Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fúrógép fordulatszám szabályozó
Lapozás: OK   8 / 8
(#) mnyugger válasza erik001 hozzászólására (») Aug 4, 2020 /
 
erik001!

Találtál már megoldást a problémára?
Én találtam egy Arduinósat.
Még tanulmányozom, de valószínűleg megépítem.
Találtam még Scheppac gyári szabályzót 15 - 20 ezer Ft. közti áron.
(#) mnyugger válasza mnyugger hozzászólására (») Aug 4, 2020 /
 
Feltettem a Nyomatéktartó fordulatszám szabályzó topicba.
Bővebben: Link
(#) erik001 válasza mnyugger hozzászólására (») Szept 24, 2020 /
 
Rendeltem ebay-ről triak os szabályzót 1000 Ft kb, de még nem volt időm beszerelni.
10-20e nem szeretnék rá költeni. Nem ér egész annyit.
(#) mnyugger válasza erik001 hozzászólására (») Szept 25, 2020 /
 
Egy 60 ezres fúrógépben elromlott a gyári szabályzó.
Nyomatéktartó, lágy indításos, fordulat maximum határolós.
Próbáltam a szabályzó nélkül. A max 800-as állásban 1800-zal forog. Az 1800-as állásban 3500 körül.
Féltem, hogy a motor túlpörög.
A gyári szabályzó 25-30 ezerbe kerül.
(#) mnyugger válasza erik001 hozzászólására (») Szept 25, 2020 /
 
A triacos szabályzó jó lesz.
Amíg max fordulaton járatod.
Ahogy csökkented a fordulatszámot egyre kisebb lesz a teljesítmény. Elvész az erő.
(#) pipi válasza mnyugger hozzászólására (») Szept 25, 2020 /
 
Hali!
A fő kérdés milyen tipusú motor van benne, az ára közömbös A másik kérdés a szabályzó megvalósitása, vezérlő IC tipus.
3. kérdés: mi is a kérdésed, miben vársz segítséget?
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2020
(#) mnyugger válasza pipi hozzászólására (») Szept 25, 2020 /
 
A motor univerzális.
A vezérlő Arduinó.
Nincs kérdésem.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2020
(#) Marty McFly hozzászólása Nov 24, 2020 /
 
Üdv!
Van egy proxxon fúrógépem. Nyákfúráshoz használom, jelenleg sima 12V os tápról. A gyári tápegysége 30 ezer Ft sajnos és így a fordulatszabályozás nem működik rajta.Bővebben: Link arra gondoltam építenék hozzá egy tápegységet valamilyen triakos fesszabályzóval, viszont ha már építek jó lenne olyat ami a furon levo potmeterrel szabalyoz. És itt jön is a probléma mert a gépen ugyan 3 vezeték van de ellenállás semelyik két láb közt nem változik hiába tekergetem. Hogyan mukodhet ez?
(#) orcika70 válasza Marty McFly hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Ha szétszeded egy tirisztoros szabályzót találsz benne, ezért nem lehet a vezetéken ellenállást mérni.
(#) Marty McFly válasza orcika70 hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Hát nem tudom, a tápcsatlakozón 3 vezeték van. A két szélsőhöz plusz és minusz jel van írva és van egy középső kicsit eltolva a közepétől hogy csak egyféleképp lehessen bedugni. A szabályzó potmétert hiába tekergetem semmit nem szabályoz, szerintem a harmadik szálon valahogy visszajelez a tápnak a potméter állásáról és magában a tápban történik a szabályozás.
(#) szs válasza Marty McFly hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Ezt írja a linken, amit te adtál:
Idézet:
„A 12 V-os készülék fordulatszám szabályozása csak nem stabilizást tápegységgel (pl. az összes MICROMOT transzformátor) történt működtetés közben lehetséges. Lehetséges a stabilizást tápegységhez történő csatlakoztatás. Ekkor viszont a készülék minden esetben maximális fordulatszámon működik (ez érvényes az akkumulátoros működésre is).”

Tehát: azért nem tudod szabályozni most, mert stabilizált tápot használsz. A triak/tirisztor szabályozásához kell, hogy legyen "nullpont". A stabilisált egyenáramnál pont az nincs...Tedd rá egy sima 12V-os trafóra, azután köss egy egyenirányítót, és véletlen se puffereld: és lőn fordulatszabályzás!

Az a szabályozható táp, amit ugyanott árulnak, ahhoz kell, amin csak sima on-off kapcsoló van
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2020
(#) Marty McFly válasza szs hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Ezer köszönet! Tényleg működik így Még annyi kérdésem lenne hogy miert ir 12V és18V üzemi feszültséget is?
(#) szs válasza Marty McFly hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Azt én nem tudom
Lehet, hogy van 18V-os gép is, csak a szokásos félbeharapott fordítás?
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2020
(#) szs válasza Marty McFly hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Így végiggondolva: lehet, hogy azért, mert a 12V egyenáramnak kb 18V a csúcsfeszültsége, a stabilizált (,pufferelt) 12V pedig 17V kórüli.
Azért írhattak 12V trafót, mert az nemigen haladja meg a 18V csúcsot, és a stabilizált 12V sem? Lehet...
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2020
(#) mnyugger válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Nálam ez a szabályzó romlott el.
Ott a piros és a fekete vezeték. Azzal csatlakozik egy kis tekercs, ami a motorban van elhelyezve. A tengelyen egy szekcionált mágnesgyűrű van. Az adja az impulzusokat forgás közben.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2021

fordszab.jpg
    
(#) hzsiga hozzászólása Jún 30, 2022 /
 
Üdv Mindenkinek. Dewalt ütvefúrógép nem működik, szén keféket kicseréltem mert el voltak kopva. Össze raktam próba nem működik, na akkor szedjük szét jobban. A képen lévő kapcsolóból elfelejtett kijönni a működéshez szükséges teljesítmény. Mi mehetett tönkre az áramkörben? A segítséget előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2022
(#) Massawa válasza hzsiga hozzászólására (») Jún 30, 2022 / 1
 
Elöször enélkül probáld meg, mert lehet, hogy zárlatot hoztál össze, ami kinyirja az elektronikat.
Ha hálozati a furogép akkor az a nagy alkatrész egy TRIAC.
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2022
(#) hzsiga válasza Massawa hozzászólására (») Jún 30, 2022 /
 
Szia. Köszönöm a gyors reagálást. Igen hálózati a fúrógép. Én is azon gondolkodtam, kikellene próbálni direktbe 230V-ról, mert elő fordulhat a tekercs vagy a forgórész zárlata. Egyéb ként nincs égett szaga és a kommutátor része is jónak látszik, viszont a kapcsolóból nem jött ki feszültség a próba során.
(#) pipi válasza hzsiga hozzászólására (») Jún 30, 2022 /
 
Lehet elégett/elkopott a potméter rajta (a fekete sávok)
(#) kalmi.kalmi válasza hzsiga hozzászólására (») Jún 30, 2022 / 1
 
A próba során egy 100-es égőt azért köss sorba a fúrógéppel, így nem száll el.
(#) hzsiga válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Jún 30, 2022 /
 
100-as izzóval teszteltem hallatszott egy kis kattanás de a fúró nem tudott elindulni. Kivettem az izzót és igy mindkét irányba működik a fúrógép, tehát a szabályzó résszel van a probléma. A kérdés már csak az a triac vagy a diac-e a hibás alkatrész vagy a dióda híd?
(#) kalmi.kalmi válasza hzsiga hozzászólására (») Jún 30, 2022 /
 
Lássuk be nem sok az alkatrész, tehát a hibalehetőség sem !
(#) Massawa válasza hzsiga hozzászólására (») Júl 1, 2022 / 1
 
Azért ez érdekes, mert egy hálozati furogép ( elektronika nélkül) simán megy 20-30 Voltrol ( évekig tekercselögépnek használtam a gépemet, ha ilyen lassu, de erös hajtás kellett, azaz, az izzon keresztül vigan mennie kell.
Az esetedben, lehet, hogy az ütvefuro szerkezet blokkolja a müködést. Probáld kikapcsolni, ha lehet.
A vezérlön az esetek 90%ban a triac megy tönkre. De ha körülnézel találsz kész, furogépbe valo elektronikát is.
(#) Bakman válasza Massawa hozzászólására (») Júl 1, 2022 / 1
 
Idézet:
„egy hálozati furogép ( elektronika nélkül) simán megy 20-30 Voltrol”
Ezt így nem lehet kijelenteni. Teljesítmény és a motorhoz kapcsolt mechanikától is erősen függ a dolog.
(#) Massawa válasza Bakman hozzászólására (») Júl 1, 2022 /
 
Nem tudom mi alapján mondod, meg a 20 kilos Hilti is elindul labortáprol. Abszolut semmi köze nincs a motor teljesitményéhez. Ez a soros motorok legföbb elönye.
(#) hzsiga hozzászólása Júl 1, 2022 /
 
Mivel helyettesíthető a 208S6B triac ami láb kompatibilis és Magyarországon beszerezhető. Köszönöm szépen az eddigi segítséget mindenkinek.
(#) vision61 válasza hzsiga hozzászólására (») Júl 1, 2022 / 1
 
A típusa BTA208S600B, pl. a Farnell, Mouser, TME is forgalmazza.
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2022
(#) hzsiga válasza vision61 hozzászólására (») Júl 1, 2022 /
 
Lehet-e olyan triacot bele tenni ami erősebb 600V 10A vagy 800V 10A és igy jobban bírná a terhelést? Köszi,hogy időt szántál rám,(szánt rám mindenki).
Következő: »»   8 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem