kell akkor neked 1 adóhoz + X vevőkhöz)
nyílt terepen 300m elvileg megy. (ha ez kevés 4000 Ft /db körül van a 3km változat)
Van saját fórum topicja is, ott részletesebben is tudnak segíteni ha ezt választod.
Következő: »»   30 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2014. Ápr, 21. Hé
11:48:41
Jelenleg 487 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu