Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádiós adó-vevő modulok
Lapozás: OK   31 / 31
(#) gazi válasza gerenk hozzászólására (») Júl 6, 2014 /

Köszi a gyors segítséget, az RF 433.92 Mhz az ok, RF Modulokkal azt megoldom akár a HE store-ból, de a másik a PT vezérlésnél vmi ilyenre gondoltál, hogy így oldjam meg?
(#) gerenk válasza gazi hozzászólására (») Júl 6, 2014 /

Több típusa is van a PT sorozatnak, akár 8 csatornát is tud kezelni.
Töltsd le az adatlapját és tanulmányozd, alkalmazási példák is vannak ott.
(#) gazi válasza gerenk hozzászólására (») Júl 6, 2014 /

Köszönöm, megnézem, mert ugye nekem alapból 8 adó és csak egy vevő kell, ez alapján már vhogy összehozom Köszi!
(#) pucuka válasza gazi hozzászólására (») Júl 6, 2014 /

Ezesetben, nem biztos, hogy meg fog felelni. Úgy tudod használni, hogy bármelyik adó működik, a vevő elindul. De a vevő oldalon nem tudod, hogy melyik adó indított.
Ha ezt szeretnéd tudni, akkor az "egyszerű" enkóder/dekóder páros helyett valamilyen mikrovezérlős szerkezetet kellene használnod.
(#) gazi válasza pucuka hozzászólására (») Júl 6, 2014 /

Értem, és ez? Igaz csak 4 nem 8, max a másik négynél a frekit eltolom...

rf.gif

Ez ugyanaz. Az adónál lenyomsz egy gombot, a vevőnél jelez a hozzátartozó LED (relé). Az A0 - A6 (A7) csak címzésre, az enkóder/dekóder párosítására való.
Ha jól értettem, 8 adó - egy vevő párosítást szeretnél. Mostani lehetőséged, hogy minden adó enkóderét a vevő dekóderének címére kell beállítani. Ez azt jelenti, hogy mindegyik adóról elindíthatod a vevő mindegyik LED -jét. Egyszerre csak egy adó működhet, mert a vevő nem tudja szétválogatni az adóktól érkező RF jelet. A frekvencia eltolás sem működik, ezek nagyon egyszerű RF modulok, a vevő sávszélessége akkora, hogy a teljes sávban bárhol működő adó jelét különösebb hangolás nélkül képes venni, így az egyszerre működő adók zavarni fogják egymás vételét. Ha az a célod, hogy 8 különböző helyről tudjad működtetni ugyanazt a 4 (5, 6, 8) LED -et, vagy relét, akkor arra ez megfelelő kapcsolás.
Ahhoz, hogy azt, hogy tudd, hogy a nyolc közül melyik indította el a 4 (5, 6, 8) LED (relé) valamelyikét, sokkal bonyolultabb rendszert kellene építened.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2014
(#) gazi válasza pucuka hozzászólására (») Júl 6, 2014 /

Köszönöm, akkor marad a komolyabb, pl. mikrokontrolleres rendszer ill. a rohangálás mivel ez már így nem igazán olcsó megoldás!

Attól függ. Ha tudsz programozni, akkor akár olcsóbb is lehet, mint az enkóder/dekóder páros.
(#) mgy válasza gazi hozzászólására (») Júl 6, 2014 1 /

Szia !
Az én 'mezeipolgár'-os megoldásom a követkető.
Adó egy 12f675 vagy 12f509 + az 500 Ft-os adó-vevő páros adó tagja.
Egy kimenet sorosan meghajtja az adót a többi figyeli a kivánt bemeneteket.
A program 10-15 másodpercenként (véletlen generátorral) kiküldi az adóegység címét, egy crc bájtot és a bemenetek állapotát kb. 5-10 szer.
Ilyen modulokból felszerelhető a 8 db.
A vevő csak egy vevő melyhez kapcsolt PIC vagy PC sorosan figyeli a beérkező jeleket.
Értlemes jel kétszeri ismétlődése esetén a PIC további kimenetei bármit működtethetnek.
Értelmes jel = létező cím + adat(ok) + crc
Olcsó megoldás hátránya,hogy lehetséges az 30-100 sec késleltetésű visszajelzés.
Nyilván csak kompromisszumokkal alkalmazható.
Én akkumlátor töltők feszültségszinjét figyelem 12-16 helyen.
Ez csak egy működő elv, mely az igények szerint finomítható.
Üdv mgy
(#) gazi hozzászólása Júl 7, 2014 /

Köszönöm a segítségeteket, most már legalább elindulhatok valamerre !
Következő: »»   31 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2014. Júl, 29. Kedd
0:31:25
Jelenleg 151 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu