Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádiós adó-vevő modulok
Lapozás: OK   33 / 33
(#) pucuka válasza JZoli hozzászólására (») Dec 21, 2014 /

A hbat adó hat vevő nem jó megoldás, azonos térben nem lehet szeparálni. Ahhoz kevés a rendelkezésre álló RF sáv.
Megoldható 1 vevő, és hat adóval, de néhány dologra ügyelni kell. Egyidőben egyszerre csak egy adó adhat, mert különben az interferencia miatt a vevő nem fog semmit venni. Ezt csak úgy lehet biztosítani, ha mindenhol adó/vevők vannak, és hálózatot szervezel. A host időnként körbekérdezi a hat információ adó állomást. Ezt pedig csak mikrovezérlővel tudod megoldani, ami amúgy is könnyebbséget hoz a "vevő" oldalon, a hat relé különválogatásánál.
Biztos meg lehetne oldani fix logikával is, de mikrovezérlővel könnyebb.
(#) JZoli válasza pucuka hozzászólására (») Dec 21, 2014 /

Na én ennyire nem szeretném megbonyolítani! Most úgy működik ahogy előted gerenk kolléga írta, csatornánként egy adó- és egy vevő van. Csak szerettem volna egyszerűsíteni. Itt csatornánként és naponta három-négy bekapcsolás szokott lenni, így nagy keveredés nem szokott kialakulni.
Van egy olyan készletem amiben van egy távirányító, és négy bedugható konnektor. Ennek van minden konnektorhoz egy be- és egy kikapcsolója. Nos ez kellene csak fordítva,
Ha nem megy másképpen akkor marad így a hat vevővel, csak jobb megoldás lett volna, ha egybe van, valami olyasféle mint amit gerenk kolléga elsőre linkelt is.
(#) rasty hozzászólása Jan 4, 2015 /

Sziasztok!
A neten találtam egy rf modult : Bővebben: Link
A kérdésem, hogy ennél lehet-e egyszerűen biteket továbbítani, vagy kell hozzá valami áramkör.
A másik kérdésem, hogy a vevő modulon van 4 tüske, annyit tudok, hogy van GND, VCC, DATA, de mi a negyedik?
(#) gerenk válasza rasty hozzászólására (») Jan 4, 2015 /

Ez csak a rádiócsatorna 1 bit továbbitására alkalmas. Ki kell egészíteni mikrokontrollerrel
vagy encoder/decoder ic. párossal
Az linkelt TX modulon az antennacsatlakozó nincs a tüskesoron.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2015
(#) rasty válasza gerenk hozzászólására (») Jan 4, 2015 /

Rendben köszi.
(#) nem hozzászólása Jan 5, 2015 /

Sziasztok!

Van egy 2.4 GHz-en működő adóvevő panel, amit szeretnék beleönteni epoxigyanta téglatestbe. Az a tapasztalat, hogy ha minden nélkül ráöntöm az epoxigyantát, jelentősen leromlik az érzékenység, viszont ha a panel RF-s részére teszek egy darab, kellően kialakított mikrocellás hungarocell-darabot (tehát megvédem a műgyanta közvetlen érintkezésétől), akkor nem romlik az érzékenység. A gond tehát nem árnyékolási (ezt mondjuk gondoltam előtte is), hanem a műgyantával való közvetlen érintkezés "húzza el" valahogy a nagy-frekis áramkört. A hungarocell CNC-marása (muszáj, hogy pontosan illeszkedjen és ne folyjon alá a gyanta) baromi időigényes és pepecs munka. Van-e esetleg más ötletetek? Nekem az ilyen NYÁK-védő lakkok jutottak szembe. Van tapasztalata valakinek, hogy azt hogy viselik az RF áramkörök?

Köszönöm!
(#) foxi63 válasza nem hozzászólására (») Jan 5, 2015 / 1

Régen viasszal stabilizálták az RF tekercseket, esetleg egy próbát megér, ha rácseppentesz egy pár cseppet.Olcsó és még el is lehet távolítani.
(#) nem válasza foxi63 hozzászólására (») Jan 5, 2015 /

Köszönöm a tippet!
(#) pucuka válasza nem hozzászólására (») Jan 5, 2015 /

100 megán még talán rendben is van a viasz, de 2,5 GHz -en már a környezet is erőteljesen részt vesz a működésben, ezért nem mindegy, hogy milyen a környezet veszteségi tényezője. A mikrohullámú sávban még a vákum, és a levegő közötti csekély eltérés is számít, amit pedig azért eléggé elhanyagolhatónak gondolunk. Vagy gondolj arra, hogy egy koax tápvonal szigetelő anyagának mekkora hatása van a rövidülési tényezőre, nem beszélve a csillapításáról. A mikrohullámú sávban azért nem szokásos eljárás, még a lakkozás sem. Talán nem véletlenül. A környezeti hatások befolyását más módszerekkel szüntetik meg, pl. teljesen zárt árnyékolások alkalmazásával.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2015
(#) bancza hozzászólása Jan 18, 2015 /

Sziasztok!
Van nekem 2 db rfm22b 433 Mhz-s modulom, de sajna nem tudom rábirni őket hogy kommunikáljanak egymással!

Atmega32-t használok és tettem egy max232-s is a rendszerbe.
Soros porton tudok kommunikálni az rfm22-vel regisztereket tudok írni olvasni.

Sajnos vagy a küldéssel vagy a fogadással baj van!

Több ehhez a modulhoz tartozó projektet kipróbáltam a netről, de sajna egyik sem vált be. Valami gond lehet a regiszterek beállításával.

Az áramkört nem túloztam el atmega32, rfm22b, max232(csak vevőn), 2 db led, 3.3V táp, 5V táp, kondik.

Van valaki aki működésre bírt már ilyet?
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2015
(#) Spumifater hozzászólása Feb 7, 2015 /

Üdv a csapatnak!

A következőkben belinkelt modullal kapcsolatban szeretnék infót kérni. Egészen pontosan arra vagyok kíváncsi, hogy nyílt, sík terepen nagyjából milyen távolság az, amit biztonságosan, adatvesztés nélkül használni tudnék.

470MHz 1000m SI4432 Wireless Module 470M 433mhz Wireless Communicat...Module
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2015
(#) gerenk válasza Spumifater hozzászólására (») Feb 7, 2015 /

+20 dBm azaz 100 mW . Jó esetben pár 100 méter sík terepen,de erősítő modult
meghajthatsz vele akkor méretezett és illesztett antennával több lehet.
(#) Spumifater válasza gerenk hozzászólására (») Feb 7, 2015 /

A sík terepen egy vízfelület értendő. Ekkor is igaz az általad jelzett távolság?
(#) pucuka válasza Spumifater hozzászólására (») Feb 7, 2015 /

Vízfellület felett még jobb a terjedés.
(#) Spumifater válasza pucuka hozzászólására (») Feb 7, 2015 /

Köszönöm! Jó hír ez nekem!
Következő: »»   33 / 33
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2015. Márc, 01. Vas
17:34:08
Jelenleg 558 fő olvassa az oldalt