Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádiós adó-vevő modulok
Lapozás: OK   41 / 41
(#) pucuka válasza Kokany82 hozzászólására (») Aug 11, 2016 /

Ez így nem fog menni. A távirányító adód csak egy vevőt fog tudni megcímezni, és azon 4 funkciót fog tudni beállítani, ha a vevőd párban van a távirányítóddal, és képes az adat kimenetét dekódolni.
Amit szeretnél, azt úgy lehetne megoldani, ha az adót is mikrovezérlővel hajtod meg, ami a programjában meg tud címezni 10 db külön címmel rendelkező vevőt, aminek a végén szintén mikrovezérlő van. Az, hogy ezután milyen, és mennyi adatot viszel át, és azt mire használod, az szintén a program dolga. Minden esetre az adó oldalon képesnek kell lenni a 10 db vevő egyedi címzésére.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2016
(#) Gj válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Aug 11, 2016 /

Az a baj, hogy nem ez a gond. Mert a végén lévő magas jelet gond nélkül átviszi. De majd kipróbálom másik modulokkal, hátha csak hibás valamelyik.
(#) Kera_Will válasza Gj hozzászólására (») Aug 11, 2016 /

OK ! Azt mélyebben nem néztem át.
(#) Kokany82 válasza pucuka hozzászólására (») Aug 11, 2016 /

van egy ilyen vevő is, amin van egy tanuló gomb. Egyenként be lehet tanítani a vevő csatornáit.
Gondolom ha egy távirányító egy gombját, pl. az 1-es gombot több különböző vevővel is megtanítom, akkor egyszerre fognak kapcsolni. Jól gondolom?
(#) pucuka válasza Kokany82 hozzászólására (») Aug 11, 2016 /

Nem tudom, nem ismerem. Egy biztos, ha ugyanazon a frekvencián, és ugyanazon a címen több az adóval párosított címen több vevő van, akkor ugyanazon a csatornán levő kapcsolók (relék) egyszerre fognak kapcsolni.
(#) proba válasza Kokany82 hozzászólására (») Aug 11, 2016 /

Szerintem ha jó és tartós szerkezetet szeretnél ezt a fajta rádiós összeköttetést hanyagold. Olcsón gyorsan lehet vele sikereket (?) elérni, cserébe viszont megbízhatatlan lesz. igaz csak egy két példányával volt dolgom, de azt is bánom hogy hozzányúltam.
(#) Kokany82 válasza proba hozzászólására (») Aug 11, 2016 /

Miért? Milyen hibák fordultak vele elő?
(#) Gj válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Aug 12, 2016 /

Na megcsináltam én is kíváncsiságból a négyszögjeles sebességtesztet, 3Khz még simán jó volt, illetve 17-18ms volt a legnagyobb impulzusszélesség.

De megpróbáltam igazolni/megcáfolni a kikapcsolós állításomat, és azt hiszem előbbi sikerült.

Úgy állítottam be a konstrukciót, hogy gombnyomásra küldjön 100 bitnyi négyszögjelet. (itt kb 11.6ms egy bit)

Mint látni, az első magas bit vége "le van csípve" és alacsony, de az utána jövők rendben vannak teljesen. A képen a CH2 emelkedése egy gombnyomás az adón, arra triggerelek, hogy könnyebben megtaláljam a jel elejét.
A fönt lévő CH1 jel a vevő kimenete.

A cursor úgy van beállítva, hogy a kettő között van az első bit, köztük végig magasnak kéne lennie a jelnek. (két szaggatott függőleges vonal)

Neked nem csinálnak ilyet?
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2016
(#) proba válasza Kokany82 hozzászólására (») Aug 12, 2016 /

A kedvencem, teljesen megmagyarázhatatlan, bekapcsolás 10-20m kikapcsolás közvetlen közelről. Aztán volt hogy csak úgy magától kapcsolt. Szerintem nem volt olyan hónap amikor probléma mentesen működött.
(#) Ferkógyerek válasza Gj hozzászólására (») Aug 13, 2016 /

Nálam nem csinálja.

6.png

(#) Gj válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Aug 13, 2016 /

Ez talán szemléletesebb.
Az alsó az adó bemenete, felső a vevő kimenete.
A függőleges középső elválasztó után látni a furcsaságot. Itt kb 1.2ms impulzusszélességgel.

Az probléma lehet, hogy 62mm-es, 2.4Ghz WiFi antennákat használok? Illetve az, hogy az adó 5V-ról, a vevő pedig 3V-ról üzemel?
(#) Ferkógyerek válasza Gj hozzászólására (») Aug 13, 2016 /

Milyen messze voltak a teszt alatt az antennák egymástól?
Az adónál nem szerencsés ilyen antennát használni, ennél sokkal jobb a lambda/4-es darab drót. A vevőnél maximum kisebb lesz az érzékenység, ezáltal a hatótáv.
Vevőnek biztosan a CL típust kaptad?
Nekem sima RFM83C típus van a hátuljára írva, ez pedig az adatlap szerint 3,6V-5,5V között működik megfelelően.
(#) Gj válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Aug 13, 2016 /

CL, az biztos.

Kb 30cm-re vannak, egyazon asztalon. Az adó egy ATX tápról, a vevő elemről üzemel.
(#) proba válasza Gj hozzászólására (») Aug 13, 2016 /

A kapcsoló üzemű tápot messze raknék minden rádiós eszköztől. Sose lehet tudni. Ha már működik biztosan, akkor próbálkoznék csak áttérni rá.
(#) pucuka válasza Gj hozzászólására (») Aug 13, 2016 /

A 30 cm -t is vehetnéd nagyobbra, A hullámhossz 4 - 5 -szörösére.
(#) Gj válasza pucuka hozzászólására (») Aug 14, 2016 /

Lecserétem a tápot elemekre az adónál is. Messzebre is raktam őke.
Ugyan úgy viselkednek így is.
Következő: »»   41 / 41
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2016. Aug, 29. Hé
19:54:18
Jelenleg 627 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu